logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2023, 16:20       Заглавие:  Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
Здравейте, отдавна не съм писал във форума. Предварително се извинявам ако темата ми е в разрез на основата му.
Търся мнение, още по-добре дори оферта за кобур. Обяснявам ситуацията:
Закупих газов аналог на Glock 17 - именно Zoraki 917, към него закупих тактически кобур Helikon-Tex Fast Paddle, но открих че има разминаване между размерите на Glock-а и Zoraki-то, та пистолетът не влиза както трябва. Намерих в сайт за аукциони друг кобур, но след кратка комуникация с продавача стана ясно, че проблемът при него е същия.
Въпросът ми е следния, бихте ли ме насочили към кобур, който е изпробван и пасва без проблем на Zoraki 917? Пробвах може би всичко написано в интернет, дори да нагрея кобура и след това да го поставя с пистолета във фризера, на принципа на калъп, но безуспешно. По принцип държа на тактически кобур за открито носене. Ще бъда благодарен на всяко градивно мнение.

Поздрави, Добромир!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2023, 00:02       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Вземи си спиид машина за IPSC. Оръжието се крепи в нея само на спусковата скоба, а подпората отдолу се регулира. Като бонус, ще може да си задаваш ъгъла на наклон в две перпендикулярни равнини.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2023, 12:58       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
Absolut написа:
Вземи си спиид машина за IPSC. Оръжието се крепи в нея само на спусковата скоба, а подпората отдолу се регулира. Като бонус, ще може да си задаваш ъгъла на наклон в две перпендикулярни равнини.



Вижда ми се скъпа алтернатива.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2023, 17:52       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Това постоянно ли ще се носи? Ако е така спийдмашината отпада като вариант. По-скоро бих се огледал за нещо от номенклатурата на Жоралти - не са точно формовани и ще поеме пистолета без проблеми.
Иначе спийдмашините в алиекспрес се връзват на 50ина лева.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2023, 18:35       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
slaf4u написа:
Това постоянно ли ще се носи? Ако е така спийдмашината отпада като вариант. По-скоро бих се огледал за нещо от номенклатурата на Жоралти - не са точно формовани и ще поеме пистолета без проблеми.
Иначе спийдмашините в алиекспрес се връзват на 50ина лева.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Да, за всекидневно носене. Кожените кобури на Жоралти, или платняните визирате?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2023, 20:22       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
С каква цел ежедневно ще носиш газеняк?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 10:23       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
ti6kata написа:
С каква цел ежедневно ще носиш газеняк?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Лично мое мнение, което често бива осмивано, но оръжието си е оръжие. "С газеняк само бела си търсиш" е нещо което често чувам. При липсата на бойно КНО, а и при наличието на закон, незабраняващ това, защо не? Аз съм човек който максимално цели да се възползва от законовите "благинки".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 11:01       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Колега ползвам този https://www.joralti.com/index.php?p=31&l=1&id=115 много ми е удобен става за големи пистолети.

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 11:07       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
suzi1973 написа:
Колега ползвам този https://www.joralti.com/index.php?p=31&l=1&id=115 много ми е удобен става за големи пистолети.


Много благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 13:39       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
suzi1973 написа:
Колега ползвам този https://www.joralti.com/index.php?p=31&l=1&id=115 много ми е удобен става за големи пистолети.
Това, което колегата предлага е ок. Кожените са малко по-ангажиращи и по-малко универсални.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2023, 15:06       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
slaf4u написа:
suzi1973 написа:
Колега ползвам този https://www.joralti.com/index.php?p=31&l=1&id=115 много ми е удобен става за големи пистолети.
Това, което колегата предлага е ок. Кожените са малко по-ангажиращи и по-малко универсални.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Разгледах ги, кожените ми се струват някак по-прибрани към тялото, ще се доверя на Вашите преценки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2023, 14:07       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 86
Извинявам се, че спамя темата на колегата, но искам да попитам за този кобур на Жоралти, който сте посочили, дали ще пасне за ЧЗ 75 Шадоу 2. Много рядко ще се ползва и за това, не ми се инвестира в скъп кобур, а от нещата, които съм си купувал от тази фирма съм доволен. Според мен са добре като цена/качество.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2023, 18:05       Заглавие:  Re: Кобур за газов аналог на Glock 17
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Май 2020, 10:50
Мнения: 13
Viceroy написа:
Извинявам се, че спамя темата на колегата, но искам да попитам за този кобур на Жоралти, който сте посочили, дали ще пасне за ЧЗ 75 Шадоу 2. Много рядко ще се ползва и за това, не ми се инвестира в скъп кобур, а от нещата, които съм си купувал от тази фирма съм доволен. Според мен са добре като цена/качество.



Няма проблем колега. Направих бързо проучване. ЧЗ-то има следните характеристики:
В×Ш×Д: 157×34×217 мм
Дължина на цевта: 120 мм

Според сайтът на Глок, моделът Glock 17 Gen4 е със следните характеристики:
186х32 мм
Дължина на цевта: 114 мм

Според мен кобурът ще пасне, щом са написали, че кобура е за модели на "ЧЗ", "Глок", "Sig Sauer", "Щаер" и други.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer