logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2023, 21:18       Заглавие:  Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Май 2022, 23:06
Мнения: 4
Здравейте, наскоро си купих от Щатите чрез посредник въпросният пълнител за Глок 17 https://www.dryfiremag.com/.Една седмица всичко беше добре, после спря да работи. Опитах, чрез посредника да предприема стъпки за уважаването на гаранцията, но те уж, писали уж не знам какво си и така. Не изглежда кой знае колко сложно устройство, предполагам, че щрака с пластина, но аз съм с две леви ръце. Въпросът ми е: дали знаете някой, който може да помогне и да го поправи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2023, 11:48       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Не знам колега как да се оправи това, но ако още искаш да практикуваш суха стрелба просто постави клечка за зъби в прозореца който изхвърля гилзи (така, че да не заключва). Върши същата работа само дето не щрака.

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2023, 12:35       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
@scorceni: Добре дошъл.
Ако пуснеш снимки на пълнителя, с детайлите, които са счупени..., макар че като гледам конструкцията, едва ли някой ще се хване да го поправя.
Подобно решение не е добро, защото сухата стрелба предизвиква неспецифичен удар на иглата в затвора. И след време, задната му част - там където опира гилзата, се отчупва.
За сухи тренировки, можеш да си вземеш пластмасов симулационен патрон и докато иглата не издълбае подпружинения му капсул, да тренираш. Издържа няколкостотин спускания, после даваш поредните 3лв и купуваш нов патрон.
Съветът на 9mm също е добър, но губиш усещането от съпротивлението на спусъка от допълнителното натягане и освобождаването на пинблока, както и освобождаването на иглата.
За парите, които струва твоя пълнител (заедно с разходите, които ще трябва да направиш по замяната), един симулационен глок, направо от производителя, дали няма да свърши по-добра работа? Пък може китайците да направят аналогична играчка, на няколко пъти по-ниска цена...
Аз опитвах пневматичната реплика на Umarex, която задейства от балон с CO2 и има относително реалистичен откат. Може да се тренира без съчми, че да не се напряга половинката вкъщи. Обаче спусъкът ѝ няма нищо общо с бойния глок и се отказах.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2023, 15:09       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Май 2022, 23:06
Мнения: 4
Благодаря и на двамата за мненията. Сравнително отскоро се обзаведох с оръжие за спортни цели и естествено ми се иска да тренирам много. Съответно средствата не са безкрайни и затова (като гледах клипове :D ) реших да взема тоя пълнител. Тренирам и с двата варианта, които се препоръчали, само дето вместо клечка слагам парче от ластик. С този пълнител просто не се налагаше да зареждам отново и отново а усилието върху спусъка и ходът му бяха доста сходящи със реалните. Както и да е, просто ме е яд, че издържа само седмица.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2023, 15:12       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Май 2022, 23:06
Мнения: 4
Забравих да допълня, че нищо счупено не се вижда, да се е чуло нещо да се прекърши или каквото и да било. Визуално е същия само не се чува звукът, който издаваше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2023, 03:46       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Добре дошъл и от мене ! Съжалявам, че още не си го оправил, приказвахме в другият форум по въпроса.
Дано се намери някой да помогне. Ако не друго, тука е местото за информация за стреляне,
поне ако не ти се занимава да ровиш из други, чужди форуми.
Аз бих казал - така и така не работи, разглоби го тоя пълнител и го наснимай тука да видиме как е,
може някой да забележи къде е проблема...
Успех !

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2023, 16:57       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Май 2022, 23:06
Мнения: 4
Нещата се развиха чудесно, благодарение на Слав Барутчиев, който ми отдели от времето и уменията си и го направи. Много благодаря отново. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2023, 19:22       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
:tu:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2023, 07:42       Заглавие:  Re: Развален пълнител за суха стрелба- DryFireMag
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Аплодисменти за Слав !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer