logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2014, 14:26       Заглавие:  Впечатления от продавачи и купувачи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Привет на всички!
Предлагам в тази тема, подобно на същата в един друг форум, да споделяме опита си при сключване на сделки с колеги от форума при които сме се почувствали измамени или подведени, без значение дали сме в ролята на продавач или купувач.

Идеята в общи линии е да споделм какво точно се е случило, да обясним максимално обективно, да подкрепим казаното с копиране на Л.С. които да доказват нарушените предварителни договорки ако има такива (без значение дали става въпрос за характеристики на продукта или подробности по доставката) и да споделим очакванията си относно начина по-който следва да се развие ситуацията от тук на татък. Това разбира се, няма помогне ако "търговецът" се е регистрирал само за да продаде нещо във форума. Във форума от който копирам идеята се дава време на колегата обвинен в некоректност да се защити и след като това време изтече се взема някакво решение от модовете - дали бан, дали ограничаване на достъпа до търговския под-форум и т.н.

Предлагам и тук да има срок - нпр. 7 дни - срок достатъчно дълъг за реакция дори и да нямаш достъп до форума през деня.
Относно наказанията - нека модовете решат до колко е удачна идеята.
Ако счетете, че има полза от такава тема моля да я закачите в раздела за да се вижда и намира по-лесно.


п.п.
Пускам темата по конкретен случай. В момемнта очаквам реакция от колегата и ако не последва такава ще изложа случая.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2014, 18:20       Заглавие:  Re: Некоректни продавачи и купувачи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Привет!

На кратко случая - имах интерес към катинар за ОО предлаган от колегата harutmas12. Основното ми притеснение беше дали стоманеното въженце ще бъде достатъчно дълго за да мине през цялата дръжка и отвора за извърляне на гилзи и дали ще успее да се заключи нормално след това.
Директно попитах колегата за дължината, като уточних каква точно "работна" дължина ми е необходима като минимум. Под работна разбирам тази която се ползва реално - без частта която влиза в катинара и служи за заключване, както и му обясних. Колегата ме убеди, че въпросната дължина е толкова колкото му казах, че е нужно.
В крайна сметка се оказа, че това е разминава с истината. Допускам, че стават грешки, но така и не получих отговор на забележката си и предложението ми да му го върна.

Копирам кореспонденцията ни (четете от долу на горе), както и снимка.

slaf4u
Хайде да си отвориш съобщенията и да видиш точно какво съм те питали и какво си ми отговорил. Няколко пъти съвсем конкретно съм ти казал точно колко сантиметра следва да е работната част, без тази която влиза в катинара.
След като не си за 9 лв, ти предлагам да ти го върна с куриерските разходи за твоя сметка . Имай предвид, че има следи от употреба от теста.




harutmas12
Колега много ти се моля пита ме ясно колко е дължината му мерих 23 см каза че покрива твоите изисквания,айде моля ти се , не съм за 9 лв


slaf4u
Привет!
Блазерчето е ОК, но ме подведе за дългия катинар - дължината на работната му част е 22 санта т.е. не върши работа. По-добре да беше казал, че не знаеш колко е! Съвсем конкретно те питах за дължина на работната част а не на цялата с включена частта която влиза в катинара.


slaf4u
Ок
Мерси


harutmas12
utre gi psukam kolega


harutmas12
ok utre shte gledam da go pusna
shte pisha


slaf4u
Щом работната е 23, пращай на:
.....

изпрати ми и едно то тея за багаж на 5 кинта дето ги беше писал.
Поздрави!


harutmas12
23 rabotna tolkova e


slaf4u
23см работна част или заедно с частта която влиза в катинара?
Питам защото е точно на границата...


harutmas12
23 sm за поточно :D


slaf4u
Педята е интересно понятие :D , необходима ми е дължина 24см за да заключи през дръжка/затвор. Ако ги има го отнасям веднага.


harutmas12
на 9 лв ще ти го дам точно 1 педя е далго с 2 ключа неразопакован.ако си сериозен купувач прати име тел адреси да ти го пратя поздрави


slaf4u
Колко кинта търсиш на Ремингтъна дето не е разпечатан? Колко е дълго въженцето?


Прикачени файлове:
DSC00534.JPG
DSC00534.JPG [ 1.41 MiB | Прегледано 10292 пъти ]

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2014, 19:16       Заглавие:  Re: Некоректни продавачи и купувачи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Аз - 7 инча.....
Жената - крив ти е метъра......... :DD

И това не са 23 даже с кривия метър,такива имам колко искаш,кажи и ще ти пратя едно ма ще го меря по моя :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2014, 19:33       Заглавие:  Re: Некоректни продавачи и купувачи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Е ,поне твоята студена вода е 9 лв ....... Моята е 60+ / друг търговец с друг продукт ,но също толкова ням след моя коментар/

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2014, 19:45       Заглавие:  Re: Некоректни продавачи и купувачи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Предполагам се сещате, че проблема не е в 9-те лева.
Яд ме е, че ме правят на шматка а след това коментара..." ти си си виновен"... абе, дразнещо е.
Нека видим, колегата може да има друга позиция по въпроса, все пак и той има право на мнение.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2014, 11:04       Заглавие:  Re: Некоректни продавачи и купувачи
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
slaf4u написа:
Привет на всички!
Предлагам в тази тема, подобно на същата в един друг форум, да споделяме опита си при сключване на сделки с колеги от форума при които сме се почувствали измамени или подведени, без значение дали сме в ролята на продавач или купувач

Поздравления колега,много добра идея!
Достъпа до нашия форум е свободен и това провокира знайни и незнайни "големи и-нет бизнесмени" да се пробват в/у нашата форумна общност. :?

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer