logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:46




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 10:26       Заглавие:  купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
Здравейте,

Като за човек, който не се занимава с оръжия и работи в друга сфера сайта е наистина интересен.
Имам проблем с наркозависим, който живее в нашата кооперация и ме изнудва за пари. Два пъти вече ми нанася побои, пусках жалби в полицията, обаче те бездействат.
Въпросния наркоман явно е много закъсал за пари, понеже става все по явен в нападенията си и на този етап не се интересува нито от полиция, нито от охранителни камери, нито от свидетели. Честно казано съм силно притеснен за живота си, само че в България придобиването на боен пистолет е сложно, използването му води още по големи проблеми и последствия, дори когато живота на човек е под реална заплаха (след последния побой си изкарах медицинско свидетелство).
Живея в град Бургас.
Търся да закупя Taser C2 или X26 (или подобен модел на същата фирма), поне да мога да се самозащитя и избягам.
Търся още да закупя газов пистолет Umarex Walther PPQ (в краен случай P22), също Zoraki 917, макар че, последния не знам дали ще стреля с по - скъпи и немски патрони.
Търся да закупя легално, затова моля да се има в предвид локацията ми. Също съм отворен към всякакви препоръки и прочие, целта ми е единствено защита и опазване на живота.
Надявам се някой от Вас по - запалените по бойните оръжия, да му се намира тейзър или газов за продажба, така да се каже да сте минали на следващото ниво и вече да не Ви трябва.
Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост или ако нещо съм пропуснал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 13:20       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Встрани от изразеното ваше предпочитание,
отчитайки двукратното посегателство и изхождайки
от предположението, че не може ефективно да се
самозащити ръкопашно, бих ви препоръчал да се
отклоните от набелязаният тейзър и да се снабдите
с защитен лютив спрей тип KO Jet, който се продава
свободно във вашия град и дава добра първична защита.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 18:30       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
@Beer: спрея накратко казано не работи при наркомани и алкохолици. Този го мислех за алкохолик, но наскоро ми доложиха че бил наркоман.
Фактите: при второто нападение извадих спрей (немски, купен от ловно-рибарски магазин, където човека има внушителен арсенал от оръжия, тоест не е от интернет или съмнителен източник). Напръсках съседа след като ме нападна със спрея право в лицето и то 2-3 пъти, при което говедото обърна глава настрани и продължи да ме налага както ме съборил. За справка, аз след това не можех да си пипна лицето заради спрея. Единия от пристигналите след 30 мин полицай отиде да говори с него и като се върна на моя етаж каза, че "не знаел какво ставало, обаче му прогоряло лицето и хранопровода". На следващия ден отидох в ловно-рибарския да споделя преживяното със собственика и ми обясниха, че спрея просто не действа върху пияни и дрогирани. Със същия спрей без да искам си бях пръскал в джоба преди около 2 месеца и после като си пипнах лицето не се стоеше на едно място. НО както казах на моя съсед нападател по някакви причини въобще не му подейства, нито го спря. Та благодаря за съвета, предполагам спрея е мислен за нормални хора и действа, в моя случай както вече обясних на мен ми пареше, на полицая дето говори с нападателя му взе свичко да му люти, само на съседа-нападател не му подейства както трябва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 18:33       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
Забравих да отбележа за протоколо, напръсках нападателя директно в лицето както ме бе съборил и то от 10-15 см разстояние, не от 2м. Аз още не мога да разбера какво му има на този субект, най - вероятно наркотици, но продължи да ме налага все едно, че нищо не съм направил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 18:35       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Чисто теоретически, такова пряко попадение със спрей, би трябвало да е по-ефективно от подобно с газов пистолет.
За протокола (и сверка на часовниците) би ли споделил марка/модел на спрея. Аз лично съм чувал, че Ko Jet и Sabre са много ефективни пепър спрейове.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 19:30       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Ти сериозен ли си? Значи в твоя вход има някакъв прошляк, който ви бие като тъпани и вие се чувствате като сирийски бежанци на Българо-Турската граница.. Тейзъра също може да не хване искам да ти кажа, има фактори които влияят на кабелите, пък и не всеки изстрел попада където трябва, а всеки изстрелян патрон ти струва 50 кинта, а ако и след всеки изстрел ядеш бой, по добре отиди в най-близката зала по бойни спортове, вдигни 300 лв. във въздуха и кажи " Някой иска ли да изкара 300 лева". :) :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 20:11       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
@Jose: спрея го издирих в интернет, ето този е:
"Anti-Hund CS/CN" - https://www.youtube.com/watch?v=gLHJX-ebUak ; https://www.youtube.com/watch?v=lHKmMR7iVoU
Стана ми още по притеснено, понеже този спрей реално сега прочетох, че се води за животни, както се водят и кафявите патрони на газовия пистолет, където на някои места препоръчват срещу пияници/употребили алкохол/. В моя случай аз имам наркоман, но пак да се повторя пръсках директно в лицето му от 10-15 см отстояние и ефекта беше, че извърна глава. За Sabre и аз чувам добри неща, обаче в кварталния ловно-рибарски не го намирам, в Сафари, което е стар магазин в Бургас от едно време също го нямаха. Ще посетя останалите магазини през идващите дни да видим, но честно не знам какво трябва да има в спрея, за да подейства. Горния спрей ми говреше на мен лицето, като се пипнех с ръката с която бях пръскал (явно понеже от близо), полицая след 30 минути само дето е бил близо до напръскания му гореше цялото лице и хранопровода, наркомана - нищо.
@Deviant: Ако беше за 300 лева веднага бих ги платил, за да си реша проблема. Само дето, моите познати в тези среди или са доносници и така са утървали кожата, или не им се занимава с такива неща, понеже си имат тяхни дребни далавери, или непрекъснато се замесват в проблеми и при първия разпит ще вземат да снесат за поръчката, за да им се размине. За съжаление след сумиста, в Бургас подобен род хора се занимават главно с поръчки за групировките, за които работят и не поемат външни поръчки. Всъщност винаги съм мислел, че подобен род услуга трува доста повече пари над 5 хил лева, ако е за по - малки суми с удоволствие бих финансирал някого, за да свърши работата. Накратко положението е познати в тези среди много, хора да свършат работата чисто и дискретно почти няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 20:18       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
@Deviant: Ако трябва да сме конкретни аз вече се оплакох тук и там, именно така получих информацията за съседа, че не е пияница, а е наркоман и прочие.
Ще видя дали не мога да задействам нещо, но повечето ми познати наистина си работят за групировките и гледат да стоят настрани от подобни допълнителни задачи.
За една част от тях съм сигурен, че освен всичко и докладван на полицията, понеже имат солидно количество провинения и продължава да им се разминава, деиностите им са нелегални и нищо не им се случва и т.н. Въобще за съжаление това с поръчката, колкото и елегантен, и удобен начин за решение на проблема за мен да е, понеже не се считам за бият, побоиник и прочие, аз развивам бизнес нищо повече, та не виждам кои би могъл да свърши работата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 20:24       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Тази тема май има нужда от модератор...

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 20:40       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
@Last Man Standing: май да, макар че аз съм благодарен за всяко мнение, съвет и насока, с оглед на ситуацията ми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 20:41       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Бургас и наркомани - да БЕ да ...
Да няма кандити за 300лв? Да бе да - недей ходи във фитнес залата, иди в някоя игрална зала след полунощ ...
Sabre го имат във ВИП-а, вземи си такъв с гел - да не се газираш сам ...
и разбира се един Adidas ... маняк ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 22:32       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
@tojito: приятел, понеже гледам, че си от Бургас, игралната зала във Възраждане е на партера на самата кооперация, на този малоумник наркоман, понеже последните пъти направо на улицата ми се кани му казвам, че има камери охранителни заради залата и той ми заявява, че въобще не му пука и вика айде да ходим точно пред камерите на залата да те пребия. Всъщност до мен има 2 или 3 игрални зали, от лични наблюдения бих казал, че там работата е зле, хора ходят с жените, даже с децата си да играят вътре, повечето от тях за съжаление хич не ми приличат на биячи, а по - скоро на зависими към хазарта, дето цял дет работят после си дават последните пари в залата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2019, 07:03       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Странно ми звучи цялата тази работа...
Как точно се оплака в полицията та нищо не направиха - обади се на кварталния, писа жалба? Има си начини да инициираш проверки относно сигнала си в такъв случай. Карай по каналния ред. На 112 звънял ли си? Ако те пребива наистина, изкарай си медицинско и го съди.

Sent from my Benefon Dragon

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2019, 09:02       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Май 2009, 17:56
Мнения: 247
Как се казва-име,прякор,адрес

_________________
hekler&koch


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2019, 10:11       Заглавие:  Re: купувам Taser/Тейзър/ и газов пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Яну 2019, 10:07
Мнения: 10
@slaf4u: втория път - обаждане до 112 (2 пъти), полицията дойде след 20+ мин и не бяха никак доволни, аз се чудех примерно, ако не се бях измъкнал от въпросния съсед или имаше боен пистолет след 20+ минути какво щеше да е състоянието ми, това се води център Бургас, Първо РПУ. Тъй като стана в неделя, на следващия ден директно обаждане до кварталния на личния му телефон (нямали служебни). Видяхме се в Първо РПУ. Писах сведения подробни у нас около 5-6 листа какво, защо, как, какви може да са причините за побоя и прочие. Вторник отидох и изкарах медицинско. Понеже въпросния наркоман отишъл да дрънка на кварталния как съм му дължал пари и прочие, вадиш и извлечения и прочие глупости, че всичко ми е платено, понеже лично видях, че в РПУ-то ходят всякакви типове, цигани и прочие, предполагам една част от тях лъжат. Всичките неща - сведението, медицинското, документите, че си плащам данъци, такси и прочие и нямам задължения отидоха при кварталния в писмен вид, оригиналните са си у нас.
Две неща ми направиха впечатление, колкото и да уважавам кварталния и да ми изглежда свестен инспектор, наркомана сякаш се бе осведомил за писаното в моето сведение още на следващия ден (дълго ще стане да коментирам какво и как, но имам сериозни основания да го твърдя). Второто същия наркоман си беше пуснал и жалба, че съм го напръскал със спрея, кварталния само ми каза гледай тука какви неща пише за теб, даже пише че има и свидетели. Логично в моето си сведение зададох писмено въпроса, като е имало свидетели защо те не са съобщили на телефона 112 или не са направили нещо да предодвратят побоя. Гарантирам, че каквото съм могъл и ми е било известно като възможност с полицията съм го направил, както първия път, така и втория. Даже днес ще ходя и в прокуратурата да пусна жалба с входящ номер.
Ще дам пример и за нивото в Първо РПУ понеже трябва да се знае. Пристига екипа след 20+ мин. Единия от полицайте самото момче го познавах бегло от преди.
Първо ми казаха аз да сляза, при положение, че наркомана-съсед може още да е входа, единия път беше дошъл да блъска по вратата ми с кухненски нож. После се качиха при мен екипа. Отидоха да говорят със съседа не знам какво правиха долу, после се върнаха. Този дето не го познавах почна да пише някакъв протокол видимо недоволен, че е бил повикан. Каза следното "Пиша тука, че няма да се саморазправяш, няма да нарушаваш закона, няма да още някви неща". И аз казах "Ама добре, мен ме бият, аз нито се саморазправям, нито нарушавам законите, нищо от написаното не правя в тоз протокол, защо да го подписам?!". Полицая видимо се ядоса и почна да ми обеснява как бил идвал и преди, и понеже нямало да подпиша той щял да ми се "разсърди" (да така каза) и нямало повече да идва по сигнал. В този момент се почувствах като в някакъв филм за олигофрени и все едно съм в някакъв вид детска градина (разговора се води в моята спалня с охранителни камери в апартамента записващи). Викам "добре, обаче как да се подпиша под нещо, което не правя и не съм виновен?!". Тогава ми обясниха, че ако станел пак "инцидент" щели да ни задържат и двамата, глоба от по 400 лева, и съставяли два протокола един за наркомана и един за мен. Другия полицай, който познавах от преди и смятам, че е свястно момче (още не съм го видял извън работата му да попитам каква беше тази простотия) ме посъветва да съм подпишел протокола им и така се подписах.
След случая въпросния съсед-наркоман само става по явен, нагъл и непокист в опитите си да ме нападне, включително на улицата. Явно протокола е бил само за мен, да ми извинят ръцете дето се вика.
@shturmovaka: Ще ти пратя лично след малко!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer