logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2017, 11:32       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
О-о-о-о, това ще се пробва още на следващата стрелба с АК.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2017, 12:58       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
От известно време ползвам мокри кърпи за чистене на оръжието, но не смеех да споделя тук. Страхотна работа вършат.

Изпратено от моят 6043D с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2017, 03:48       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Браво за съвета. :tu: Мокрите кърпички са меки и не са абразивни. Но има вода в тях!!! Задължително трябва да се смажат металните части на оръжието, след почистване.

НЕ ЧИСТЕТЕ С ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ ОРЪЖИЯТА СИ! ХАРТИЯТА Е СИЛНО АБРАЗИВНА!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 18:55       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Процедурата е следната: Прибирайки се в нас напрьсквам чз-то с Балистол обилно навсякьде. Цев -мев всичко. След 5-10 мин. с четка за зьби и парцал на нея тьркам и попивам кьдето мога . На цевта и удрям и месингова четка. После идва това: https://www.zoro.com/crc-brake-cleaner-20-oz-aerosol-05088/i/G4187933/?gclid=Cj0KEQjwt6fHBRDtm9O8xPPHq4gBEiQAdxotvJT4dMIfqC1TIciUYRUz23TZ10vXtLqDF7FhU7DQ5hkaAlNa8P8HAQ . Има достатьчно налягане да издуха все, както вьтре така и отвьн. След многото опити ( в това число концентриран промишлен ацетон-чезака се озьби) намирам този почистващ спрей за доста добьр. Сьхне бьрзо. Струва малко-за мен е без пари-краде се лесно от бачкането. Опитайте и вие .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 10:53       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
трябва да се внимава с бейкчистачите ,защото някои от тях имат съставка скапваща пластмасови части по пищова

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 14:51       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Paco написа:
Браво за съвета. :tu: Мокрите кърпички са меки и не са абразивни. Но има вода в тях!!! Задължително трябва да се смажат металните части на оръжието, след почистване.

НЕ ЧИСТЕТЕ С ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ ОРЪЖИЯТА СИ! ХАРТИЯТА Е СИЛНО АБРАЗИВНА!


Особено ако е използвана... PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

Аз пък ползвам ролка кухненска хартия..... Дали е добре :joke:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 20:09       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
ken6iro написа:
ролка кухненска хартия

Идеалана е! Както и лигниновите зъболекарски тампони, с които чистя всичко от 7.62 до .40.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 21:02       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
На Глок нищо му няма от тоалетна хартия. :armed: Ама да е наклепан с балистол. В суха цев шомпол не треа влиза. :oops:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2017, 12:35       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ся, язе за разлика от Дред не съм скръндза, никога не съм бил :D :D :D
Освен тва, повечето хора кат ми видят гадната мутра на живо /и издутината по сакото/, някак си не умират от желание да ме лъжат. На повекето не им стиска, другите ги хващам лесно и бързо :D :D :D Тва е лирическото отклонение.
Дред да не се обидиш бричед! Иначе и язе като тебе някак си изпитвам смътни съмнения, че някои хорица биха сложили на съвсем обикновена смазка някво тактикуул, комбат-момбат, йекшън име и биха я продали на петорна цена, що пък не ако има балъци да я купуват?
По въпроса за продуктите които не са предназначени за ОО- поздравления за добрата тема и:
Има приятел, чието име няма да споменавам, представител на фирма за смазочни продукти, която няма да назовавам /не са в оръжейния бизнес/, та преди години той ми подари смазка, с изтекъл срок на годност, която според него си е напълно редовна, но не може да я продават щото се ползва за смазване осите на винтовете на моторници, лодки, яхти и прочее пре скъпи чудеса. Била доста скъпа според него, не ми каза колко струва, но човека си е възможен, та щом казва че е скъпа - начи е бая скъпа. В нея - около литър ми даде, добави и няква добавка за понижаване износването на бързооборотни двигатели /не знам кво е тва/. Добавката е видимо по-гъста от маслото, отаява се на дъното на шишето. Та с таз горепосочената смес смазвам /не чистя с нея/ оръжия /барем 9-10 броя/ от близо 5 години. Квото съм намазал ръжда не е хващало. Работи мазно и леко. Мирише силно и тежко. Работя с нея само на открити пространства и само с ръкавици. Преди употреба я разклащам за да стане хомогенна. За съжаление нямам никаква идея какви са тез мазила. Но вършат прилична работа, според мен де.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 11 Апр 2017, 12:48, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2017, 12:39       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Иначе, в съветските оръжейни учебници от време оно пишеше че е харно да се добавя към оръжейната смазка газ за горене за предотвратяване на замръзването при минусови температури. Сигурно са имали в предвид към РЖ да се добави газ, не знам, но тоя пиниз още го ползват ловците в северните части на Русия.
Мой познат, профи оръжейник по занятие и образование, ми е правил негова си смазка. Казваше ми, че в нея има нафта, газ за горене, още нещо - не каза кво и препарат против микроби/бактерий?!? Честно казано с нея чистя само - чисти прекрасно, смазвам с други мазила.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2017, 23:32       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Yank написа:

Един куриоз - миналата седмица за първи път от 22 години разглобих болта на Колтовата АР-ка (дори при сглобяването прецаках щифта дето държи иглата :td: ). АР-ката е на около 5000 изстрела. Вътрешността на този болт се "къпеше" в едно черно масло. Колт излезе от фалит, пък и надали някой там би ми казал с какво масло са мазали болтовте. С дуги думи все още има чудеса по света и експериментите си заслужават. :tu:

За затвора на АР-15 използвай каквото и да е оръжейно масло.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2017, 08:18       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2006, 11:43
Мнения: 20
Местоположение: Sofia
От години използвам за всички триещи се части по оръжията течна грес с тефлон на перматекс:
Изображение
Ultra Slick(TM) Synthetic Multi-Purpose Lubricant with PTFE
И съм много доволен от резултата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2017, 22:02       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
9mm написа:
От известно време ползвам мокри кърпи за чистене на оръжието, но не смеех да споделя тук. Страхотна работа вършат.

Изпратено от моят 6043D с помощта на Tapatalk



Аз с мокри кърпички правя първичното, общо почистване на оръжието от грубия нагар. След това обилно поливане с разтворител. С мокри кърпички чистя, откакто имам пистолета и наистина вършат работа, особено ако са от онези по напоените, на ,Agiva" например.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2017, 22:11       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Също много добро средство ( от неспециализираните продукти, за поддръжка на огнестрелно оръжие), са спрея за почистване на дроселови клапи и карбуратори на ,,Motip" и спрея за почистване на спирачни дискове също на ,,Motip". След това, щателни и обилно смазване, защото продуктите са си агресивни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 17:34       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Един от "дамските" продукти които ползвам от години са тампоните за почистване на грим 8-) В LIDL (познат вече като IDIL) за 1.70 лв. 140 броя. Напояват се с различни почистващи препарати или смазки и почистват, смазват и подсушават. За малките калибри го режа на половина, а от 7.62 нагоре използвам цял.
ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer