logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2022, 15:50       Заглавие:  Молба за съдействие относно шомпол
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2019, 18:13
Мнения: 6
Здравейте, и весела Коледа на всички! Моля да ме насочите от къде! По-вече от месец търся цял шомпол с дължина > 100 см.
Търся качествен шомпол! Става въпрос за калибър 243WIN! Благодаря Ви предварително! Весели празници!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2022, 15:58       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
https://www.tiptonclean.com/deluxe-1-pi ... ml#start=1
Вземай смело, има различни дължини.
От вип- го взех моя.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2022, 17:04       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2019, 18:13
Мнения: 6
tsb написа:
https://www.tiptonclean.com/deluxe-1-piece-carbon-fiber-cleaning-rod/146468R.html#start=1
Вземай смело, има различни дължини.
От вип- го взех моя.

Благодаря Колега, но никъде не го намирам наличен! А от сайта им не изнасят извън Щатите!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2022, 19:10       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Провери на живо у вип-а.
Аз утре ще проверя тука по нашенския вип - у Пловдивско.
Ако го има и го искаш - ще ти го взема и пратя по куриери, разбираши :wink: .
Пиши само на ЛС координати и телефон за връзка, като ида у магазина и видя наличностите да го обсъдим с теб гласово - дъжина на шомпола, цени, накрайници, доставки и т.н.

п.п. Ползвам скромна 10% отстъпка, която ще е в твоя полза, стига да го има продукта и да го искаш :tu: .
Весела Коледа!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2022, 20:06       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2019, 18:13
Мнения: 6
tsb написа:
Провери на живо у вип-а.
Аз утре ще проверя тука по нашенския вип - у Пловдивско.
Ако го има и го искаш - ще ти го взема и пратя по куриери, разбираши :wink: .
Пиши само на ЛС координати и телефон за връзка, като ида у магазина и видя наличностите да го обсъдим с теб гласово - дъжина на шомпола, цени, накрайници, доставки и т.н.

п.п. Ползвам скромна 10% отстъпка, която ще е в твоя полза, стига да го има продукта и да го искаш :tu: .
Весела Коледа!

Перфектно! Огромно БЛАГОДАРЯ! Дано имам късмет! Весели празници! Телефонът ми: 0888515731


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2022, 21:43       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
tsb написа:
Ако го има и го искаш - ще ти го взема и пратя по куриери, разбираши :wink: .

п.п. Ползвам скромна 10% отстъпка, която ще е в твоя полза, стига да го има продукта и да го искаш :tu: .


Голям ! :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2023, 15:37       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2019, 18:13
Мнения: 6
Не само ГОЛЯМ! :tank: Току що е закупен шомпола от ВИП Пловдив! Нямам думи! Все по-малко се срещат хора като tsb! Огромно БЛАГОДАРЯ и винаги можеш да разчиташ, ако нещо ти се наложи към Русе! :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2023, 20:03       Заглавие:  Re: Молба за съдействие относно шомпол
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Благодаря на Beer и stiliyan200 за добрите думи по мой адрес!

И понеже не намирам специализирана тема по отношение шомполи и протривки :DD за почистване, ще ползвам тази тук, с ясното съзнание и молба към модераторите да преместят написаното от мен където сметнат за добре, ако преценят. Ако не - да трият.
Извинения и към stiliyan200, че му спамя темата.

Та:
Почти 30 години поддържам оръжия.
По отношение на дългоцевното нарезно шомполите които съм ползвал са... доста, меко казано. Най-читавите, които съм намирал на нашия пазар, са на Tipton. Специалнни благодарности към човека, който ми отвори очите за тази марка шомполи (той си знае кой е :wink: ) :tu: :tu: :tu: !

Тук е необходимо да направя едно уточнение - от всичкото дълго нарезно, което съм поддържал през годините, най-ми е било противно да чистя цевите от семейството на калибър .22...
И не за друго, ами заради четките и протривките.
Обиковено масовите четки се проскубваха доста бързо (от около 1 чистене), а най-противния ми момент беше последващото почистване с противка и парцалче - особено ако протривката е тип "ухо" си е истински "пиниз" - да е читав дизайна на самото ухо, да уцелиш дължината и дебелината на парцалчето и въпреки това ти е ясно, че протриването с парцала не е пълноценно. Естествено, винаги може да се ползват кичени/текстилени протривки, но те искат редовно пране (ако са читави), или се проскубват бързо - ако са некачествено производство и т.н.
Не съм жалил никога пари, време и средства за да си изчистя читаво карабините.
Именно с цел повишаване качеството и бързината на почистването, реших да заложа на този продукт от фирмата REAL AVID
https://www.realavid.com/product/bore-m ... an-system/
След като го пробвах се убедих, че протривката с пачовете към нея работи прекрасно - както е предписано и четката е качествена - държи няколко почиствания. Четките на Типтон също са мн. читави.
Но, протривката на REAL AVIDе истинска находка за чистенето на калибри от сем. .22... - самата протривка е доста дълга, което увеличава прилично контактната повърхност и пачовете обгръщат цялата контактна повърхност между протривката и цевта. Не знам дали се изразявам правилно, но от както ползвам този продукт на REAL AVID за пръв път знам, че протривката и пачовете чистят пълноценно цевта на 223 rem/5.56x45NATO.
От опит установих, че не само фирмените пачове на REAL AVID работят с протривката им - и други вършат работа :wink: .
Имайки и други продукти на REAL AVID, мога да кажа, че протривката им е истинска находка - особено за почистване на цеви в калибрите на сем. . 22..., четките също са мн. качествени.
Възможно е да има и други, по-евтини продукти, подобни на предлаганите от REAL AVID, аз обаче реших да заложа на тях и съм доволен.
Написаното да не се счита за реклама, а за идея - относно протривки и четки необходими за почистването на цеви от калибри в сем. .22....

Извинявам се за лирическото отклонение и дългото описание.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer