logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 01 Окт 2022, 06:35

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 209 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2022, 00:01       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

kcv написа:
Blade ™ написа:
... Може би това, че 1000 келеша с татуировки на Хитлер живеят в Украйна???? По тази логика над 10 000 такива келеши с татуировки на Хитлер живеят в Русия. Тогава САЩ да пуснат стелтовете и да изравнят Москва със земята. Така ли????

...

Грешна логика, ма много грешна.

Точнно тия 1000 келеша в Окраина издевателстват над рускоезичното население на собствената си "държава", което се явява причина за всичко сшучващо се в момента. И къде тука са намесени интересите на САЩ, та да с впускат и те в авантюрата? М?

Точно това е проблема. Хората в Одеса не искат да ги управлява “рускоезичното население”. И реагираха грозно. Много грозно за съжаление. Обаче така биха реагирали и хората в Поморие, ако виждаха, че искат да ги управляват руснаците от съседните къщи. Обществото се развива и то бързо. Никой вече не иска да му налагат “култура” която носи тъпота, лъжа, обърната социална еволюция, неуважение към закона, лицемерие и жестокост.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2022, 00:11       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

bgarmy написа:
Аз съм дал насока да си отговориш на 10-годишен въпрос, да прочетеш литература и да разбереш защо България като периферия е жестоко прецакана.

Както казах - ако имаш конкретен отговор, няма да ме пращаш да чета литература.
А България не е прецакана защото е в периферията. Къде искаш да е България другаде ?
Геополитически България си е баш периферия и единственото което ни прави разпознаваеми е факта, че през нас минава една артерия от Близкият Изток, това е.
Косвено, България е в "периферията" и е "прецакана" защото вие, драги ми псевдо-родолюбци наклонени към Изтока, дето се биете в гърдите, че сте много българи, сте го позволили.
Факт който сигурно боли но е точно така. От 9/9 44та до 10/11 89та, българската кратуна е продухвана с величието на един колос на глинени крака - то СССР нямаше най-великите учени, най-великата и мощна армия, най-хитрите ръководители, най-великата партия и какво ли не. Единственото верно нещо в целият този фарс беше, че СССР имаше най-великият познат на света разузнавателен/шпионски и репресивен апарат, някога създаван. Факт е, че преди американците да имат даже военно разузнаване, руските шпиони са седели от дясно на всеки един европейски монарх, политик или влиятелна фигура, че и не само европейски.
Това беше единственият напълно солиден факт от цялата Съветска лъжа която 45 години набиваха в главата на нашенеца, ти искаш да не те слагали в периферията, е къде да те сложат - в центъра на какво, сериозно питам...
Ако не е така, защо изритаха пилотите от "Запада" ако не заради глупашките им дрънканици, нима не разбираш колко лесно се откроява един продухан човек на "Запад" ?
Ако не можеш да ми кажеш с две думи как "Запада" те ощетява, ми кажи къде е трябвало да бъдеме ако никой не ни е пречил ?
Ето ти Андрей, говори за нещо, на което аз съм свидетел и понеже съм израсъл в номенклатурно семейство, мога да ти се подпиша с две ръце, че е абсолютен факт и това, че за не го не се говори в България е просто защото синовете и дъщерите на кукловодите от ДС са ви елитните обществени фигури и политици и в момента, с много малки изключения.
andrei p226 R написа:
А сме най курумпиранат държава, защото целият т нар ,,преход" в България след дворцовият преврта от 10 ноември 1989г., беше планиран и извършен от кадрите на ДС по изцяло замисъл на Москва...Ти вече си далеч от България, но замислял ли си се, зьщо е така свразяваща разликата в развитието (разбирай изоставането) на България, в сравнение с останалите държави, бивши членове на СИВ и на ОВД (Организацията на Варшавския договор)?

100% верно, аз го повтарям всеки път когато сме говорели по въпроса в този форум, от както съм влезнал тука а преди това в несъществуващият вече OrAjie.bg, преди това в Политика на Павката, още един русофил, живеещ в Австралия, преди това в Политика на Дир.бг... Не ми е за първи път да се занимавам с 80ти набор плачковци че някой друг им е виновен за положението в държавата.
Вие сте позоволили да ви манипулират изборите, вие сте избрали келемета за политици и вие сте махали с ръка по изборите с лесното " Абе кво ше гласувам, то се знае кой ше спечели..."
Никой не ви е бутнал в периферията, никой не е източил нищо сериозно от тая обрана от собствените си комунисти държава. Власт се взима с оръжие и така се дава - стара комунистическа поговорка. С дрънканици как някой друг ви е виновен и чакане братушките пак да дойдат само затъвате по-дълбоко в блатаото и си губите времето. Аз за това се махнах, и това съм го казвал 1000 пъти - прецених, че не съм в състояние да променя нищо в държавата и реших просто да си осигуря семейството другаде, не че бях зле в БГ.
"Запада" не е цвете, ама и никой не ви е длъжен да ви вади от калта, обаче докъто сте свикнали да ви се "дава" нещо - било увеличение на заплата, на пенсия и на какво ли не, няма да го разберете. По-младите го връзват и за това имате изключения и свестни хора които пробиват с-мата и катерят нагоре, но има доста време докъто разкарате бетонните кратуни и манталитета за "братушките" който според мене ви спъва.
Та това ми е мнението за "периферията", все тая ми е дали ти харесва или - не, аз така го виждам от далече.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2022, 00:21       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Dorssay написа:
ubboto мрази руснаците заради кирилицата и златото.

АЗ мразя Запада заради грабежа , джендърството (като събирателен образ на ебаните им ценности) и заличаването ни като Държава.

Ебаните им цености, които и аз не ебавам, са една съвсем, но гласовита част, от така наречения от теб Запад. Звучи просто като защо "бием негрите в Америка". Недей да обобщаваш и да оправдаваш агресията с това. Веоятно си привърженик на новите цености за СССР-2.

Съмнявам се дали убото марзи руснаците. Аз както виждам, той е истински патриот и реалистично представя какъв х**** сме яли и какъв бихме го яли отново от руските цености - арогантност, чувсто за величие и неутолима борба до скрият чувството си за малоценост.

Русия днес е като Отоманската Империя от онова време - държи се високо на гнили кокили.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2022, 01:21       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

https://www.ua-football.com/ukrainian/n ... -bylo.html

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2022, 07:38       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

https://www.actualno.com/europe/pojavih ... 61310.html

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2022, 08:21       Заглавие:  Re: Мариупол

Снайперист
Снайперист
Аватар

Време е за нова тема, като че ли, за едни други "градчета"?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2022, 08:58       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

kcv написа:
Време е за нова тема, като че ли, за едни други "градчета"?

Мн. добра идея!
А заглавието на темата може да бъде "Разрушените украински градове в следствие на руската военна агресия", примерно.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2022, 11:28       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2022, 12:07       Заглавие:  Re: Мариупол

Снайперист
Снайперист

Интересно на какво прилича град Мариупол в момента?! Град с население колкото Пловдив!

Ако някой си мисли, че войната в Украйна ще свърши. И все едно нищо не е станало е в голяма заблуда. Докато наглото джудже и антуража му са на власт в Русия. Мир няма да има.

Лицемери като Хенри Кисинджър докараха Меркел на власт в Германия. Той и неговото лоби искат примирие с техния агент Путя. Който е двоен агент още от времето на Щази. Заради войната в Украйна най-големи губещи са Китай и Европа. Защото нямат достатъчни залежи на петрол и природен газ. Заради инфлацията вследствие на двете години ковид мерки по цял свят. Тази война е дело на Хенри Кисинджър и тайните служби на САЩ и Русия. За да качат цените на петрола. И да прехвърлят цялата тежест на инфлацията върху Китай и Европа.

След нахлуването в Белия Дом кукловодите като Хенри Кисинджър разбраха, че не може да се подиграват с американския народ. И един сериозен икономически спад в САЩ ще доведе до техния край. Войната в Украйна е за да няма голяма инфлация в САЩ и да не се върне някой като Тръмп на власт. Който да вкара в затвора изроди като Хенри Кисинджър и цялото "демократично" лоби.

Искам да кажа, че еврейския произход на Хенри Кисинджър не значи, че евреите по света носят отговорност за дейността му. Дори напротив най-много страдат хората в Израел от агресията на Русия. Целия арабски терор над Израел идва с помощта на Русия. Хенри Кисинджър няма интерес Израел да е приятел с арабите. Той се осланя на римската максима: "Разделяй и владей". Затова неговото протеже Меркел не позволи Украйна да влезе в НАТО. Затова и Русия остана извън НАТО. Затова докараха това лицемерно зло джудже през 2000-та година на власт. Агент на Щази и ЦРУ. Протеже на Хенри Кисинджър. Дявол в човешки образ.

Tikka T3x Tact A1 24" .308 Win - Element Nexus 5-20x50 FFP APR-2D Mrad

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 21:24       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

https://www.youtube.com/watch?v=HLwk8VlRzak

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 01:58       Заглавие:  Re: Мариупол

Стрелец
Стрелец

Павлин Андреев написа:
PV написа:
Не знам как да си обясня факта, че хора които познавам или които знам, че са или бяха добри офицери, добри военни експерти, преподаватели във военни училища - като Гергин Гергинов, който има и книги и научни разработки написани, в момента са направо откачили...

Много лесно се обяснява този факт. Тези проявления се дължат изцяло на подсъзнателното отричане на разбирането, че цял живот са те правили на глупак.

Представи си - младо кюрпе във военното училище, комсомолски пламък в очите (зер все още е някъде през 70-те), идеологическа обработка, завършване на военното "образование" в стил СССР, след това служба в БНА в стил СССР, специализация в самия СССР... Млад, корав, пишката е ставала, пил си по кило и канче, бил си "авторитет" в обществото...
А сега виждаш, как всичко в което си вярвал, всъщност е блато - СССР в който искрено си вярвал се разпадна, рашистите се превърнаха в суровинен придатък на цивилизования свят, армията им (в огледален образ на която ти е минал живота) всъщност е неадекватна, жалка сбирщина алкохолизирани изнасилвачи, педофили и геронтофили. И изведнъж, когато си станал на 60+, пишката вече е само пишка, пиенето се свежда до хапчета за кръвно, живееш в мизерия, защото комунистите, част от които си бил са окрали родината ти, разбираш, че целият ти живот, всичко, всъщност е лъжа.
Тогава подсъзнателно ти отричаш сегашното (защото е лошо) и започваш да живееш в света на спомените и хиперболата, в който СССР е най-великия, най-можещия, най-най-най! Защото в този въображем свят ти пак си млад, силен и можещ...

Цитат:
Полковник от резерва доцент д-р Гергин Д. Гергинов завършва първи инженерен випуск на ВНВАУ „Г.Димитров” в Шумен с профил „Тактически ракети и ПТУРС”. Следва аспирантура в Пензенското висше инженерно артилерийско училище, а дисертация защитава във Висшата артилерийска академия „М. Калинин” в Ленинград, сега Санкт Петербург. Бил е началник на катедра „Оперативно-тактически и тактически ракети” (Катедра -18”) на шуменското военно училище и началник на отдел „Развитие на въоръжението и техниката” в Научно-техническо управление на МО. В момента е заместник-председател на Клуб „Ракетни войски и артилерия Олимпий Панов” в СОСЗР.

Така е, и аз стигнах до подобен извод, който не е направил каквото трябва когато е трябвало и когато е можел, сега, за по-лесно, вместо да обвинява себе си, обвинява всички други около себе си.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 02:17       Заглавие:  Re: Мариупол

Стрелец
Стрелец

ubboto написа:
PV написа:
Не знам как да си обясня факта, че хора които познавам или които знам, че са или бяха добри офицери, добри военни експерти, преподаватели във военни училища - като Гергин Гергинов, който има и книги и научни разработки написани, в момента са направо откачили и пускат по вестници и сайтове някакъви неща от типа на "в украински лаборатории в Мариупол се създава вирус, който да атакува само руския геном"!!!??

Рибата се вмирисва откъм главата, нямам как начело си да имаш НАТО-ски генерал - кремълска лимонка, и да очакваш надолу да е нещо по-различно от господството на мръсната гняс уйсофилска!

Хвърлих едно око на ФБ профила на ВНВУ "В. Левски" в Търново (аз като го завършвах с отличие през 2000 г. - си беше военно училище), и се хванах за главата:

1.) Реставрират Т-34, за да се учили курсантите (бъдещите НАТО-ски офицери) на патриотизъм - точно с танка, с който Червената армия ни окупира!

2.) Лекции за специални служби и разузнаване пък им чете уйсофилът Боян Чуков. :punch: Та, размъти му още отсега на младока главата, и гледай после шоу без завеса - да ти изгонят като мръсни котета американците двама от нашите млади кандидат-пилоти за Ф-16, защото почнали да хвалят в Америка МиГ-вете (по думите на моята позната), а кой още са хвалили (Путин?!?!) - само те си знаят! ХИБРИДКАТА продължава да си върви с пълна сила по хоризонтала и вертикала - това ми е мисълта!

Решението - бурна ответна реакция на мислещите хора от обществото, щото ние все още - няма как! Дори публично сме принудени да пишем завоалирано.

Иначе каквито книги и научни разработки да имаш, ако не следиш развитието на нещата в УКРАЙНА - си назад във времето! За артилерията специално, разузнавателният дрон ти подава информация на мобилния телефон, и чрез приложение на мобилния телефон - се управлявал огънят на артилерията! :smoke: Това къде го има описано на български?!

С едно банално стреляне и тактика - същата работа! В доста топли отношения сме с украинските топ инструктори, и след края на патакламата - ще ходим в Украйна със сигурност! Като техника и да ни дърпат, е с малко, но като работеща ТАКТИКА - много неща изкристализирани вече има там вследствие на реален боен опит.

Да не сме голословни, ето ни с пищова: https://www.youtube.com/watch?v=-di7m9oyrI0&t=13s Като отговор на брилянтната работа на един от украинските инструктори.

С дългото също в общи линии са ясни нещата. Спецчастите им имат доста нови и много мислени неща като тактика. Имаме самочувствието да отидем и да гръмнем там на терен след края на патакламата (поканата си ни стои), и остава да чакаме ДС-та и уйсофили да си заминат безвъзвратно в историята!

А и да не заминат - ще продължаваме да се учим и да си се развиваме самосиндикално както досега.

За Б. Чуков, като чета какво пише по медиите, за мен си е на ведомост в гру. По-лошото е, че почвам да виждам мнозина мои познати, които и те може да са пак там на хранилка.

А от това, което показваш на видеото, съм впечатлен наистина. Много добро. Това е, за което тренираме. Правиш нещата, както и аз мисля, че трябва да се правят. Доста труд си хвърлил. Следващото ми опреснително обучение ще е при теб, ако може.
Няма начин украинците да не дръпнат доста напред с тактиката - колкото по-малки са формированията, толкова по-важна е тактиката и индивидуалните качества и подготовка. В общовойсковия бой няма как да има съществени промени в тактиката, тъй като въоръжението и техниката са общо взето същите, като от 80-те години, с леко усъвършенстване в областта на електрониката.
Като гледам войната ще продължи доста време, с променлив успех за двете страни. Засега основания за трайно приключване на бойните действия не виждам. Запада няма да позволи Украйна да бъде победена и окупирана. Руския диктатор също няма да отстъпи. Но и решителна победа няма как да стане. Войната става на изтощение - който издържи повече, печели.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 15:10       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

PV написа:
Войната става на изтощение - който издържи повече, печели.

Статистически, обикновенно агресора губи.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 15:56       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Yank написа:

1. Дайте да дефинираме какво е загуба и какво печалба!

Имам приятел който е в такава сфера дето теченията надолу веднага ги усеща. В икономиката има принцип на мултиплициране, като вкараш 1$ и да речем ефекта е на 5$ или на 7$. Да де ама какво правим ако загубиш 1$?

В момента големите европейски компании правят разчети за -20% спад на продажбите. Може ли да си го представите. В Европа идва тайфун. Като по ефекта на мултиплициране ние в периферията го усещаме по 10.

Та както той (моя приятел) каза, "не мога да ги мисля другите" - ипотека, малко дете едвам мене си смогвам да мисля.

Така че това изтощение ще е различно за всички, дайте да видим ние в БГ какво ни чака, другите не ги мислете.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2022, 17:23       Заглавие:  Re: Мариупол

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

b5202s написа:
Yank написа:

1. Дайте да дефинираме какво е загуба и какво печалба!

Имам приятел който е в такава сфера дето теченията надолу веднага ги усеща. В икономиката има принцип на мултиплициране, като вкараш 1$ и да речем ефекта е на 5$ или на 7$. Да де ама какво правим ако загубиш 1$?

В момента големите европейски компании правят разчети за -20% спад на продажбите. Може ли да си го представите. В Европа идва тайфун. Като по ефекта на мултиплициране ние в периферията го усещаме по 10.

Та както той (моя приятел) каза, "не мога да ги мисля другите" - ипотека, малко дете едвам мене си смогвам да мисля.

Така че това изтощение ще е различно за всичкио, дайте да видим ние в БГ какво ни чака, другите не ги мислете.

Ангел (учили сте заедно в уни-то, знаеш го кой и къде е в момента, седяли сме на един чин в английската) още като като стегна схемата “ковид” ми го каза 1:1. Да изкопам земята и да си връщам заемите, нови—само при здравословни проблеми. Не за капризи! Още 2 години минимум ще е курец, заради напечатаните вповечко хартийки. Снишаване и пазене на здравето. А ако имаш скатана кешовица—в инвестиционно злато.

Дърлиме се тук за глупости, но истината е, че сме разделени на тарикати и балъци (рая). Аз съм от вторите, и вече на русофилите не се ояждам, щото сме на един кораб. Вносната инфлация е голямата схема, по което големите тарикати и понстоящем ни прибират парите!

В този ред на мисли, конфликтът според мен няма да се ограничи само в Украйна. За да продължи схемата—най-вероятно ще пламнат и Западните Балкани.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 209 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща