logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2021, 22:23       Заглавие:  Re: Барут Нобел Спорт GM3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Та все си мисля, че не е все тая как и колко вибрира цевта и дали при една и съща дулна скорост на излетелия куршум, ще имаме една и съща балистична крива на полета при различните барути.


На прав път си. :armed:

На тази тема съм събрал доста материал, която ще публикувам в близко време. Просто въпрос на организиране. Има много теории и реални резултати.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2021, 12:15       Заглавие:  Re: Барут Нобел Спорт GM3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Yank написа:
На тази тема съм събрал доста материал, която ще публикувам в близко време. Просто въпрос на организиране. Има много теории и реални резултати.
:tu:

Ами очаквам с нетърпение, като се появи в amazona ще си го поръчам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2021, 15:01       Заглавие:  Re: Барут Нобел Спорт GM3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
b5202s написа:
Powder GM3, 2.8 gn, cast bullet with polymer coat 153 gn, primer Murrom, C.O.L. 27.5 mm
Vh = 872 fps
Vl = 843 fps

b5202s написа:
Предполагам ще се сляза на 2.7 gn 135 mm цев вади достатъчно PF.


Явно съм слязъл на 2.6 или 2.7 вече издиша или е по-студено. Днес скоростите бяха около 804-810. На глок-топ-шот ми засече, преди това пак ми засичало, но реших че е от мека китка (стрелба с една ръка). Днес 3 поредни засечки и викам е то не може до безкрай.

Така че 2.8 лятото, 2.9 зимата.

3.9-4.0 gn със 124 gn куршум вади средно 1047 което е pf 129. Но едва ли ще слизам по-надолу до 3.8. Защото един път да ти засече баш кога не трябва. Имах един 1022 fps ама което е pf 126. Ще е добре да се види дали сигурно работи и цикли.

Дано съм бил полезен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 05:54       Заглавие:  Re: Барут Нобел Спорт GM3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
скоро тествах GM3
и се запитах, защо чак сега го тествах :)

само, че ние търсим повече Повер за Т-Клас
335m/s 124ки АЛСА и Глок 17 (PF=136)

еми .. освен другите неща, които са верни, за обем и дозиране

моята гледна точка
много бързо се връща мерната линия и позволява да се стреля много по-бързо от същата скорост спрямо СВ618 с леки рами като Глок

даже с 618-ката става неприятна за стреляне с подобни скорост, а гилзите стават едни червеникаво опушени

GM3 изглежда изгаря добре, и няма да има пламък за нощни стрелби, но не съм го тествал на тъмно

определено е отличен барут, стига да го държат на склад и да може да се разчита на наличности

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2021, 06:05       Заглавие:  Re: Барут Нобел Спорт GM3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
3.9-4.0 gn със 124 gn куршум вади средно 1047 което е pf 129. Но едва ли ще слизам по-надолу до 3.8. Защото един път да ти засече баш кога не трябва. Имах един 1022 fps ама което е pf 126. Ще е добре да се види дали сигурно работи и цикли.


От какво зависи избора на PF? Убеден съм, че на официални състезания има минимум или максимум изисквания. Но любопитно ми е за стрелеца. Какви са личните критерия.

Моите лични практики - При помедени или оловни куршуми гледам да не топя олово в цевта (9мм). Но от години презареждам 9мм - FMJ HP - 124 grn. Не знам дали стрелят по точно (така твърдят range experts) но consistency-то е на лице. При тежък пистолет мерната линия не бяга на далеч (моите всички са тежки), но бързото циклене при висок PF се усеща осезателно. Освен това гледам за признаци от високо налягане.

И още, имам намерение да почна да зареждам .380 АСР. Четох, че имат проблеми със ресайзинга - конкретния случай Redding dies - остава някакво коремче в основата на гилзата. Препоръчват ЛИИ (не знам кои точно) или да отнемеш на струг част от горната повърхност на shell holder-a.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2023, 16:42       Заглавие:  Re: Барут Нобел Спорт GM3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Малко информация от мене за разпространените 9x19 зелени 130 gn куршуми.

Glock 34.

3.5 gn PF = 128, AV = 983 fps, C.O.L = 28mm
3.8 gn PF = 134, AV = 1032 fps, C.O.L = 28mm

Според мен последното е просто идеално. N320 на 3.6 gn идва AV 1046 което е = МAX, което дават за N320 130 gn FMJ 4.0 gn load.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer