logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:43




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 09:18       Заглавие:  ПРОДАДЕН: Часовник Citizen Satellite Wave CC9030-51E
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Привет на всички!

Не вярвах, че ще се стигне точно до този момент, ама на – стигна се :(

Продавам мъжки часовник Citizen Satellite Wave CC9030-51E. Подробности можете да прочетете в страницата на модела у производителя:

https://www.citizenwatch.com/us/en/product/CC9030-51E.html?bvstate=pg:2/ct:r

Този часовник ми беше изначалната мечта, така да се каже, още от 2016 г. 4 години го дебнах и в началото на 2020 се сдобих с него. Тогава тежах 109 кг и ми седеше лееекинко голям, но това нямаше значение предвид чакането и мерака. Носил съм го няколко дни – колкото да разбера, че лееекинкото си е проблем, защото комбинацията размер и тегло го караха да заема неестествени положения на китката ми и да ми разваля целия кеф. Така се губеше и „уау” ефекта у околните.
За последно май го слагах през септември 2020 за една родителска среща и от тогава седи в слънчевата кутия. Междувременно телесното ми тегло спадна до 94 кг. Наскоро реших пак да го понося предвид идващите хубави слънчеви дни. Доплака ми се... Вече ми седи гротескно. Няма какво да го бавя. Този часовник заслужава да бъде показван, а аз заслужавам да пренасоча пари към друга радост.

Още е с лепенката на задния капак. Продава се само часовник. Имаше и тагче и някакви книжки с него; ако ги на намеря – ще ги дам на купувача. Веригата е с пълен брой звена. Не помня колко свалих (май 2 бяха), но те се пазят строго и ще бъдат надлежно предадени на купувача според волята му: или сложени обратно на веригата, или отделно както са сега.

Следи от носене: вижте снимката на закопчалката - виновно е едно копче тик-так :( Има и една мъничка драскотина на безела, който представлява логаритмична линийка, ерго върти се. Та тази драскотина (не ще да излезе на телефона и това е) хем много трудно се забелязва, хем можете да си я местите където според вас най-малко се вижда.

Часовникът никога не е мокрен дори, въпреки водоустойчивостта му от 200 м. Първата му среща с вода ще бъде като го измия за новия му собственик.

Характеристики:
Широчина на касата: 47 мм
Междулъгово разстояние: 22 мм
Стъкло: сапфир
Eco Drive - захранване със светлина - вграденият акумулатор поддържа заряда си от всякакъв източник на светлина
200M Water Resistant
Световно време в 40 часови зони / Двойно време – втори малък 24-часов циферблат
Аларма
Хронометър с точност 1/10 sec. – по-скоро е пиниз, отколкото да има някаква реална полза от него – никога не съм го пробвал
Индикатор за нивото на заряда на акумулатора
Функция за измерване на количеството светлина и нейната достатъчност за поддръжката на акумулатора – ебах аз тия японци :confused:
Функция за пестене на енергия (на тъмно постепенно спира да върти стрелките – не е пробвана, защото аз си пазя нещата)
Автоматичен вечен календар
Показване на ден/дата

Единствен „недостатък”: няма автоматично превключване лятно – зимно време, та ако сте в държава, където има такава смяна – ще трябва 2 пъти годишно да се изморите и да превключите ръчно :confused:

Малко за GPS технологията
Който ме следи отблизо знае, че съм маниак на тема свръхточно време и този часовник си е проявна форма на тази мания. Допреди него за целта ползвах часовници със синхронизация с радиовълни, които сами по себе си поставят доста предизвикателства. С GPS-a това е скука, Дами и Господа! Показваш му небе, натискаш копчето, чакаш 3 секунди и си готов. Ако пък по някаква причина не знаеш къде си по света – чакаш цели 7 секунди: той те намира къде си и се сверява... Има компенсация на високосна секунда – в случай че някой се притеснява за нея. Има и още една функция във връзка с точността, т. нар. “Rollover number” обаче тя е отвъд интелектуалния ми капацитет. Знам само, че не влияе върху показването на часа, а само на датата. В момента е настроена коректно. Следващата й промяна ще е на 21.11.2038 г., та има шанс ако часовникът не се справи сам – да се наложи операторът да пипне едно меню. Няма страшно – не е сложно и е описано подробно в книжката.

Снимки слагам малко. Долу ще разберете защо:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цена: 900 лева. Намира се в Русе.
Няма да се правя на маймуна, нито пък вас на глупаци: часовникът се продава по онлайн и реални магазини доста. Всеки може да види колко струва по света и у нас, да си сметне такси по вноса и т.н.
Само леееекинко подсказване във връзка с вноса: много греши онзи, който си мисли, че 100 и кусур грама стомана с крайно специфична форма може да премине незабелязана през граничните пощенски рентгени.
Предвид горното се надявам, че както и досега здравият разум ще надделява и никой няма да ме поставя в неловка ситуация с нелепи оферти за отбив от цената.

Предвид факта, че изделието е предназначено за ограничен кръг познавачи, предвид цената му и понеже държа потенциалният купувач да го види - предавам единствено лично или по нарочен човек.
Куриерите, особено пък опцията наложен платеж, са изключени. Който иска да знае защо – нека ме пита на живо. До вчера бях убеден, че няма как повече да мразя куриери. Е, оказа се че имало как :evil: :evil: :evil:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2021, 12:50       Заглавие:  Re: Мъжки часовник Citizen Satellite Wave CC9030-51E
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Да си ъп-на обявата и да кажа, че при изявено предварително желание бих могъл да донеса изделието с мен на: http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=20818

Като казвам "да донеса" - нямам предвид задължително след гледането да има купуване. Ако на някого му е интересно просто да види часовника - за мен няма проблем да го донеса. Тъкмо ще знае човек какво точно изпуска :P

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2023, 19:50       Заглавие:  Re: Мъжки часовник Citizen Satellite Wave CC9030-51E
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Продаден.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], K0kall, Sidorovic и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer