logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:09




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 01:55       Заглавие:  Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
Здравейте.
Докато чистих оръжието си забелязах странно като износване.На приложената снимка се вижда.Въпросът ми е дали е причинено от нещо при сглабянето и разглабянето за почистване или е фабричен дефет.Пистолетът е на няма и 100 изстрела. Благодаря ви предварително!



Прикачени файлове:
GLOCK 19 GEN 5.jpg
GLOCK 19 GEN 5.jpg [ 247.52 KiB | Прегледано 6755 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 07:18       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Нищо му няма. Най-вероятно си е бил така - просто не си го видял до сега. Нямаш никакви основания за притеснения.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 11:56       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
Явно си е фабричен дефект, ще ми е интересно дали друг с глок има същите белези по рамката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 12:16       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
За пръв път от 51години не виждам нещо, което вече двама виждат.

Колега, за какво износване говориш по пласмасата която си показал? С какво малкото бяло петно дето си показал пред синята стрелка се различава от петънцата дето съм посочил аз със червените стрелки??? това са някакви петънца в макро света на полимера..а най вероятно са текстилни боклучета нещо залепнали...
или имаш нещо друго предвид ? светлата част долу вдясно ли? отнет ли е материал нещо..?не се забелязва...
А с микроскоп ще видим и много големи кратери между молекулите на полимера

виж това вече дето съм оградил със зеления кръг ме шокира...това качеството на отливката ли е тези балончета или е нещо боклук? при ген 3 е гладко такива мехури няма


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 12:36       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
Боклучета са или прах, а това за което аз говоря е като белег в нищото за това питам тук дали някой се е срещал със подобно нещо на своят глок.И да прилича на отнет материал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 12:47       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Nikolai написа:
белег в нищото за това питам тук дали някой се е срещал със подобно нещо на своят глок

ами "белег в нищото" може да види само Дред и ти засега...посочи ТОЧНО мястото със стрелка...и някой собственик на Г5 а те са много ще се изкаже, като сравни...

Синята стрелка не показва проблем, а показва нормална еднородна пласмасова маса...
малко по напред около 3-4мм по посока на синята стрелка пак има нещо бяло ама като вдлъбнато е все едно е ударено с нещо остро, но не може да е проблем ако е наранено така...остава си така и пистолета ще живее с тази вдълбнатинка поне 400години

това в зеления кръг не е боклук обаче...интересно на други ген 5 така ли е? ако да...ок ако не...преди полупката на ген 5 бих погледнал там за кипнал полимер при отливането


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 13:01       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
По ясни снимки от тези няма как да има, и въпросът ми колега е за това ограденото да уточня.


Прикачени файлове:
InkedGLOCK 19 GEN 5_LI.jpg
InkedGLOCK 19 GEN 5_LI.jpg [ 252.91 KiB | Прегледано 6667 пъти ]




Прикачени файлове:
Inkedнп_LI.jpg
Inkedнп_LI.jpg [ 434.29 KiB | Прегледано 6667 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2021, 21:11       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2020, 19:39
Мнения: 12
Според мен е подбито, аз не бих се притеснил. Моята 17-ка 5-то поколение на около 400 изстрела изглежда много по-обрулена. Полимерът е мек и се драска лесно...Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 00:22       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
Да и аз така мисля,иделани са пищовите, просто не трябва да се вглежда човек в дребни неща


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 00:25       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
Няколко глока разгледах тези дни специално по този въпрос,всички без изключение имаха подобни точки.И това ме кара да си мисля,че още от фабриката си излизат с тях.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 01:06       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Ужасна работа, срещу 150, хайде, нека са 200 лв ще те отърва от този дефектен пистолет.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 01:33       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2021, 01:37
Мнения: 28
Хаха забавен си колега


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 07:11       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Nikolai написа:
Няколко глока разгледах тези дни специално по този въпрос,всички без изключение имаха подобни точки.И това ме кара да си мисля,че още от фабриката си излизат с тях.

За да може да се прецени дали този дефект влияе по някакъв начин на каквото и да е трябва с пистолета да се изстрелят 50-60 хил. патрона, като внимателно се наблюдава дефектното място.
След това ще могат да се правят преположения.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 07:55       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
NP написа:
Ужасна работа, срещу 150, хайде, нека са 200 лв ще те отърва от този дефектен пистолет.

Аз 200 лв за такъв дефект не бих дал........
Изглежда като компрометирана рама от неполимер ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2021, 08:50       Заглавие:  Re: Глок 19 ген 5
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Това момче заслужава Швейцарски пищов, поне да е оправдано взирането с микроскопа ;)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer