logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2017, 20:23       Заглавие:  Lyman M die
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Интересувам се от въпросната "глава",много я хвалят, особено за лети куршуми.
Ако някой има опит нека сподели впечатления.
Както и сайт който шипва до България.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2020, 19:55       Заглавие:  Re: Lyman M die
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Тъй... Признавам си: не съм убеден, че има някакъв смисъл да пиша, щото знам кой и как чете, ама не мога да тая информация в себе си. Дано пък съм полезен някому :stres:

В характерния свой стил почвам от самото начало:
През последните няколко години съдействах на няколко човека да се сдобият с Lyman M-die, като всички те снарядяваха с оловни боядисани куршуми и ми казваха, че въпросното изделие е въпиещо нужно за тази цел. Доколкото аз дъня с оловни помеднени такива - всички казваха, че няма нужда и аз да ползвам. Да, ама да не остана и аз назад от батковците - купих си едно изделие и си го пазех ей така - да си имам. Даже за да не седи хептен напразно - махнах му пишльока и го навих на втора станция на пресата да ми играе краен упор за горно положение на shellholder-а - функция, която до него момент се изпълняваше от барутната глава от комплекта за .40S&W, която така или иначе не ползвах много.

Преди месец обаче смених барута и новият такъв ме сюрпризира с много голяма SD. Чудих се, чесах се по главата какво да променя и си рекох да навия пишльочето на M-die-a, та поне той да заработи като такъв. И о, чудо (всъщност 2 чудеса):
1. SD влезе в приемливи стойности.
2. PF ми се вдигна с 6 единици. Това последното ме шашна, доколкото за този магически ефект на изделието никой не ми беше споменавал - или поне аз не помня.

Ами това е. Просто исках да го споделя с вас. Сега мисля да си поиграя колко нагоре може да бъде пишльочето, а и все още да ги има тези чудеса, щото няма какво да се лъжем - M-die-a утежнява хода на пресата.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2020, 14:06       Заглавие:  Re: Lyman M die
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
PF ми се вдигна с 6 единици.


Ами струва ми се логично при положение, че доколкото разбрах нещо "оправя по стените" на гилзата. Колкото по равномерно и силно гилзата стиска куршума по-добре! Защо мисля така.

Днес трябва да почерпя, имах засечка тип куршума остана в цевта, но следващия патрон остана в пълнителя, за щастие.

1. Гръмна си както винаги (поне през антифони не направих разлика)
2. Подскочи, "зареди"
3. Нямаше попадение и хронографа не отчете, но реших, че е отлетял нейде в облаците
3. Спускам и щрак, нищо! - Викам я! Пак не ми се възпламени капса! За втори път за 200 патрона.

Да, ама не! Изкарах „патрона“, а то само черна гилза. Викам я да погледна и беше заседнал малко след патронника. Та каква е връзката с M-Die?

По ред причини знам кой патрон какво съм го правил та имах два паднаха се последни(най-отгоре) в пълнителя. Та като ги правех в неделя реших, че съм сложил куршум без барут нещо такова отвътре ми трепна. Разкернирах ги бяха си ок. После сложих обратно куршумите без да формовам. Влезнаха много лесно, реших че не е проблем и че ще кримпна два три пъти. Дозата беше 0.1 gn под максималната 3.9gn;FMJ 124gn; N 320.

Та тази засечка може да е или от: само капса без барут или от мързел грешка в процеса.

При всички случаи наруших поне 3 правила

1. Не бързай
2. Не снарадявай уморен
3. Следвай си стриктно процеса.
4. Не си променяй тертипа на работа

На здраве :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 11:20       Заглавие:  Re: Lyman M die
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
3 години от първия ми пост, тази глава е завита на 2ра станция. За мен лично е незаменима и must have по отношение на оловните куршуми. Защо?
Мдая не е нищо повече от стебло с формата на куршум, който влиза в гилзата и я формова като цилиндър / след формоване гилзата е с формата на конус/. Има опция , въпросния дай да се ползва и за отваряне на устните. Горните действия предотвратяват "бръсненето" на куршума и по "равномерното" му влагане. Да, наистина увеличава усилието. Но пък при мен са разделени процесите и това не ми пречи. PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2021, 23:08       Заглавие:  Re: Lyman M die
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Докато си чакам, въпросното изделие попаднах, на този чичо.

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... KQyWYqQ2hJ

Този е известен
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... -n4nPP-OWu

Въпроса който имам за 9x19 колко трябва да е neck expandind и flaring?

Ако някой се чуди какъв е смисъла, ами сменяш просто една матрица с друга и получаваш значително по-добър патрон, т.е. краен резултат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2021, 08:41       Заглавие:  Re: Lyman M die
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
b5202s написа:
Въпроса който имам за 9x19 колко трябва да е neck expandind и flaring?

Разширяването на гилзата трябва да бъде такова, че куршума да влиза в гилзата с натяг 3 хилядни от инча, а камбанката трябва да бъде най-малката, която ти позволява да поставиш куршума правилно. Най-малката, за да не си тормозиш излишно гилзите. Така или иначе после тази камбанка трябва да я затваряш и даже леко да я кримпваш.
В двата линка, които си дал са пропуснали да споменат още едно добро решение на същата задача-https://noebulletmolds.com/site/shop/expanders/expander-plug-pistol/357-x-353-p-exp-plug/.
Този експандер на NOE се слага в https://noebulletmolds.com/site/shop/ex ... e-exp-die/, по този начин за 23 долара постигаш същия ефект, можеш да експериментираш с различни експандери само срещу 6.5 долара.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2021, 16:11       Заглавие:  Re: Lyman M die
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
И така матрицата дойде.

Най-съм доволен от ергономията! Спрямо матрицата на Lee това усилие при връщане на лоста дето трака ми разказваше играта на лакътя. Сега всичко е мазно като горещ пирон в масло. Преди формовах 200 и после 50 им правих "тромпета", сега няма грижи. PDT_Armataz_01_22

Резултата от стрелянето - може би имах по-високи очаквания. Да SD падна от 6.92 на 5.91. Като цяло скоростите са по-близки една до друга, но винаги в 10 ката има някой дето бяга :evil:. Иначе щеше да е съвършено.
За групирането, може да се каже, че има на 17m, получават се двe групи окло 2“ кръкче от ляво и от дясно. От 20 м Упражнението на Геле (headshot par time 2.5s) стреляно през хронограф 10/10 по централно и събрано от обичайните попадения, дублети (heashtots) за окoло 4s 9/10.

Краен извод – ПО-ДОБРЕ Е с него, нищо, че стрелям FMJ.

Vihta V320, 3.7 gn, гилзи S&B и CBC. Куршуми L.O.S. - 124 gn, C.O.L - 28.94 mm, Crimp 0.002"
Vmin 1013 fps
Vmax 1032 fps
Vavg 1025 fps
ES - 19.10
SD - 5.91 fps


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer