logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 12:28       Заглавие:  Re: Sig Sauer P229 - Грижа, почистване и смазване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
ubboto написа:
Хубаво е да имаш едно наум с тези греси при студено време. Глока примерно е с големи толеранси и не го бърка, но с една по-гъста смазка (не помня каква беше точно, но си беше оръжейна) - "Шадоуката" ми се скина да засича една зима. С "молистол" (балистол + молибден) пък така нацапах една риза, че после я хвърлих. Со кратце, ако не си смазеш пищова - няма никакви ядове. Но ако предобриш нещата - зорлем ще се набиеш в напълно излишни филми. А и определено по-добре сух, отколкото с полепнали по него всякакви боклуци. "Калашник" ми е засичал на поразия именно от смазване - смазка и боклуци бяха образували няма такава гняс (стрелбищен такъв). А и като почне да ти пръска смазка по лицето и дрехите - усещането не е от най-забавните. Един червен гел на Браян Енос, съвсем малко по релсите - и аз лично друго не слагам на пищова след ВД-то.


Смазването на оръжието винаги е причина за смешни, неочаквани проблеми.
Бягайте от оръжия, които изискват да са смазани по време на стрелба.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2022, 15:08       Заглавие:  Re: Sig Sauer P229 - Грижа, почистване и смазване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ясно. В такъв случай, личното ми мнение е че е твърде гъста за релсите.
Аз бих я смесил с малко от маслото което употребявам, до някаква рядка консистенция, която да пробвам един сезон. Ако не замръзва зимата, предполагам си ОК да си я ползваш.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer