logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 12:21       Заглавие:  FORSTER преса и дайове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Реших, че това ще е пресата. http://www.forsterproducts.com/catalog. ... did=700682

Моля, никой да не ми говори разни други неща, защото за момента съм постигнал някакво спокойствие и почти нямам колебания. Не искам още безсънни и неспокойни нощи, поне за сега :happy:

За главите обчае имам голяма драма. Мисля да е този комплект http://www.forsterproducts.com/catalog. ... prevnext=1 Но не съм сигурен дали ще може да се използва пълноценно, така че тук мнения и коментари са добре дошли :tu:. За момента става въпорс за .308 само.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 12:28       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
за пресата няма драми! хич не го мисли - това е пресата!

за дайовете - аз бих взел ФС за Т-Класс стрелби
защото ще работиш на максимално пределни дози и тежки куршуми
за да работиш с гарантиран еднакъв обем на гилзите = еднакви скорости!!! което е мега задължително за Т-Класс

за къстом патронници, за Ф-Класс, бенч .. може и бушинги .. там не се работи с тежки проектили и пределни дози!
което означава че гилзата се деформира сравнително малко

за Ф-класс нямат и компесатори .. което ги затруднява с тежките проектили заради отката

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 12:35       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Мир вам мистър Смит , верен път сте поели ! Матриците са пробвани , работят отлично . :tu: Скоро един колега се сдоби с такива , вярно само микрометрична влагаща и фул-сайз - изработка и функционалност 6++.

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 12:36       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ако пък искаш да решиш драмата с избора на дайове

купуваш бушингите и ФС матрица отделно и си :) спокоен завинаги

влагащата която си показал е перфектната матрица за влагане! :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 12:42       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
само ще ти обесня как се работи с бушинги и ще разбереш че не е за теб :)

купуваш нови гилзи
зареждаш и ги тресваш един път да огормиш гилзата по патронника - е така без да гледаш резултата
после с вече гръмнати гилзи пишаш само шииката
така имаш 4-5 изстрела

после фул сайз защото вече се е разпънала повече
след това един изстрел да ги изпънеш по патронника
и 4-5 изстрела с формовани само шийки


сложи времето и разправиите .. и виж какво става

освен това .. като си с хипер заряди може да ти се наложи да го правиш това не на 4-5 а на 2-3 изстрел

абе .. не е за Т-Класс :)) бушинга според мен

т.е. така или иначе пак ти трябва ФС матрица !!!
освен ако не ги хвърляш гилзите след 4-5 изстрела и да купуваш нови ..

ако си намериш употребявани гилзи .. пак ти трябва ФС .. защото не можеш да ги вкараш в твоята ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 13:19       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Щирлиц написа:
Матриците са пробвани , работят отлично

на каква преса?

самият дай си е за фул сайз при всяк положение. ако не се налага някакво специално бъмп-ване на гилзата, бушингите може и да не се ползват, но пък казват, че с бушинг може и да не се нал;ага трим-ване, което увеличава животана гилзата.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 13:28       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
сега видях че е ти е 3 дайя комплекта .. :oops:
няма какво да се чудиш .. имаш всички комбинации и можеш да си спокоен че няма да ти трябва друго - нито за пресата, нито за дайовете

евентуално само един Колет дай на ЛЕЕ :)) за да имаш и този метод :)) не че ще ти трябва :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 13:32       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Mr. Smith написа:
Щирлиц написа:
Матриците са пробвани , работят отлично

на каква преса?

самият дай си е за фул сайз при всяк положение. ако не се налага някакво специално бъмп-ване на гилзата, бушингите може и да не се ползват, но пък казват, че с бушинг може и да не се нал;ага трим-ване, което увеличава животана гилзата.


На Лий и на Рединг .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 14:29       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
Mr. Smith написа:
Реших, че това ще е пресата. http://www.forsterproducts.com/catalog. ... did=700682

Моля, никой да не ми говори разни други неща, защото за момента съм постигнал някакво спокойствие и почти нямам колебания. Не искам още безсънни и неспокойни нощи, поне за сега :happy:

За главите обчае имам голяма драма. Мисля да е този комплект http://www.forsterproducts.com/catalog. ... prevnext=1 Но не съм сигурен дали ще може да се използва пълноценно, така че тук мнения и коментари са добре дошли :tu:. За момента става въпорс за .308 само.

Ааааааа не така ! :? Трябва да има драма,нощно потене и безсъние,стрес до дупка, иначе как ще оцениш това което си направил. Пък и няма да си ти ако от един път се успокоиш и заплаваш на някое облаче. Пресата си е много добра но няма да проработи от самосебе си и отведнъж. Това че не ти трябват бушинги, е вярно само ако не си чел дебелата книга до края щото по средата си предположил че знаеш какво ще се случи на края.При всички случаи ще има неща с които ще свикнеш други ще смениш в процеса на работа и промяна на разбирането на самия процес на снаредяване. :wink:

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2014, 08:28       Заглавие:  Re: FORSTER преса и дайове
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2008, 09:32
Мнения: 88
Местоположение: Пловдив
Бушингите са за да постигнеш определена /желана от теб/ стегнатост на сглобката , какво общо имат със обема на гилзата :surp: Форстер могат да избутат и раменете до желания от теб допуск .Евентуално на Н-тото презареждане ги минавам един боди дай ако усетя признак при работата на затвора Микрометричната глава едва ли ще я ползваш -излишно оскъпяване . Имам и със и без . Ползвам ги в 243W,308W и 300WM и за момента съм доволен като слон PDT_Armataz_01_22

_________________
"Fast is fine, but accuracy is everything."~Wyatt Earp


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer