logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2013, 09:35       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не си единствен, колега...у нас си има почитатели на мазането с моторно масло, мажат оръжия и някой стрелци американци...38ия спомена на едно гън шоу в кой щат беше местния щатски тарикат мазал с Мобил1 / тука русененските такива има и бургазлии/ мажат с Репсол

Нормално е човек, аптекар, лекар, адвокат или генеколог... лаик в областта ше си каже ...в двигателя има ебаси натоварванията и обороти яко...в пищова е много по-малко...
как не са се сетили останалите да ръгат моторно масло бе еййй...
разбира се до тука е западняка откривател...нашенеца, който е лъган много и е самобитен тарикат вече ЗНАЕ, че производителите на оръж масло слагат некви съставки по-лоши от двигателните масла ама тактично мълчат за пустите съставки и вдигат цените и те така...

ама че двигателното масло е с налягане 3атм че условията са различни че требе маааалко образование да имаш в областта...айде бе!? масления филм е добър...ебати аргумента...ами маслен филм със зехтин също е добър и неразличим на пипане от авиационно масло

нормално мислещите хора ...скучните демек мислят така
hitco написа:
но продължавам да твърдя, че едно масло се ползва за това, за което е създадено!


са естествено двигателното масло ще маже естествено, но аз си мисля друго...

защо в двумилионната американска армия в никой документ не се споменава за мазане на стрелкови системи с моторно масло?

айде да речем тия са манияци а и да не забравяме за ЗАГОВОРА дето го е разбрал Митко от Руси как капиталистите ни плакнат и ни цакат с топла бира с излишни продукти

защо в руската двумилионна армия пак не се споменава за мазане на стрелкови системи с двигателно масло?

Такава препоръка, такъв документ НЯМА! Ползват продукти специално създадени за това със съответни спецификации
ЗАЩО? Причини има очевидно! специално руснаците ползват една много миризлива течна смазка...американци имат доста и различни оръжейни масла фор гън и викат ... на другите фор мотор...на трети фор хипоидни предавки, на четвърти за фини часовникарски механизми...


обачеее истинския откривател нема как да не знае, че масла за мотори са по добри от оръжейните масла понеже има обороти и огин в мотора и воала...


Бе как може тия да са така загубени бе? Колко по лесно би било...от зила маслото ръгаш в макарова и калаша и те така...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2013, 21:31       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Poseidon написа:
ама че двигателното масло е с налягане 3атм че условията са различни че требе маааалко образование да имаш в областта...айде бе!? масления филм е добър...ебати аргумента.....


Посейдоне, тук наистина като лаик по двигателите, те моля да обясниш какво имаш в предвид с това че двигателното масло е с налягане 3 атмосфери!? Къде е с това налагане, на разпределителният вал ли, на коляновият, по стените на ризите...???
Тук питам сериозно!

Сега, ще отговоря все пак на поста ти, в името на добрият дух! :tu: PDT_Armataz_01_22
Настрелът и интензивността на стрелба, която повечето форумни командоси тук правим, е толкова незначителен, че Глока и сух да го стреляме/стрелям, няма да му дотигнем ресурса на живот. Ако стреляме интензивно, постоянно, по хилади истрели месечно, да ще се нуждаем от хубава и правилна смазка. Тя ще удължи живота на пищова, ще подобри работата му, ние ще сме бързи по състезания и т.н..
Да, но ако сме такива 'потребители". Ако сме като всички останали, смятам че това са излишни пари за смазки, които може спокойно да изхарчим за патрони на стрелбището! Тези скъпи смазки не ни влизат в истинска нужда. Аз съм човек на логичният избор и действие, и съм избрал да мажа така. Не че нямам 10-20 лв за смазка. За мен тя няма смисъл. Нито ще усетя разликата, нито тя ще ми даде предимство...в седенето на дивана. Няма да зачеквам пак темата какво съдържат тея смазки... :P
В тоя ред на мисли, мазането с моторно масълце аз не виждам с какво би влошило работата на оръжието, или оксидацията му, или покритието му, или нещо по рамата....
Мисля че всеки четящ може сам да си прави сметка, и да реши какво да ползва и купува. Аз споделям моя опит, пък ако някой реши винаги може да пробва. Нищо няма да му стане! :tu:

Поздрави от Руси, да ти е пивко виното!

П.П. да не забравиш да обясниш за двигателя и 3те атмосфери! ;)

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2013, 23:25       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Виждам, че си добронамерен оценявам го и ще се постарая да го изясним явлението моторно масло в ОО.

Хрумна ми много подходящ пример и знам ще го оцениш...

преди всичко моабет "че нямало да стигнем ресурса и купете си патрони вместо масла" са ясни и НЕФЕЛНИ в тема смазки...

Тук говорим за мазане и механизми на мазане удължаване на ресурс и надежност
Не говорим и ако само носи човек и стреля 20 патрона на година
така полимерен пищов е най-добре да е напълно сух - така носят и някои служители...има резон в това


и сега за налягането...ами в лагерите на двигателя е ясно, по валовете има маслени отвори цика масло вътре в мотора цялото пространство ВСИЧКО е маслена мъгла причинена от налягането от маслената помпа. Маслено въздушна смес, Митак в лагерите ясно, но и по гърбици на р. вал по ризи е все така.

маслото се подава в сегментите ...вътрешната част на буталото.../цика по ризите с налягането дето питаш да ти се обяснава / маслените сегменти го обират от ризата те са затова ...ако няма масло по ризата кво обират? да не говорим ако няма масло по ризата колко ше работи мотора...

свали маслената капачка и покарай 10км и отвори капака и ще видиш кво става..

остави го това...но се изясни малко мисля че разликата в условията на работа на ОО и мотор е голяма и принципна


сега ше направим две сравнения и мисля ше напреднем, като после ги сравним с ОО

престави си двата агрегата

двигател и диференциал /с хипоидно зацепване за коли със задно/

кой агрегат е по-натоварен?

помисли хубаво Митак...постави казуса в некоя русенска кръчма е така между тех. грамотни приятели...

ами Митак ако налея моторно масло 5/30 в дифа до там е...ще карам малко...
не няма да блокира веднага...ше си карам ...ще се получи шум и дългосрочно ще се сера в него...

защо? ама чакай сега в дифа огин няма нищо не гори па...някак си, м?

"имам ли истинска нужда" да купивам диф масло за 50лв литър, като мое да ръгна за 25лв моторно масло?

двигателя МОЖЕ да работи с диференциално масло ако е по жега де

защо?

е тука некъде требе да вмъкнеш и ОО

ама кой слага диф масло в двигател и кой слага моторно масло в диф...или в ОО... е а са ти ми кажи...и защо

няма им нищо на тези агрегати ако им омешаме маслата...ама...

проблема е в нашенското да знаем от всичко по малко...
напълно неграмотен по темата ще прочете препоръките и ще сложи лубрикант какъвто няколко поколения инженери са проектирали за съответния агрегат...
и тва е ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2013, 13:19       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Митак, бързо сменяй двигателното масло с диференциално такова ;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2013, 16:44       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Ако толкова се търси, нещо евтино от вече специално разработените за това смазки (лично за мен най-добрите са ЦР-Спийд, Брайън Енос и новата с теглон на Дабъл Алфа), то препоръчвам масло за смазване веригата на резачки!
Тествах няколко двигателни 10-40 и 5-40 и всичките даваха или изпаряване или задържаха мръсотиите или пръскаха в очилата или прекалено разтичане....

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2013, 10:48       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Апр 2012, 16:45
Мнения: 59
Местоположение: Каспичан
Еха, от оръжеен форум, стигнахме до двигатели и деференциали, да ви кажа, стрелях вече няколко пъти с 10-40, няма проблеми, е не беше с голямо количество, ама по едни 50-70бр на стрелба не стана нищо, не ми пръска по очила, че се сабира нагар, събира си е, ама си е същото количество, дори не се и разтече, на следващия турнир отново така ще си го смажа и се надявам всичко пак да мине по-вода.

_________________
God created man, but Samuel Colt made ​​them equal

Петър Тачев
КДС "Аргус"
Range Officer


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2013, 16:18       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Абе, що не вземете да намажете с олио!? Пък да омотаете едно вратле около цевта... Хем ще пуска смазка с разтопяване на сланинката, хем ще има мезе като свърши състезанието: :)
http://fuza.ru/marvelous/7797-iz-puleme ... zhrat.html

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2013, 02:06       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
:DD :DD :DD

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2014, 10:36       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Здравейте! Вярно че има масла и масла и за ширпотреба и тясно специализирани. Например, маслото за компресори за водолазни бутилки, освен, че работи на огромно налягане ( 200 до 300 бара в третата компресорна степен), а и НЕ ТРЯБВА ПАРИТЕ МУ ДА СА ТОКСИЧНИ, защото после "колежката" ще ги диша пак под налягане :-) . Без претенции да съм разбирач, най- добри са маслата "пълна синтетика" , които и с парцал не можеш да избършеш от повърхността на метала. Не виждам причина да не се ползват качествени моторни масла с подходящ вискозитет, например пълна синтетика за пистови мотори...там натоварванията са уникални. докато при оръжието имаме съвсем скромни такива( говоря за смазване на механизмите, не на цевта) :wink: . От две години стрелям с Марго, много хиляди изстрели съм изпуцал, а завалийчето досега не е видяло нито едно мазане и чистене, но си работи като часовник :oops: . Сега купих Глок....ще видим ще го мажа ли и с какво, ще се ослушвам за съветите на "батковците" :-)

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2014, 11:14       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
vatus написа:
...най- добри са маслата "пълна синтетика" , които и с парцал не можеш да избършеш от повърхността на метала.
Пробвай от добавките за масла за износени двигатели - в сравнение с тях за самите масла ще ти се стори, че се избърсват с поглед :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2014, 16:53       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Благодаря...но не съм убеден, дали при самостоятелна употреба не са агресивни спрямо метала.... :roll:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2016, 10:43       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Сега, след около 8000 калайки през цевта на Глокчо, стигнах до следният извод :) На Голфа ( Глока, де) му трябва съвсем мъничко гресчица на релсите и пак мъничко грес на цевта , че там прави "усмивка", и една капчица масло в точката на допиране на гърбицата с конекторчето. Ползвам Посейдоновите мазила.

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer