logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2021, 16:30       Заглавие:  Обработка на орехови чирени
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2021, 18:19
Мнения: 8
Местоположение: Стара Загора
Здравейте, закупих орехови чирени за моя PPK/S, но както установих, те са само байцвани на водна основа. По съвети на колеги и прочетено из интернет, закупих варено ленено масло (дано не се приема за реклама - на FurnitureClinic - Wood Boiled Linseed Oil) и съгласно указанията на опаковката, обмазах обилно с памучен парцал, после изчаках да изсъхне 20 мин, след което забърсах с чист парцал. След 24 часа отново, и така три пъти по ред.
След това обработват ли се с още нещо? В смисъл някакво запечатване с лак или с каквото и да е? Или вече да ги монтирам на пистолета?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2021, 16:40       Заглавие:  Re: Обработка на орехови чирени
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 10 Апр 2021, 18:19
Мнения: 8
Местоположение: Стара Загора
Явно никой не се е занимавал, или не иска да сподели. Аз обаче ще споделя - след процедурата и изсъхването на чирените, си ги монтирах без проблем. Покритието беше сатенено и твърдо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2021, 22:10       Заглавие:  Re: Обработка на орехови чирени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Аз едно време смесвах лененото масло с вазелин и пчелен восък. Мажех обилно и след това търках в несвяст. Получава се леко потъмняване, матова и много приятна на допир повърхност.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2021, 07:29       Заглавие:  Re: Обработка на орехови чирени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Сега видях...

Имам необходимото за обработка. Получава се изключително здраво покритие.
Два компонента са, на OSMO Canada.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2021, 10:05       Заглавие:  Re: Обработка на орехови чирени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
slaf4u написа:
Аз едно време смесвах лененото масло с вазелин и пчелен восък. Мажех обилно и след това търках в несвяст. Получава се леко потъмняване, матова и много приятна на допир повърхност.

Sent from OnePlus 7Т



Такава смес се загравя на водна баня и се накисва дървото подлежащо на обработка в нея за 24 часа, примерно. После се "полира" и обработва отвън с карнаубски восък да се запечата.
Така поне са ми казвали. Аз не съм го правил.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer