logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2019, 22:54       Заглавие:  Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Здравейте колеги, мисля че не е писано за тази преса или аз поне не открих. Интересно ми е някой тук (в БГ) притежава ли я? Отвъд голямата вода казват, че тя е златният стандарт в единичните преси и всички се равнявали по нея. Също така казват, че била най-прецизна и давала най-добър резултат в релоудинга, кото повечето я ползвали за дълго, където се търсела безкомпромисна точност. Цената е ужасна, но пък има много интересни инженерни решения, които ми хванаха окото, едно от тях е липсата на шел холдъри. Другото е плаващата/движещата основа с гилзата и плаващата матрица, което гарантирало най-добра съосност при влагането. Накапсяването не и е силната страна, но веднъж настроена частта за накапсяване, резултатите били отлични. Та, ще се радвам някой да сподели мнение/опит.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2021, 18:35       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Rotkod написа:
Здравейте колеги, мисля че не е писано за тази преса или аз поне не открих. Интересно ми е някой тук (в БГ) притежава ли я? Отвъд голямата вода казват, че тя е златният стандарт в единичните преси и всички се равнявали по нея. Също така казват, че била най-прецизна и давала най-добър резултат в релоудинга, кото повечето я ползвали за дълго, където се търсела безкомпромисна точност. Цената е ужасна, но пък има много интересни инженерни решения, които ми хванаха окото, едно от тях е липсата на шел холдъри. Другото е плаващата/движещата основа с гилзата и плаващата матрица, което гарантирало най-добра съосност при влагането. Накапсяването не и е силната страна, но веднъж настроена частта за накапсяване, резултатите били отлични. Та, ще се радвам някой да сподели мнение/опит.


Здравей колега!
От доста време планирам да напиша едно "есе" :DD именно за тази преса (но пусто от лов, стрелба и релоуд все време не остава :D ), та ще си позволя да използвам темата ти. Стига да нямаш против?
Със сигурност има стрелци в България, които я притежават. Но, и аз не видях някой да е писал нещо подробно у форума за нея.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2021, 23:10       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rotkod написа:
Отвъд голямата вода казват, че тя е златният стандарт в единичните преси и всички се равнявали по нея. Също така казват, че била най-прецизна и давала най-добър резултат в релоудинга, кото повечето я ползвали за дълго, където се търсела безкомпромисна точност.


Повече от това надали ще намериш. Но ако не смяташ да правиш супер снайпер патрони всяка друга преса е ОК. Най доброто за мен е начина за сменяване на матриците без нужда да въртиш и нагласяваш, което за мен е най голямото предимство. Съшото го има и Hornady с техните байонет bushings.

Парите си заслужават до последната стотинка.

Успех.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 21:24       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Co-Ax® Reloading Press with “S” Jaws
https://www.forsterproducts.com/product ... th-s-jaws/

Кратко представяне на продукта.



Причини за покупката:
От как е разрешен законово релоуда в България го практикувам, естествено с уговорката че съм пълен аматьор, привлечен от идеята, спазващ правилата за безопасност и предписанията в дебелите книги – писани от фирмите производители на оборудването и доказаните класици в жанра.
Релоуда е хоби до живот (характерно за спортните стрелци и ловците) и дава възможност в дългосрочен план освен да намалиш разходите за стрелба и да направиш боеприпаси по „своя мярка“, естествено в границите на допустимото от физиката и предписано от производителите.
В процеса на релоуда съм ползвал преси на приятели - туретки и прогресивни, но тъй като не стрелям някакви колосални количества патрони, както и желанието за качеството пред количеството, винаги погледа ми е бил насочен към сингъл стейдж пресите.
Както и към идеята, която ми сподели приятел :wink: , че релоуда за ДНО е като „ушиването на костюм по поръчка“, не като „ширпотребна конфекция“.
Първата ми лична сингъл стейдж преса беше RСBS RC-IV. И въпреки, че бях изключително доволен от нея, тя си имаше и своите кусури:
1. Дръжката на пресата е за лява или дясна ръка – не може да се работи еднакво добре и с двете ръце, без да се смени позицията на дръжката;
2. „Прозореца“ на пресата (разстоянието на „О“ образната рамка) в което да си пъхнеш ръката и да манипулираш с нея – вадиш/поставяш гилзи, проектили, беше малко за широката ми длан.
3. Въпреки наличието на система за улавяне на старите/изгърмени капси от гилзите, при RСBS RC-IV тя просто не работеше достатъчно добре и винаги имаше разпилени гилзи по пода. Освен това тази приставка – за улавяне на гилзите, още повече намаляваше мястото в „О“ образната рамка на пресата. Което за мен лично затрудняваше манипулацията вътре в рамката.
4. Необходимостта да навивам и затягам матриците в пресата винаги ме дразнеше.
5. Смяната на различни шелхолдъри за отделните калибри ми губеше време и предразполагаше към проблеми (примерно гилзи на ППУ не влизаха винаги в шелхолдера на RCBS или Hornady).
6. Факта, че ръчката на пресата RСBS RCIV е в долния й край монтирана, обуславя необходимостта от работа в ниска повърхнина и евентуално навеждане тялото на работещия с пресата, дори при монтаж на пресата върху висока стойка (това, разбира се, е в зависимост от анатомичните особености на работещия с пресата – висок или нисък човек, къси или дълги ръце).
7. Капсуловането. Капсуловал съм карабински гилзи както с пресата RСBS RC-IV, така и с ръчната капсулвачка на RСBS. Не бях особено доволен от резултата и с двете.
Не ме разбирайте погрешно - RСBS RC-IV е прекрасна преса, конструирана и произведена „като танк“, здрав и надежден инструмент. Никога няма да Ви подведе и предаде. Но „дявола“ е скрит в маааалките детайли....

Та, поради тези причини търсих да закупя друга преса, която да елиминара дразнещите ме фактори в RСBS RC-IV .....И вниманието ми се насочи към Co-Ax® Reloading Press.

Естествено липсваше подробно инфо по нашенските форуми и от ползващи я в първо лице, единствено число, което ме накара да се замисля дали качествата на Forster Co-Ax® Reloading Press не са само плод на „долна капиталистическа пропаганда“, целяща единствено да изкара от джоба ми спечелените с труд пари. Естествено и фактора цена оказваше възпиращо въздействие.
Най-накрая попаднах на наш – български стрелец и релоудър, който охотно сподели с мен личните си впечатления от Co-Ax® Reloading Press (благодаря нему за което!!!) и на мен толкова ми трябваше – вече търсех начин да я поръчам.
За късмет намерих в онзи момент прилична „примоция“ в ЕС и приятел ми я купи и донесе от там. На цена „приемлива“ за мен. Пак си беше скъпо, не ме разбирайте неправилно.

След като получих Forster Co-Ax® Reloading Press, първото нещо което ми направи впечатление бе теглото й – по малко с около кило и нещо от RСBS RCIV. Което си е от значение, ако мислите да я разнасяте и релоудвате на стрелбището, където си правите пробите, сещате се.
Първоначално и в процеса на работа с Forster Co-Ax® Reloading Press установих, какво ми хареса и какво не:
I. Pros:
1. Както казах е по-лека от RСBS RC-IV;
2. Ръчката/лоста задействащ Forster Co-Ax® Reloading Press е в максимално висока равнина на пресата, Y- образен и централно разположен лост (в сравнение с RСBS RC-IV, където ръчката е в максимално ниска равнина на пресата и странично - ляво/дясно). При orster Co-Ax® Reloading Press това, поне за мен, обуславя работа с лоста без навеждане на тялото в неестествена за мен плоскост, щото нито съм нисък, нито съм слабичък. Бидейки разположена централно- над и в средата на пресата, ръчката на форстера дава възможност да се работи еднакво добре и лесно с дясна и лява ръка и да се избегне умората им, при продължителна „сесия“ с пресата. Типа на лоста при коакс предразполага, поне за мен лично, монтаж на висока стойка, нещо подобно:
https://inlinefabrication.com/collections/ultramounts

На мен ми сглобиха подобна стойка за около 40лв.
Високата стойка допринася да работите с пресата и всичко да се случва на височината на очите Ви. Естествено при правилно подбрани маса, стол, стойка и т.н., според ръста Ви.
3. Усилието – чисто субективно, но и осезаемо (поне за мен) Forster Co-Ax изисква по-малко усилие за ФС на различни калибри карабински гилзи, отколкото RСBS RCIV, при едни и същи матрици, смазки и гилзи.
4. Липсата на шел холдър - Forster Co-Ax има челюсти (моята е with “S” Jaws), не шел холдер. RСBS RC-IV има нужда да ползва специфичен холдер за всеки калибър. От друга страна Forster Co-Ax челстите с които идва пресата (в нормалната си конфигурация) работят с гилзи от 223рем/5.56х45 до 45аср/9.3х62 без да е нужна смяна! Ако разглобите челюстите и ги обърнете обратно, се работи спокойно с гилзи от 223рем надолу (като диаметър), примерно.
5. Ширината на разтваряне на челюстите се регулира доста прецизно от конус, разположен на резба, намиращ се в основата на челюстите.
При малко по-широко разтваряне, челюстите Ви дават възможност дори да хвърлите гилзата в тях-вертикално(стига да падне на дъното си), а не да я пъхате и плъзгате хоризонтално, като при класическите шелхолдъри. Казано по друг начин – с челсютите поставяте/вадите гилзата във вертикална равнина, а с класическия шелхолдер – в хоризонтална равнина. Именно поради тази причина предпочитам челюстите на коакса, особено ако Ви се налага да разкапсявате голямо количество “набрани“ от стрелбището гилзи в 223рем/5.56Х45НАТО с милитъри кримп на капсата... Аз лично намирам челюстите за изключително добра идея, пестяща време и нерви. Обаче изискват периодично леко притягане и смазване на подвижните им части! Поне аз така правя.
Правилната настройка за разтваряне на челюстите Ви дава възможност да ускорите процеса на работа с пресата Forster Co-Ax. Един пример от тубата (от където съм черпил идея за манипулациите, но при мен монтажа е на висока стойка, така че всичко се случва на височината на погледа ми):
https://www.youtube.com/watch?v=z6B_qA85HFw
Благодарение на челюстите, може доста бързо да премахнете гилзата/патрона от тях и да поставите нови вътре. За следващия цикъл. Въпрос на свикване и рутина.
6. Наличието на тръбичка и контейнер за събиране на старите/използвани капси и нагара падащ покрай тях. Системата работи безупречно и осигурява чистата в такъв порядък, че може да си работите в спалнята. Негатива е, че контейнера виси надолу и изисква място – висок монтаж над масата или отстрани на нея.
7. Forster Co-Ax бидейки „С“-образна преса, има разстояние между двете рамена (от ляво и дясно, както и отгоре и отдолу) осигуряващи повече място за манипулация с ръката, отколкото „О“-образния профил на RСBS RCIV.
8. Смяна на матриците. Forster Co-Ax категорично има предимство пред RСBS RC-IV. При Forster Co-Ax след като веднъж нагласиш матриците към челюстите, след това само ги вадиш и пъхаш в прореза на пресата - работи се в хоризонтална равнина. Това спомага и за самоцентрирането, при ФС и влагането на проектила. Няма затягане, няма завиване на матрицата към пресата. Негатива е, че са необходими локрингове-пръстени само на форстер, които се купуват отделно за всяка матрица, ако не искаш всеки път да ги нагласяш. Хубавото е, че не бяха скъпи.
Примерно видео:
https://www.youtube.com/watch?v=TZr6COVLNvs

9. Концентричност. Аз лично никога не съм се впечатлявал от нея. Но, вероятно има значение? Дебат, стар колкото света. Аз лично нямам думата там. Не съм толкова древен и напред с матряла. Но, фактите са си факти – при релоуднати боеприпаси сглобени с Forster Co-Ax и RСBS RCIV (всичко друго като консумативи – гилзи и проектили е еднакво), беше замерена концентричността им. Благодарение на приятел с нужните инструменти, необходими за прецизно замерване, понеже аз нямах такива (благодаря му!!!). Оказа се, че сглобените с форстер (преса и матрици – бенч рест комплекта за 223рем) са от 2 - до 3 пъти (пробвано с различи марки гилзи) с по-добра концентричност от тези сглобени с РЦБС преса и хорнади матрици.

10. Капсуловане с Co-Ax® Reloading Press.
Приспособлението за капсуловане се намира в горния край на пресата. Нагласянето му е малко "трики" - демек пиниз требе :wink:. Има видеа на сайта на форстер как се прави. Веднъж нагласено за конкретния вид капси и работата е песен! Най-прецизното и лесно влагане на капси, което съм виждал! Има възможност да се вложат капсите една идея под дъното на гилзата, което е особено ползвателно ако релоудвате за семи ауто ДНО/КНО.

II. Cons:
1. Цената. Co-Ax® Reloading Press си е цифра в сравнение с РЦБС РЧ 4.
2. Необходимостта от ползване на пръстени/локрингове на форстер. Налага се да се ползват техни. По-широки са от стандартните с които идват матриците на повечето други фирми, алуминиеви са, и се затягат по стария класически начин (болта на ринга стяга и намалява диаметъра му, затяга пръстена около самата матрица), а не като други марки, където болта на ринга е контра срещу резбата на матрицата, което на мен лично не ми допада.
3. Предвид, че Co-Ax® Reloading Press има два направляващи цилиндъра, а не един като при РЦБС РЧ 4, се налага да ги смазвате и двата. Както и другите триещи се повърхности и челюстите. Чисто субективно се изисква повече поддръжка на Co-Ax® Reloading Press в сравнение с РЦБС РЧ 4.
4. Фит и финиш – тука РЦБС РЧ 4 бие Co-Ax® Reloading Press. Поне при тези екземпляри които аз имах. РЦБС е повече пипната като фит и финиш – напасване, боя, допуски. Co-Ax® Reloading Press е грубо боядисана в червено и не особено щателно/без забележки направена. Не, че това й пречи да си върши работата.
5. Co-Ax® Reloading Press не работи читаво в комбинация челюсти и LEE FCD за карабински – 223рем. Изисква се допълнителна приставка – нещо подобно на шелхолдер класически, за да работи
читаво кримпващата матрица на Лии.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 05 Дек 2021, 21:32, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2021, 21:24       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
На кратко казано – това е.
В крайна сметка се разделих с РЦБС РЧ 4 и останах само с Co-Ax® Reloading Press.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2022, 15:54       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Благодаря на авторът на това есе. Четох с неделно удоволствие и си водих записки. Пожелавам крепко здраве !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2022, 01:47       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Здравейте колеги, мисля че не е писано за тази преса или аз поне не открих. Интересно ми е някой тук (в БГ) притежава ли я? Отвъд голямата вода казват, че тя е златният стандарт в единичните преси и всички се равнявали по нея. Също така казват, че била най-прецизна и давала най-добър резултат в релоудинга, кото повечето я ползвали за дълго, където се търсела безкомпромисна точност. Цената е ужасна, но пък има много интересни инженерни решения, които ми хванаха окото, едно от тях е липсата на шел холдъри. Другото е плаващата/движещата основа с гилзата и плаващата матрица, което гарантирало най-добра съосност при влагането. Накапсяването не и е силната страна, но веднъж настроена частта за накапсяване, резултатите били отлични. Та, ще се радвам някой да сподели мнение/опит.


незнам за щатите .. но за нас златния стандарт е това, и се равняваме по това - https://www.turban-cnc.de/ :wink:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2022, 18:39       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Re: tsb

Just a thought.

Чудесно есе - засяга всичко от ергономика до прецизност. Искам да се спра на използваемост все пак. Сигурен съм, че масовото използване на пресите в този форум се свежда до избиване на капсата, формуване и влагане на куршума. Първите две опеарции не изискват никаква прецизност. В този момент, все пак може мааалко да се коментира the shell holder-а. И така най важната част от изискванията за преса е влагането на куршума. Прецизността зависи от матрицата и от пресата. Ако едно от двете не е прецизно резултата не е прецизен.

Искам да представя (сигурен съм, че се ползва в БГ) най прецизния Seater, който елиминира многобройните изисквания към пресата. Перфектността достига дори и от конфигурацията на куршума. При използването релоудера може да "усети" дали всичко е наред и със самата гилза (малко се запъва да излезе - при неравномерна дебелина на стените на шийката).

https://lewilson.com/stainless-steel-bu ... adjustment

С други думи ако не дъжиш на ергономия, капсолуване, производителност и всякакви други удобства можеш да минеш с най елементарната преса и да си на върха на прецизност.

Just a thought, както казах.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 09:10       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Янк, аз нещо не мога да си представя, как работи това нещо! Вкарваш патрона вътре ли?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 09:41       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Стига бе! 4 минути кино заснели хората как работи това нещо (връзката към него е долу под снимката) и ти не разбра?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 13:19       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Искам да се спра на използваемост все пак. Сигурен съм, че масовото използване на пресите в този форум се свежда до избиване на капсата, формуване и влагане на куршума. Първите две опеарции не изискват никаква прецизност.


това няма как да е вярно
формоването на гилзите е едно от най-важните неща

но си прав че 90% мислят така .. че не изисква прецизност ..
за хеад спейс .. въобще не са чували (отблъскване на рамена) .. и после се чудят защо засичат семитата или защо капсите им падат .. а са ниски зарядите


за влагането
така е .. но на крива гилза, няма значение как ще го вложиш - куршума:D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 14:03       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ivo III написа:
Yank написа:
Искам да се спра на използваемост все пак. Сигурен съм, че масовото използване на пресите в този форум се свежда до избиване на капсата, формуване и влагане на куршума. Първите две опеарции не изискват никаква прецизност.



така е .. но на крива гилза, няма значение как ще го вложиш - куршума:D

Викаш... от крива гилза, прав патрон не става! :D :tu:

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 21:09       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Викаш,.....в крива гилза,правилно вложен куршум,......и пак да не става ;)....???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 22:35       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2010, 15:14
Мнения: 100
Пресата е доста добра, ползвам я от три години влагането на куршумите/ форстер матрица +микрометър/ е равно на - 0.001" за мен лично е много добре. На който преса за 1000 + евро е по добра ами има пари угажда Си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 22:42       Заглавие:  Re: Мнения за Forster Co-Ax single press
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2010, 15:14
Мнения: 100
Да допълня, биене на куршум измерено със Синклер компробатор под 0.001".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer