logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2007, 10:12       Заглавие:  Револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
как се чисти, смазва и обгрижва револвера

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2007, 13:53       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Toва с чистенето и обгрижването на револвера си е една трудна работа. Скоро ще кача картинки за разглобяване на револвер SW mod.19

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2007, 10:35       Заглавие:  почистване на S&W 327 TRR8
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Дек 2006, 05:13
Мнения: 1
Местоположение: Las Vegas, NV
Здравейте любители на S&W! The Gunman ме запали за каузата и се сдобих с 327 TRR8. За първи път купувам и почиствам оръжие, всички съвети са добре дошли.


Прикачени файлове:
S&W 327 TRR8.jpg
S&W 327 TRR8.jpg [ 220.8 KiB | Прегледано 30950 пъти ]

_________________
Изображение
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2007, 09:54       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 11:05
Мнения: 2690
Местоположение: София
А така. Честит ни черен джедай;) Ми няма никаква философия в почистването. Аз познавам хора със смит дет никога не са го чистили и железцето продължава да си бачка. Лично аз се престаравам малко, ама в края на крайщата това е час от кефа.
Значи след стрелба моя го накисвам в балистойл, Става и с ВД40 ама във Вегас ме съмнява да има;) Така за 10-20 минути, после разтърквам цевта с телената четка и всяка една от камерите на барабата. Телените четки тук са отврат. Изкарват 3-4 почиствания максимум. За сметка на което са евтини ако ги намериш. След това забърсвам квито лайна са изпадали. За целта по аптеките има много удобни медицински марли или компреси им викат. След това на един пласмасов накрайник на електрическата отверка забърквам паста за зъби и сода за хляб и камерите светват за 5 минути. Най-гадно се чисти челото на барабата и началото на цевта както и теснините между цевта и рамата. За по-лесно чистене на челото на барабата има един болт някъде над спусъка. Кат го отвиеш барабана се вади напред заедно с пантата. Там обикновенно го търкам с вълнен парцал отново със сода и паста за зъби. Хосето примерно ползва гъбичка за миене на чинии ама мене ми се струва груб абразива. Инак става доста бързо и лесно. След това подсушавам квото има и финално поливам обилно със ФП10. Накрая квото е в повече го забърсваме и толкоз;)

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2007, 10:09       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
абе на тоя черен револвер да не му се вземе здравето на покритието от тези търкания с вулнен парцал и паста за зъби? :punch:

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2007, 10:12       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 11:05
Мнения: 2690
Местоположение: София
TheGunMan написа:
абе на тоя черен револвер да не му се вземе здравето на покритието от тези търкания с вулнен парцал и паста за зъби? :punch:


Ми тамън ще стане бял кат хората;) Моя е от неръждавейка и проблеми няма, ама ако това е оксидация мож и да "белне"....

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2007, 15:18       Заглавие:  Re: Револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheGunMan написа:
как се чисти, смазва и обгрижва револвера

Тук е разгледан метод на човек с над 50 г опит...хвали WD40 и ползва някаво синтетично gun oil...показното е на един хубв екземпляр - колт питон .357 ...
http://www.theboxotruth.com/docs/edu46.htm


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2012, 22:50       Заглавие:  Re: Револвер
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Ное 2012, 22:18
Мнения: 1
Аз имам S&W M10 и се грижа добре за него, смятам че почистването като на Питона на снимките е достатъчно. Само веднъж съм отварял моя Смит за почистване на механизма, но ако някой няма представа от устройството, не го съветвам да го разглобява.

_________________
DAMN DEAL DONE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2013, 20:34       Заглавие:  Re: Револвер
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Май 2013, 16:24
Мнения: 117
По мое скромно мнение най-трудната част в почистването на револвера е премахването на въглеродните отлагания по предната част на барабана и в началото на цевта, м/у цевта и барабана. В това отношение чудесна работа върши една телена четка (тип четка за зъби), като в това видео:

За съжаление, обаче аз не съм виждал в българските магазини да се продават такива (което разбира се не значи, че не се предлагат). Но пък винаги може да се поръча онлайн. Има една родна фирма, която предлага подобни четки:
http://www.kammarton.com/rachna-chetka- ... 0%BA%D0%B0
http://www.kammarton.com/rachna-chetka- ... 0%BA%D0%B0
Вариантите са със стоманена, неръждаема и месингова тел, така че предполагам ще свършат работа.
Има ги, обаче в комплекти, като този - http://www.guns.bg/Комплект_за_почистване_REMINGTON-cat110-scat112-p14123.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
При J frame револверите има една специфика - Повечето месингови четки за шомполи, които се продават в България са за пистолети и са доста дълги. Когато се вкарат в цевта на револвера те не излизат целите, до край, защото опират в частта където е иглата (мястото за барабана е по-малко). Това прави така, че четката да се съсипва буквално за две чистения, защото "бодлите" й падат, когато не се вкара и изкара до край цялата. Така че хората с подобни револвери е хубаво да си търсят къси четки, които трудно (поне за мен) се намират по нашите географски ширини.
На скоро Jose ми обърна внимание на едно място, което се оказва доста проблемно. Касае се за корпуса на револвера надолу от бутона на екстрактора под дръжката. Ако револверът се опира в тялото събира влага от потта под чирената и, ако не му се обърне внимание се получават язвички. Явно там кондензира и задържа влагата. Въпреки че оръжието е направено от висококачествена неръждаема стомана потта съдържа киселина и сол която го разяжда. Сега винаги свалям чирените и старателно почиствам мястото.
Аз лично револвера не бих си го чистил с посочената в по-горен коментар WD40. Толкова универсални работи.... А нея само веригата на велосипеда :D Аз съм доволен Hoppes Elite Gun Cleaner. Вярно за 120 ml. даваш 23 лв., но пък чисти на молекулярно ниво и предпазва метала от нови наслоявания. А и тези милилитри стигат за доста време, но то пък си зависи кой колко стреля и колко чисти.

_________________
Novit enim Dominus qui sunt eius


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2014, 10:39       Заглавие:  Re: Револвер
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Авг 2014, 23:24
Мнения: 33
Tова със пастата за зъби и содата ме изкефи :tu: велико !!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Авг 2014, 23:41       Заглавие:  Re: Револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Iosso паста и същата фирма за четки,пластмаса са,но твърда.

Не ми е черен револвера та като го на клепам се вижда,а след почистване си личи и колко е чист,Иосото е маматситрака - челото го минавам с четка за зъби средна твърдост,не му трябва тел


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2016, 17:59       Заглавие:  Re: Револвер
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2010, 14:40
Мнения: 61
Здр. колеги, за да не отварям нова тема, ще задам въпроса си тук - от скоро търкалям из джоба си един Смит Еърлайт 38 Сп., с рама от алуминий. Стандартен с гумена дръжка. Моля да ми помогнете със съвет, как и с какво да поддържам алуминия в търговски вид, поне докато не се разпадне, че нещо здраво съм го подпукал. :D Благодаря предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2017, 22:36       Заглавие:  Re: Револвер
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Колеги! И аз да използвам темата.
Най-после се престраших и си разглобих револвера/ГП 100/, с цел пълно почистване и смазване на скритите механизми. Та накратко въпроса ми е: с масло или грес е най-добре да се смазват вътрешните движещи се детайли? УСМ и т.н.т. То пък в ревото те са "толкова много", но все пак. Само ще допълня, че се постарах да прочета във форума , а и не само тук, каквото успях да намеря по темата. До сега/година и половина/ съм чистил само с Балистол/универсал/. Но не и вътре. Благодарен съм Ви за всичко, което сте споделяли във форума до сега и което прочетох. Но отново конкретно на въпроса: смазване на вътрешните механизми на револвера - с масло или грес? Или и двете?
Благодаря Ви предварително! Живи и здрави! :armed:

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2017, 04:37       Заглавие:  Re: Револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Върти ли се - масло
Движи ли се по релси - грес

Спусъците са ми с грес,но специално револвера съм го клепал с масло без да отварям за почистване - Смит 627 ПЦ,стреля си


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2017, 12:44       Заглавие:  Re: Револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Масло....

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer