logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2018, 22:16       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 01:08       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
И аз избачках термообработка по електроиндукция. Жоро Топалов ми даде идеята как да придвижвам платформата нагоре и надолу за различните калибри (задвижва се от малък сервомотор). Гилзата е готова за около 5 секунди. Контрола е с малък микропроцесор

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


Последна промяна Yank на 22 Юли 2018, 01:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 08:04       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
Yank написа:
И аз избачках термообработка по електроиндукция. Жоро Топалов ми даде идеята как да придвижвам платформата нагоре и надолу за различните калибри (задвижва се от малък сервомотор). Гилзата е готова за около 5 секунди. Контрола е с малък микропроцесор


Поздравления за изработката, браво ! :armed:

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 08:23       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
Yank написа:
И аз избачках термообработка по електроиндукция. Жоро Топалов ми даде идеята как да придвижвам платформата нагоре и надолу за различните калибри (задвижва се от малък сервомотор). Гилзата е готова за около 5 секунди. Контрола е с малък микропроцесор


Изглежда, като много добре свършена работа! Поздравления! :tu:

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 10:05       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Изглежда много добре! :tu: Браво!
Ако ти остане време, снимай някое кратко клипче как работи. Смятам, че на всички ще ни е интересно!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 15:35       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
buffalo_gt написа:
снимай някое кратко клипче как работи


Много за снимане няма. Пускаш гилзата и след 5 секунди излиза гореща. Направих три опции на работа - TEST следиш времето за докато температурата на гилзата сатен 750 F (Tempilaq - боя която, която се втечнявя когато стигне определена температура). Времето се вкарва в програмата и това е. Обработената рецепта (температура, нивото на гилзата и новото на индуктивна енергия) вече позволява за серийно производство опция (CYCLING). Машината започва да цикли до безкрайност. Вода тече в намотките (малка помпа) и два вентилатора охлаждат електрониката.

Нека да ти кажа, че активно ходя по състезания по далечна стрелба (600, 1000 ярда). Всички майстори (аз стигнах малко над 96% резултати) правят термобработка преди да почнат презареждане.

Ето и моите първи резултати след термообработка и презареждане: 16 изтрела с малко ветрец.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


Последна промяна Yank на 22 Юли 2018, 01:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 22:55       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Когато излезе гореща, във вода ли я охлаждаш или я оставаш да изстине на въздух?
Тези майстори, за които споменаваш, преди всяко презареждане ли отгряват гилзите или примерно през два-три цикъла?
Иначе, машината е респектираща! Групата Също! :tu:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 06:03       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
buffalo_gt написа:
Когато излезе гореща, във вода ли я охлаждаш или я оставаш да изстине на въздух?
Тези майстори, за които споменаваш, преди всяко презареждане ли отгряват гилзите или примерно през два-три цикъла?


Общоизвестно твърдение е, че няма значение (вода или сухо охлаждане).

Майсторите дето правят 100% резултати го правят след всяка стрелба. Има и още - те живеят от това и след 3 презареждания продават гилзите (нови около долар парчето) на тези които стрелят за удоволствие и местна фукня.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 07:41       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Yank написа:
Нека да ти кажа, че активно ходя по състезания по далечна стрелба (600, 1000 ярда)
Дай да видим една твоя група на такива разстояния. На 100 ярда е ясна работата.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 09:56       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Yank написа:
Общоизвестно твърдение е, че няма значение (вода или сухо охлаждане).

Относно твърдостта, вероятно това е наистина така, но си мисля, че ако се оставят да изстиват на въздух, поради по-бавния процес, вероятно образуват повече окалина (окисляват се повече). Мое мнение!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 05:54       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
И аз мисля същото и така го правя.

Аз докато експериментирах със различни спирали (повече или по-малко намотки, по-малък или по-голям диаметъ, степен на енергията и т.н.) определих, че за да се обработи рамото *** (shoulder - прехода от шийката към самата гилза) и малко по-надолу (около 1/4 инч) изсква някакво време за да може енергията да си завърши напълно процеса и да да се възможност топлинната енергия от шийката да се разпространи и надолу.

За нула време се отказах термообработването (спиралата беше 5/8 инча диаметър) да го направя за по малко от 2 секунди. Шийката се анилира и нищо надолу И отново потвърдение,че хубавите работи бавно стават.

*** Препоръчват долната част на гилзата да не се нагрява повече от 450 F. И за това има Tempilaq 450, с който се намазва тази част и се следи всичко да е наред.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2020, 13:22       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2019, 12:11
Мнения: 8
Вече и аз имам първи, но неуспешни опити с термообработката. Нагрявам с пирон на дрелка и ръчна горелка за момента, след нагряването ги пускам във вода, нагрявам само шииката докато се нагрее и рамото. На 50% от гилзите се появи деформация, но не мога да разбера къде е. Деформираните ги минах няколко пъти през матрица (фулсайз), но не се оправят. В карабината гилзите влизат добре, но в матрица за проверка на габаритите не влизат. Поради тази причина мисля, че деформацията е в рамото. Надявам се да подобря процеса в бъдеще, проблема е че не съм се научил вероятно. Деформираните гилзи за хвърляне ли са или има начин да ги оправя?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2020, 14:20       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
кога я правиш термообработката ?
преди или след ФС ?

пламъка трябва да не е остър
аз сложиш на моите .. пита от дюнер да отвори пламъка

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2020, 14:54       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2019, 12:11
Мнения: 8
Видимо пламъка ми изглежда като твоя, но може и питата ми да е с по- малко отвори. Ще си прегледам възможностите до го направя по- мек. Нагрявам обаче само с една горелка.
Първо правя термообработката и тогава формоването. Грешка ли е ? Гилзите за хвърляне ли са ? И това ми е проблем засега, защото нямам достатъчно запаси.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2020, 15:16       Заглавие:  Re: Термообработка на гилзи (Brass Annealing Guide )
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
nomad3006 написа:
Видимо пламъка ми изглежда като твоя, но може и питата ми да е с по- малко отвори. Ще си прегледам възможностите до го направя по- мек. Нагрявам обаче само с една горелка.
Първо правя термообработката и тогава формоването. Грешка ли е ? Гилзите за хвърляне ли са ? И това ми е проблем засега, защото нямам достатъчно запаси.


какво е изкривеното чак толкова ?

критерия ти е - твоя патронник!
и каква е тази матрица? и защо я ползваш?

обикновено се пращат гръмнати по твоя патронник гилзи, за да се шлайфа матрицата да формова по патронника на конкретна пушка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer