logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 14:58       Заглавие:  Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Видях това на скоро и ми привлече вниманието с простота и явно... ефективност. Някой ползвал ли го е?

Сайт - http://www.zore.life/product/zorex

Видео - https://www.youtube.com/watch?v=TQC8EzK--Vw

Надявам се да не ставам омален! :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 15:29       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Моите оръжия ги държа здраво заключени в каси.
С децата съм провел още навремето доста превантивни занятия по изкореняване на любопитството към оръжия: давах им, а понякога и насила ги карах да се мъчат да щракат, да дърпат блокове и затвори, да ги държат просто ако щете... Видяха, че нищо интересно за деца няма в тази работа: оръжията тежат, миришат гадно, и прещипват до кръв нежни детски пръсти. Обещал съм им, че по всяко време на денонощието ако поискат - ще им отворя която каса искат и ще им дам което оръжие искат да си го повъртят из ръцете колкото искат, НО САМО В МОЕ ПРИСЪСТВИЕ. Синът ми под въздействие на сцена от филм два пъти ми е искал Глока и АК-то. Вадил съм ги. Точно след 30 сек. ми се връщат обратно с думите: "Да бе, да, точно тъй ставало..." И толкоз. Дъщерята пък никакъв интерес няма. И не, че ще го направя, но съм сигурен, че ако ще и в детската на пода да оставя заредено оръжие - няма да го пипнат.
Та по отношение на децата това ми е подхода - изкореняване на любопитството. Туй ключалки и прочие не могат да спрат детското любопитство - проверено е.

Колкото до тази хуйня от клипа - и да ми я подаряват - не бих я взел. Ако пистолета е в каса - за какво ми е? Ако е извън каса - той е по мен. А все ми е на ума, че под стрес ще се оправя с такова нещо... За справка - бутонът на мъртвеца :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 17:42       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И аз сьм долу горе така,но извьн касата имам поне 2 пушки и един пистолет на видимо за децата място.Е малко са им високо да си играят сами с тях ма не им прави впечатление желязо пред очите им.

Тежи,мирише / ма не гадно,но пак си мирише /и освен на болтчетата и Калашите и на майка им пукалото то друго не могат и да заредят,че са малки още.

Патрони,пьлнители и някои пушки са извьн касата,но за сега интерес никакьв,нищо лщбопитно за тях и нищо което да си заслужава мьката да се катери или да си поиска да играе с тях..........за сега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 18:54       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Най-добрата защита от чужд достъп е пищова да ти е на кръста.
JDredd написа:
в детската на пода да оставя заредено оръжие - няма да го пипнат
Децата да, а котарака!?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 19:14       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2016, 14:33
Мнения: 37
Явно вашите деца са много послушни... или моя син е фога като баща си на неговите години... :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2016, 19:27       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Оле написа:
Явно вашите деца са много послушни... или моя син е фога като баща си на неговите години... :)


Всяко забранено,любопитно или тайнствено нещо е примамка за тях та им го правя да не им прави впечатление дали е подпрян Калашник в ьгьла или на майка му прахосмукачката.Отделно знаят кое и как става,кое как трябва да се зареди,но не го могат още.Сьбирам им железа на пода в хола,залагам 100 долара кой зареди тая и тая и мька ти казвам,не става.
Отделно,че тъова си е моята джунгла,каквото кажа аз това става и НЕ ПИПАЙ значи точно това,влиза в стаята,пищов на масата,излиза и почва да мрьнка на майка си На тате пищоваааа,ела го махни.........трениран един вид.За спазване на моите закони :tu: за неспазване :evil: :evil: :evil: и не им минава все още да ми се пробват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2017, 18:56       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Май 2017, 18:51
Мнения: 2
Касата си е каса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 12:35       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Акьла си е акъл


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2017, 22:26       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
От така зададената тема съдя, че търсим ситуации, при които децата ни имат базконтролен досег с оръжието ни. Изчетох предните мнения- на някои от тях се смях искрено, но по-скоро се удивих от думи от сорта "...търкалят се две-три пушки по пода.." и подобни. Всеки сам си знае, но бабаитлъка си има цена, а в някои случай тя е горчива.....
За мен е чисто безумство да се държат оръжия на видно място пред любопитния поглед на деца! Защото колкото и да си мислим,че си познаваме децата- бъркаме.
Аз имам две КНО, които ползвам активно на ротационен/сезонен принцип. От двете системи. При пистолета нещата са по-лесни- пълнителя изваден и оръжието на предпазител. При ревото е по-крива хавата... Там се крие на високо, но същевременно на удобно за мен място, защото живеем в интересни времена, а аз и в интересен квартал :evil:
С две думи- оръжието или ми е на кръста, или на една ръка разстояние, скрито от сина и то в стая, в която той рядко влиза сам.
Преди време съм махал цеви, свалял съм игли на другите пистолети, които ползвах, когато съм ги оставял дори и в касата за по-дълго време. Защото не се знае в чии ръце ще попадне оръжието. А свалените детайли на супер криви места, където и на мен няма да ми дойде на акъла....
И както лаконично казаха колегите по-горе- касата си е каса и акъла си е акъл!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2017, 06:31       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
.....и поне 2 пушки под ръка и никакви нерви с децата,не пипат пък и да пипнат патрони няма,заключени са


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2017, 09:54       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
А къде минава границата?
Вкъщи има куп други опасни неща: няколко комплекта големи и много остри кухненски ножове, електрически нож, други ножове, няколко харпуна, лък, моторна резачка, контейнери с газ и бензин за запалки, кибрит (болтове и гайки, колкото искаш), бенгалски огньове (с които, макар и трудно, може да се запали алуминиев скрап), бидон с нафта (в мазето), ключовете от колите, пакети с натриева основа (за канали), силни киселини (за обработка на метали), пък и апартаментът е на 13 етаж, така че "всяко нещо - удар, всеки камък бомба"... За тока в контактите да не говорим!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2017, 01:34       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ми пак до акьла стигаме - на дядо ми пищовите са висели по касите на вртите,на бащата така си вися,а моите сега даже леко съм ги заключил,че нали модерно......пьк гледам ни бащата,ни аз ни брата сме се поизастреляли,но чакам големия да фрасне малкия с Калашника по главата,че патроните съм им ги заключил,да не се пуцат по модерно му.

Акъл и навици......татееее,пак има пищов в средата на хола,ела го махни........не се завирай под леглото,че на тати единия калашник е там.......и живота си върви,като им дойдат приятелчета на гости само размествам малко или раздавам да има за всеки та да не се бият и това е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 17:48       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

АР-ката дойде с катинар. Независимо, че е в каса ми се ще да е с катинара минава през, пълнителя и отвора на затвора и се заключва.
Веднъж се хванах че бях оставил отключена касата нещо, като съм чистил и съм забравил.
Патроните с в отделно отделение. За достъп до оръжие и патрони се разбиват две каси а да среже катинара ще му трябва ножица за арматура.
Не ми е проблема с крадци ако влезнат в къщата не им е проблема да отворят касата, но пубертета е особен човек.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2018, 19:08       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Те и на ген. Кирчо Киров откраднаха пистолета от касата. За крадците няма каси, няма катинари...Да не те набележат!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2023, 16:07       Заглавие:  Re: Сигурност на оръжието при нежелан достъп до него
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2023, 01:30
Мнения: 9
Самата реклама навява на такива мисли. Но аз лично, не мисля, че децата са основната заплаха в ежедневието.

Развитата концепция, за възпитание и изкореняване на любопитство, много ми хареса. Благодаря за споделянето и. Въпреки, че има доста НО-ТА. Например ако поканят едно любопитно приятелче вкъщи, нещата могат да придобият други измерения.

Мен лично обаче ме навяват различни мисли. В моя опит най-опасен е притежателя на оръжието. Бил съм свидетел на десетки случаи, при които дали под влиянието на стрес, алкохол, умора, неизрядно оръжие или боеприпас, притежателя застрашава своя живот или живота на близък.

При условие, че всички сме хора и че и мен могат да ме споделят подобни обстоятлства, съм фен на превенциите. При мен всичко е заключено, имам си протоколи за съхранение и достъп на различни места, на боеприпаси и оржие. Тренировъчните пособия седят в различна стая, всичко е на определено място и неможе да се сбърка. Нося оръжието само когато съм в добра кондиция и оръжието винаги е в мен, когато е 'извадено и живо'. Когато се употребява алкохол в къщата се добавят допълнителни ограничения за достъп.


Да не го обръщам на лекция, просто искам да онагледя защо съм фен на подобни 'усигоровки' Може би не това заключване точно, но примерно един много трудно отключващ се механизъм, на спусък или другаде където възпрепятства някой, който дори да има достъп до касата не може да използва оръжието ако не е съсредоточен, в добра психическа и физическа кондиция, ми звучи добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer