logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2020, 09:02       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
@andrei p226 R
С гъбата ми изглежда най-щадящо за оръжието. Ще го пробвам.

Благодарско за съветите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2020, 12:57       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
JDredd написа:
2 въпроса имам в тая връзка (от любопитство и заради предизвикателството):

1. Тази полираща паста бидейки в своята същност абразив - няма ли в един момент да доведе до увеличаване на просвета между барабана и рамата?

2. Освен чисто естетическото усещане при напълно почистване на тази област - има ли нещо друго в цялата картинка, дето да е от значение?

По точка 1.
- Тази паста е толкова фина и мека, че много трудно, да не кажа невъзможно, ще отнеме материал от челото. Дават я за полиране на полимери и други такива " меки" материали. Аз я ползвам за смазване и консервация на фолдърите- не е токсична и може после направо да се реже мезето и да се хапва.
При ползването й за премахване на нагара ми отне много време в търкане и пак не докарах челото до състояние заводско. Това идва да докаже, че абразивните й свойства са нищожни, но все пак върши работа за основно почистване един път на няколко месеца/ стрелби. При редовно и старателно почистване рядко човек ще прибегне до паста.
А съм чувал, че натрупването на нагар, особено при револвери с минимален просвет, в някои случаи води до проблеми. Да "задереш" челото и да не се извърши цялостно завъртане, а от там и произтичащите от това проблеми. Това е по-скоро хипотеза, но я има.
По точка 2.
- Освен естетика и последните изречения от точка 1.
Правя това с пастата само при цялостно разглобяване и пълно почистване на револвера. А тази гимнастика не се случва много често, поради малкото настрел на револвера.
Пробвал съм само със смазка- не работи колкото и както да търкаш, дори и с агресивен вълнен плат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2020, 21:08       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2020, 01:51       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 22 Апр 2020, 23:44
Мнения: 20
За челото на барабана ползвам четка за зъби и най-обикновен балистол. Мажа оставям за половин час и действам с четката. Ако се стреля с хубави патрони се чисти добре. Не съветвам никой да стреля с патрони на Magtech в 357 магнум. Цапат ужасно! Един барабан с Magtech 357 магнум цапа повече от две кутии Фиочи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2024, 16:03       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
sitemap написа:
Моля за съвет - с какъв препарат е възможно да се премахне нагара от предната част на барабана на револвер?
Опитах с балистол и няколко други препаратра за почистване, но резултат няма.


Тъй като скоро имам 20 годишнина с моето рево, реших да го изчистя основно, включително челото на барабана.
За целта ползвах тази паста -
https://iosso.com/products/bore-cleaner/
Пише, че маха:
Iosso Bore Cleaner removes copper, lead, carbon burn, powder fouling, plastic wad residue, and surface rust.

В интерес на истината изкарах неподозирано количество мръсотия и черннилка от камерите на барабана.
А челото на барабана стана почти, като излязло от завода - пастата плюс четка за оръжие.
Резултата:
Изображение

Изображение

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2024, 21:35       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
По отношение челото на барабана мога да кажа, че резултатът е наистина впечатляващ.


Кажи от къде се сдоби с (био)химията.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2024, 17:41       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
JDredd написа:

Кажи от къде се сдоби с (био)химията.


Приятели от щатско (извън форума).
Да са живи и здрави господата :tu:.
И все така да помагат :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2024, 18:43       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
tsb написа:
Тъй като скоро имам 20 годишнина с моето рево, реших да го изчистя основно, включително челото на барабана.
За целта ползвах тази паста -
https://iosso.com/products/bore-cleaner/
Пише, че маха:
Iosso Bore Cleaner removes copper, lead, carbon burn, powder fouling, plastic wad residue, and surface rust.

Наистина изглежда, като нов!
Не успях да го открия из бг сайтове - сега видях, от къде си го взел. Мисля да проверя за някакви алтернативи на тази паста...
Опитах с метода на Андрей - трябва много да се внимава защото при по-силен натиск се получават драскотини.

А само с накисване с балистол + търкане с четка не успях да постигна много. За сега си кара така - колкото може да сваля с парцал/четка - остава си нагар (снимка), но не мисля, че е голяма драма.


Прикачени файлове:
IMG_20240307_173906.jpg
IMG_20240307_173906.jpg [ 660.71 KiB | Прегледано 961 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2024, 18:47       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
sitemap написа:

.....но не мисля, че е голяма драма.


Не, не е.
Няма драма.

Аз реших да почистя ревото по повод годишнината.
Иначе и с "оксидирано" чело на барабана си работеше ОК.
Но, таз паста наистина изкарва (видимо) доволно количество нагар от камерите на барабана и т.н.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer