logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:13




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 13:16       Заглавие:  ПРОДАДЕНА: Оптика Firefield Rapidstrike 1-6x24 mod. FF13070K
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Привет на всички!

Продавам въпросната оптика със следните характеристики:
Увеличение: x 1 – 6
Диаметър на обектива: 24 мм
Зрително поле (на 100 м): 1,6 – 34 м
Диаметър на окуляра: 42 мм
Exit pupil diameter: 4 – 14,95 мм
Eye relief: 101,2 мм
Клик: 1/2" МОА
Диапазон на корекциите: 100 МОА
Диоптрична корекция: +2 до -2
Подсветка: червено и зелено, 5 степени
Тип батерия: CR2032, 100 часов работа, напрежение: 3 V
Fully Multi-Coated лещи
Фокална равнина: втора
Материал: алуминий
Габарити: 251x61x47 мм
Тегло: 411 г
Защита от външни въздействия: водонепроницаемост IP67, напълнена с азот
Заключващи се туретки
Скала: Circle Dot
Изображение

Купих си я за лов, но до лов не стигна, тъй като не можах дори и бегло да усвоя бързото вдигане на пушката и успешното прицелване когато на нея е монтирана оптика - дори и на нищожно или никакво увеличение. Отделно от това у нас ситуацията е такава, че смисъл единствено би имало от бързомерец, какъвто в крайна сметка си взех. После реших, че ще си я оставя за АР-ката, която един ден ще си купя. Хубаво, ама наблюденията ми по състезания показаха, че това няма да е скоро и в тоя ред на мисли реших, че няма смисъл да ми седи и по-добре да я продам.

Снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В комплекта влиза това, което е на снимката (монтаж, оптика с капачки и пръстен за лесна промяна на увеличението) плюс филтър против отблясъци (honeycomb filter), ключове за стягане, резервна батерия и кърпичка.

Настрел: 12 изстрела .308 Win. Според производителя издържа до .338LM.
Купил съм я от магазина на Г-н Александър Кусев и доколкото помня имаше някаква зверска гаранция - май доживотна. Ако до там допре работата - ще питаме него. Той е институция в бизнеса с такива аксесоари.

Цена 350 лева. Подлежи на лек коментар. Не ми е чужда и идеята за бартер, но всичко си имам - в смисъл такъв, че нищо конкретно не търся. Обаче винаги можете да ме изненадате. С някой часовник примерно :D

Намира се в гр. Русе. Много ми се ще да я предам лично на купувача, но след любовна игра по еврейски може да склоня да я пусна с куриер.

При изявено предварително желание мога да я взема с мен на: http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=21008

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer