logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2022, 18:53       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Антоне,
Last Man Standing написа:
Коментар и препоръки към събитие, на което не си присъствал е несериозен "преразказ по картинки".
- може би или така се възприема по принцип. На това стрелбище имам доста участия - с пистолет, карабина и PCC. Шотгън практикувам /от време на време/ в Разград. Така, че учасвал съм на доста от дициплините в IPSC.
Last Man Standing написа:
Мисля, че в случая показваш фундаментално неразбиране на дисциплината "карабина". Каква невероятна динамика очакваш, какъв висок хит-фактор?!
. Трябва ли пак да обяснявам - какво като е "карабина" - сцените /за които става на въпрос/ могат да бъдат доста по "динамични", а не "прецизни".
Last Man Standing написа:
Имайки предвид възможностите, които предоставя стрелбището,
- дори и на тези "бъбреци" могат да се постигнат такива сцени, за каквито говоря.
Last Man Standing написа:
но имам субективното усещане, че фокусът в практикуване единствено на PCC
- както вече казах по-горе - с годините съм участвал на пистолет, карабина, шотгън и PCC ....и долу горе съм се представял относително добре....с две думи не ми липсва опит, за да коментирам дадени сцени, заради които въобще става на въпрос в постовете ми.
Напоследък по финансови причини участвам само в шотгън и PCC. Такъв е живота, какво да се прави. Коментарите за този турнир не ги написах заради друго, а защото - отново казвам - в последните 2 години сцените в Шаново станаха изключително "прецизни" и от време на време има някоя "по-динамична", така да го кажем.
Ако Мето прецени, моля да изтрие всички мои коментари - в никакъв случай не искам да го обиждам. Напротив. Единствената ми "забележка" e ако прецени - занапред да подготвя и реализира по-динамични сцени - сигурен съм, че на повечето участници ще им хареса това, пред "прецизните" сцени.
Поздрави и от мен :)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 10:46       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 82
Приятели,колеги и братя по оръжие.Рядко се включвам в дискусии(причината е обяснена в клипа на Камен Донев,,Как да не ни личи,когато сме прости''),но сега ще се помъча да направя нещо като анализ на досега написаното по темата.Най- общо казано,всеки си има неговата истина и всеки е прав за себе си.Не мисля да критикувам или да обиждам никого,само ще засегна няколко момента.
Знам точно ,какво има впредвид Стефан(обсъждали сме го нееднократно на маса::)).Навремето,когато се създаде федерацията,се взе решение в заглавието и да присъства термина,, Динамична'' на мястото на,, Практическа''(както е по света),за да не изправим косите на нашите законотворци и да вземем по-лесно лиценз.Така ,че динамиката в този си контекст ,не е задължителна.От друга страна обаче ,нещо друго прави впечатление.Преглеждайки резултатите по сцени се вижда,че само на три сцени има постигнат резултат с хитфактор над 3 и то от четири, пет стрелци и само на една сцена, хитфактор 5 и то само от един стрелец.Някой ще каже,,ми такова е нивото'' или,както казва един наш съклубник,,научете се да стреляте,калъфи::)),но мисля ,че другаде е причината.Това за мен, братя, е разминаване между стейдж дизайн и ниво за Национално състезание .Тук съм съгласен със Стефан.Национален шампионат ,трябва да показва колко си постигнал за тренировъчната година,а не да се чудиш дали всички около тебе са също толкова зле или това ще е просто скъпа екскурзия до Шаново.Колегата Андрей по- горе спомена за малкия брой участници в турнирите през годината и че ,ако човек иска и е мотивиран ще намери възможност.Ами, ето го отговора...Ако една проява създава в мен положителни емоции,дава ми удоволствие,не ме натоварва психически,а напротив..тогава ще се грабна,ще бия 600км. път,ще взема пари на заем,ще излъжа жена си и т.н. и ще дойда.На времето в Беляковец ни трябваше клубен автобус,за да се извозим за състезание и нямахме търпение да отидем.Не ме разбирайте погрешно...хвала на Мето и на всеки,заел се с организация в това трудно време,но така стоят нещата.
Колегата Дред написа най-вярното според мен ,засягайки причините и следствията.Производителя(организатора) създава продукт ориентиран към потребителя(стрелеца) .Ако таргета му е високото спортно майсторство(шепа спортисти с висока мотивация,възможности и средства),тогава ,да,...търсим си високото ниво,не ни интересува броя участници и т.н. с други думи ,,бутиков турнир''.Това, обаче според мен е присъщо на организации с много спонсори или финансирани от държавата.
В нашия случай ,обаче ми се чини ,че ситуацията е друга.Ориентирани сме по-скоро към ,,масовия спорт''... и ето го противоречието.Масовия стрелец идва трърде некомпетентен за някой състезания, или те не покриват представите му за приятно изкарване на уикенда с любимото му хоби(съществува ужас сред стрелците от силиконови плейтове,половинки мишени,видими само за някой орел плейтове,изрезки от зони видими само от челна стойка,изчепени позиции(Кусевки::),извратени сцени(Михтиевки::)половината състезатели са дърти,половината са дебели,всички са кьорави или с ишиас). Тук според мен е заровено кучето.Продукта е неприемлив за потребителя.Тъжния факт е ,че най-добрите състезания,които съм посетил тази година, са със заемки на сцени от турнири в чужбина и о,чудо....успявахме да докараме и прилични хитфактори.
За радост ИПСЦ е разнообразен като дисциплини,калибри ,нива и прочие...и от организаторите(господ да ги поживи) зависи ,какво ще предложат.
Нямаме право да се сърдим на никой за това ,което предлага като продукт,варианти има много(кеф ти карабина,кеф ти ПСС,кеф ти пистолет или гладка пушка) за всякакъв размер ,за всякакъв мерак.Не можем обаче да се сърдим и на някой ,че не харесва това ,което му предлагаме.Както гласи една просташка ,но вярна фраза,, ВСЕКИ САМ СИ ПРЕЦЕНЯ''
За тази година толкова от мен::)) Край на проповедта.Бъдете здрави..

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 11:13       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Тъй като съм и дебел, и кьорав, и супер сеньор, и кретащ енергично по стейджовете, и с драматично нисък хит фактор :P
няма да коментирам епистолярно, но ще закача репортажче от Австралийското Национално:


Изводите оставям на Вас; А на мен лично ми се ще...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 11:40       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
подължението на горния пост:
Май-май всички механизми и затруднения са застъпени и тук, просто мястото е по-голямо. Изводите оставям на Вас; А на мен лично ми се ще...

Ето и карабина - както е казано с дълга п@шка лесно се п@кае:


Ето пищов и РСС:
Можете да пропуснете първите 40 сек.

За мен изводът е: няма проблем да е сложно и динамично, проблемът е в размера/площта на стейджа, но това са реалностите у нас... Трябва да се адаптираме към тях, не да се отказваме.
И ако "старите кучета" - и топ шутъри, и дългогодишни състезатели търсят разнообразието зад граница, то в страната все още има ентусиасти, които ще са щастливи "да поблъскат" един ден и на тези размери на стейджовете! Нека да не губим това, което имаме.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 14:17       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
liavata p4ela написа:
извратени сцени(Михтиевки::)
:armed: :D :DD - благодаря за хубавите спомени

MolonLabe написа:
Австралийското Национално
- това с люлката и тролея е отлична идея :DD :DD :DD
MolonLabe написа:

Ето и карабина - както е казано с дълга п@шка лесно се п@кае:
- мястото е Шатольору, област Шампан, Франция. Построено от държавата стрелбище за провеждане на СВЕТОВНИ първенства по ВСИЧКИ стрелкови спортове( вкл. лък, прашка и т.н.)

Да си хвърля и аз 2-те стотинки:

Мето, прави каквото можеш, щото нема кой друг. Благодаря все пак, че махна скапаните гумени плейтчета. Аз по приятен шампионат не съм стрелял мнооого отдавна(може би щото по разни причини се изявих като обикновен шутър-мрънкач). И кюфтетата бяха пак хубави, нищо, че ги попрегориха девойките.

Хубав уикенд на всички!!!

ПП: Абе който е напрегнат много, да си води нещо да го отпуска бе хора. Ето светъл пример от Скипа вземете. :DD

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Сеп 2022, 15:48       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
mihi написа:
...Построено от държавата стрелбище за провеждане на СВЕТОВНИ първенства по ВСИЧКИ стрелкови спортове( вкл. лък, прашка и т.н.)
Да, и аз имах това предвид

mihi написа:
Мето, прави каквото можеш, щото нема кой друг...
Присъединявам се! Ще е динамична, ако сме динамични!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer