logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 14:03       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2011, 21:37
Мнения: 140
Местоположение: Стара Загора
Цитат:
По отношение на това , дали някой, ако ме критикува ще бъде наказан, дори е под достойнството ми да коментирам. Явно този който го пише, би постъпил по такъв начин.


Вероятно горните изречения ,които си построил са адресирани към някой , който не те познава!!!
И за какво "ДОСТОЙНСТВО" става въпрос........???????????? :td: :D :DD

_________________
Динко Желев
НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 14:33       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
hitman47 написа:
Ако това ще отговори на някой въпроси, след като видях как съм минал сцената не ми беше никак, ама никак хубаво. Аз за себе си съм си направил изводите и то горчиви.

По отношение на това , дали някой, ако ме критикува ще бъде наказан, дори е под достойнството ми да коментирам. Явно този който го пише, би постъпил по такъв начин. :td:


Ако става дума за моите въпроси ... те не са свързани с теб, отново казвам, не се намесвам в личините нападки, не щото не го правя понякога, а просто защото конкретните наистина не ме интересуват, а каквото съм искал да кажа на теб съм го казал директно на теб (можеш да го потвърдиш предполагам), а и не мисля, че е необходима чак такава драматизация ... все пак това е спорт, а не война.

Аз лично преди месец бях на ръба в подобна ситуация, даже мисля, че направо си счупих ъгъла на безопасност над 90 градуса при презареждане, тичайки назад. Изтръпнах. Всички се учим и всички правим грешки и мисля , че това е и смисъла на това, което правим - да ставаме по- добри учейки се от собствените грешки. Предполагам и ако има "доброжелатели" към теб, ако се замислят ще се сетят поне за един случай, в който са счупвали ъгъла.

П.п. Имам лично правило в работата : Не е важно да се харесваме, важно е да се сработваме. Мисля, че ще е удачно за всички нас тук. Ние с теб двамата едва ли ще се харесаме (а и въобще не е нужно), но ще се наложи да се сработваме доколкото ни е възможно.
А иначе че има доста неща, с които не съм съгласен с действията ти покрай фланелките на "Зайчер" това си е отделна тема ... ама това едва ли те интересува PDT_Armataz_01_22

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 14:42       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
mihi написа:
Delian Tsvetanov написа:
...............
Първи въпрос. Знаеш, че не съм от най-запознатите с правилника (ако не си знаел, вече знаеш), но точно преди презареждането не вдига ли и оръжието прекалено високо. Това позволено ли е?

Вторият въпрос ми е , щом сте променили ъглите след пускането на Мето това не поставя ли хората стреляли в състезаниетоо в неравностойно положение спрямо тези в премача, където няма явно такова ограничение?.......................


1. Вертикалния ъгъл за безопасност се дефинира според даденостите на конкретното стрелбище или дори и конкретен бъбрек. В задълженията на организаторите и по-точно на РМ е да вземе решение за всеки конкретен случай и да го впише в брифинга на упражнението. В случая на Николаево 90 гр. вертикален ъгъл си е напълно безопасно, така че, не сме поставяли ограничения.

2. Правило 2.3.3.1. дава право на РМ да прецени доколко, промените в брифинга са значителни и съществени и заслужава ли си заради тях да задължи вече преминалите упражнението да правят решут.

Тъй като преди Мето бях минал само аз :DD и може би още само един стрелец - наистина не помня точно :oops: - прецених че не си заслужава да хабим излишно време и патрони. :armed:

Грешката, която сме допуснали - аз и другите присъстващи съдии на място - е че сме пропуснали да приложим втората част от въпросното правило.

т.е. - да задължим стрелеца / в случая - Мето/, чиито действия са провокирали промяната в брифинга да направи задължителен решут на упражнението

".......2.3.3. If the Range Master approves any such action after the match begins he must either:

2.3.3.1. Allow the course of fire to continue with the modification affecting only those competitors who have not already completed the stage. If a competitor’s actions caused the change, that competitor must be required to reshoot the altered course of fire;
..........."


Е - НИКОЙ НЕ Е БЕЗГРЕШЕН НА ТОЗИ СВЯТ


Може биправа ще се окаже Бранимира, че си пич ;)

Мисля, че ми се разясни вече.

За грешките ... писах достатъчно в отговора си към Мето.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 21:40       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
и аз да напиша :D

Пичове, тази тема май трябва да се заключи като пточутата "Писмо до ТОП шутери"

1. Всички грешим и всички сутрин след каферо а..ме(някои от нас и пушат) :D

2. Всички коментари, не на място(там на сцената) нямат смисъл, извън сцената по-би било редно да се каже нещо от типа "Мето, тука май си го минал рисково, поработи над това че световно иде" и толкова.(Мето, моя съвет е: Не сменяй пълнител докато тичаш, ТОВА САМО ТЕ БАВИ и спира бягането. Просто изхвърли пълнителя и вземи др. в ръка и БЕГАЙ и малко преди спиране .. просто му го мушни. :D Тъка или иначе слабата ръка ще догонва пистолета, просто преди да хване грип-а ще мушне пълнителя. Пробваи и засечи с таймер. Ако съм прав ... висиш бира :D )

3. Този който е счупил ъгъла или е бил на крачка да го направи, нека си вземе бележка (предполагам че не само Мето така я е минал, но просто той е заснет.)Мето сподели,и сам е забелязал грешката си. Това е екстра.

4. Зашто съдията не е взел мерки, пичове вие сте били там ... питайте .. това е ваше право, най-малкото помагате на стрелящия, да си има едно на ум. Ако наистина е опасно .. променят се правилата/сцена и всички я стреляте отново. Никой няма да откаже в името на безопасността.

За мен проблема който виждам е публиката ... терена е нравен ... ъгъла рисков .. сигурен съм че 9мм ще го имат напредвид др. път.

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2011, 09:28       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
"Пичове, тази тема май трябва да се заключи като пточутата "Писмо до ТОП шутери""

Така както се развива темата мисля, че не само не трябва да се заключва ами да има повече такива теми. Трябва много да се обсъждат тези неща с цел да се подобрят и спортистите да станат по-добри и съдиите и мач директорите, а и страничният наблюдател да вземе да нучи нещо като твоето ... "вземи др. в ръка и БЕГАЙ и малко преди спиране .. просто му го мушни" :D

... и вместо да чатиш тука във форума вземи измии мотора, че в четвъртъка от него ще стартираме на сцената ... няма се излагаме с мръсни мотори после във фейсбука ... ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2011, 12:37       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Никъф мотор за него повече!!! :evil: Танк/БТР - може, ама няма да мине през коридора.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2011, 12:52       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Absolut написа:
Никъф мотор за него повече!!! :evil: Танк/БТР - може, ама няма да мине през коридора.


... танка сам ще си направи място PDT_Armataz_01_22

... иначе, остава да обмислим какъв да е къндишъна, та да е безопасно слезането от мотора.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2011, 13:45       Заглавие:  Re: Относно дизайна на сцените
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
разделих темата ..

наблюдава се тенденция .. на "умора" на дизайнерите ни на сцени

- резултата е скучни, еднакви, сковани сцени
- опасни сцени

което е нормално .. с времето всичко става рутина, явно трябва да обърнем внимание при следващите турнири
най-малкото заради безопасността на сцените

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2011, 07:37       Заглавие:  Re: Относно дизайна на сцените
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4050
Местоположение: Shooting range Proshooter
Благодаря на Никола за хубавия постинг и за съветите. :tu: PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22
Както казах - изводите си ги направих, все пак не стрелям от вчера, но грешки се допускат.

За дизайна на сцените - може би трябва да определим няколко човека, които да правят сцени за турнирите ни. Като се има предвид, че левъл 3 правим основно на Беляковец, няма да е особено трудно - имаме и размерите на бъбреците и знаем какво оборудване има.

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 177 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer