logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 342 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2022, 10:27       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
hammer777 написа:
Някой ползвал ли е Вихта 133 за релоуд на арка ?


Да, за съм ползвал. Питай каквото те интересува. Ако искаш пиши на лс.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2022, 12:05       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
tsb написа:
hammer777 написа:
Някой ползвал ли е Вихта 133 за релоуд на арка ?


Да, за съм ползвал. Питай каквото те интересува. Ако искаш пиши на лс.
И Да форума е за това да се споделя опит а не ЛС. може и на други да им е интересно :D На мен не аз от риГОлд не разбирам :D :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2022, 13:04       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
axiles11 написа:
tsb написа:
hammer777 написа:
Някой ползвал ли е Вихта 133 за релоуд на арка ?


Да, за съм ползвал. Питай каквото те интересува. Ако искаш пиши на лс.
И Да форума е за това да се споделя опит а не ЛС. може и на други да им е интересно :D На мен не аз от риГОлд не разбирам :D :D


Съгласен съм с критиката :tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2022, 23:49       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
hammer777 написа:
Някой ползвал ли е Вихта 133 за релоуд на арка ?


Много абстрактен въпрос
Каква Арка - газова система, калибър
Каква цев - дължина
Какъв газов порт, ако е газова
Има ли газов регулатор
За какви куршуми - маса
За какви цели патрони - дали за леки заряди или за максимални скорости с тежки куршуми

За някой цели става .. за други - не

Та, ако искаш помощ, дай конкретика :)

Вихта имат много пламък и ги избягвах, ни като няма риба и така е риба :) а и за дневни стрелби няма драми

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2022, 20:11       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.rcbs.com/case-processing/ac ... -9481.html

Изображение

за премахване на военен кримп на капсулни гнезда

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2022, 15:36       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
https://www.ebay.com/itm/223631890267?epid=2255543188&hash=item34117fd75b:g:FuoAAOSwJ7JdikD0&amdata=enc%3AAQAHAAAAsKyR5gBQubyGO0YCQVL%2FHhM66uVXxXMDuOeEdJpuRWUdfVZXCFbFJ%2BM1RsfHCGxB5pDnlPHgcWPwnBZ9sG56HPL%2ByiLppaCSIIA5UHdJNMeJI%2BK88SIf5oghfRjNhiY0I3N6sOcrEmJ%2BLJU6xEsuo4eDJkdZc%2FK23xFs%2BNKIIIFwns47uassitR2TfC6%2B%2B6kIF8%2FiZBtEGJS6b0AutCCyKUbt%2Bv9nRSAEtZyNRESXdZQ%7Ctkp%3ABk9SR7iQgIHaYA

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2022, 01:10       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:


до сега не съм видял нещо на Дилан да работи - топ :) обикновено са безсмислени и ненужни технически решения
иначе е на топ цена .. и шараните калвът без почивка :)

това ползвал ли си го ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2022, 01:10       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
http://natoreloading.com/primerholes/

много хубава статия, за влиянието на размера на огнепроводния канал

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Авг 2022, 03:00       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Относно Дилон - до сега всичко работи добре. Аз ползвам Дилон 550 от години за 9мм, .45АСР, .357/38 спешъл и .223 и от скоро .380.

Всички събрани от мен гилзи .223 по стрелбищата ги минавам с това. Много бързо и ефективно.

За .223 на Дилон не използвам дозатора. Има една фуния през която слагам барута.

Не зам от къде идва горчивия ти опит, но аз съм техен редовен клиент - дори директно във фабриката.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 09:30       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Сеп 2022, 09:01
Мнения: 7
Здравейте,
от месец насам рилоудвам за AR15 .223 и изпитвам известни трудности.
Пушката е Ruger MPR/16"/1:8.Стоков, нерегулируем газов порт - средна дължина. Евентуално ще бъде сменен с регулируем такъв, заедно със спусъка.
Куршумите които ползвам са Hornady VMAX 60 gr, LOS FMJ 55 gr, LOS hunter/tac 52гр. (монолит).
Барута, който ползвам е Vihta N530. Имам наличен N140, и очаквам да ми доставят и Norma 200.
Гилзи Geco, S&B, капсули CCI 400.
Единствената прилична група, която успях да затворя е с LOS FMJ - около 3 см на 100 метра и около 5 см на 345 м.
Скоростта е около 920 м/с с навеска от 24,5 гр. - N530.
Целта ми е да изстискам максимална скорост, поддържайки групи от най-много 1 ъглова минута.
Освен по мишени пушката се ползва и за лов на хищници, там стрелям със супресор Freyr&Devik 149 Titanium.
Моля за съвети от знаещите:
Стават ли тези барути за тези куршуми и тази конфигурация, ако не какви да търся.
Има ли смисъл да правя опити с тежки куршуми с по-висок БК, какви?
Към какъв спусък и газов порт да се насоча?
Компенсаторът, който идва с пушката е много ефективен, но отваря групата и променя доста СТП - това нормално ли е?
Предварително благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 11:56       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Разгледай този сайт, има много информация, тестове с различни гилзи и куршуми, и сам ще прецениш къде са възможностите на системата и евтините куршуми
http://www.natoreloading.com/

Под 1 МОА е сериозно изискване

само от различните модели гилзи - се получава разлика в скороста около 30м/с
капсите палят различно - различните видове барут
куршумите трябва да бъдат много точни и еднакви, от класа на бергер и подобни .. особено за дистанции
пушката трябва да отговаря на изискването за 1 МОА
като добавим изискването за максимални скорости .. вече става едно сложно уравнение с много неизвестни
супресор за АР .. тук въобще няма какво да го коментираме, у нас има предимно евтини и за болт, за точност става още едно голямо неизвестно

оптиката .. ами само от там може да има 1-2 клика грешка, как пада светлина, или ако няма паралакс коректор (за 1-10х оптиките е голям проблем) .. ще има още оптични грешки и т.н.

и не на последно място .. стрелеца, трябва да има вече една стабилна основа

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 16:30       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Сеп 2022, 09:01
Мнения: 7
Ivo III написа:
Разгледай този сайт, има много информация, тестове с различни гилзи и куршуми, и сам ще прецениш къде са възможностите на системата и евтините куршуми
http://www.natoreloading.com/

Под 1 МОА е сериозно изискване

само от различните модели гилзи - се получава разлика в скороста около 30м/с
капсите палят различно - различните видове барут
куршумите трябва да бъдат много точни и еднакви, от класа на бергер и подобни .. особено за дистанции
пушката трябва да отговаря на изискването за 1 МОА
като добавим изискването за максимални скорости .. вече става едно сложно уравнение с много неизвестни
супресор за АР .. тук въобще няма какво да го коментираме, у нас има предимно евтини и за болт, за точност става още едно голямо неизвестно

оптиката .. ами само от там може да има 1-2 клика грешка, как пада светлина, или ако няма паралакс коректор (за 1-10х оптиките е голям проблем) .. ще има още оптични грешки и т.н.

и не на последно място .. стрелеца, трябва да има вече една стабилна основа


Напълно прав сте - 1 МОА е сериозно изискване, макар че все по-често виждам самозарядни карабини, които го постигат , дори на първа прострелка.
Старая се да правя серии само с еднакви гилзи, отвръщам ги на всеки трети цикъл.
Супресора не променя драматично СТП, групата е същата с различните боеприпаси.
За момента оптиката е Vortex Viper 2,5-10х44 върху висок моноблок, нощем се стреля с термо-прицел. Обмислям някакво LPVO, но още не съм проучвал сериозно.
Много благодаря за линка, намерих доста полезна информация.
Може би търсенето на група около макс-навеска ще се окаже нерешима задача :)
Моля споделете кои от "заводските" боеприпаси са ОК като цена/качество - имам в предвид и за спорт, и за лов.
Благодаря и поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 16:39       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
s226852824 написа:
Моля споделете кои от "заводските" боеприпаси са ОК като цена/качество - имам в предвид и за спорт, и за лов.
Благодаря и поздрави!


фиочи, са много точни
но колега сложи супресор и е пред кабум с тях .. има ужасни следи от преждевременна есктракция
на Ругера, трябва първо да му сложиш газов регулатор .. иначе можеш да кабумнеш ако си със супресор

и гилзи от масовите също - фиочи, с тях съм правил SD=1, много пъти
но ние не търсим под 1 МОА точност ..

много добри резултати докладват и за Американ Игъл патроните, и много чисти са патроните



не съм казал, че СА кабини не са точни
просто при тях е много по-сложно и най-вече много по-скъпо, да се постигне СТАБИЛНА точност (а не еднократни групи, с 3-5 фишека)
или .. всеки път да е такава, и при различни температури и сезони ..

за тези цели си има друг клас шмайзери/пушки :)


няма универсален шмайзер, който да работи с всякакви патрони, да е лек, да е маневрен, къс и да държи под 1 МОА групи
нещо като колите и жените .. но всеки го разибра в различен етап от живота си, но не всеки си го признава обаче :armed:

това което съм стрелял с хиляди бройки и имам наблюдения .. (за прецизност под 1 МОА почти не сам изледвал обаче)
- LOS FMJ 55gr. стрелям ги със скорости около 960+ м/с правят горе долу добри гупи .. на 100м, въпреки, че са криви куршумите в диаметър, но за 300-500метра ги отвява вятъра и БКто им не е за там и не са така стабилни
.. отлични са за дрилчета и базови техники с шмайзери (а цената дето я имаме е колкото 9пара куршум)
- 62грн АРМСКОР .. визуално са криви, но пък ги подкарваме с 920м/с БК=0,307 Г1, за 100метра нямат феноменални групи, но на 500метра стрелят много добре по гонгове 40/70см .. даже съм стрелял и на 600-700м/с човешка мишена я умерват
- колеги стрелят с 75грн хорнадита .. имат успешни попадения и на 1000метра, но с тунер на цевта (има тема в форума за този тест)


фабрични
СБ - ужасни групи, за до 50метра стават
Геко - много малко газ, подходящи за ефтини овъргазнати АРки, и такива с ефтини супресори
Хорнади 5,56 НАТО, стрелят ги колеги с 985м/с .. не са за всяка АРка, трябва да си е стандатна спецификация, а не овъргазната

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2022, 16:52       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
s226852824 написа:
Единствената прилична група, която успях да затворя е с LOS FMJ - около 3 см на 100 метра и около 5 см на 345 м.


Ако имаш 5 см (~ 2 inches ) група, ти вече си постигнал група под 1 МОА.

При положение, че стреляш хищници (предполагам единичен изстрел ти е достатъчен) опитай с различни дължини патрони и с единично пълнене. Второ, увеличението на скоростта не ти гарантира подобрение на точността. Ако вземеш по тежки патрони с по-ниска скорост със сигурност ще имаш успех над хищниците и може би по-добра точност. Точността много зависи от еднаквото количество барут и абсолютно от еднаквото стягане на куршума.

Въобще много е тегаво да ожениш релоуда си с твоята пушка. Стандартни рецепти не съществуват и всичкото е стрелба, качествени патрони (Hornady малко лъжат с цифрите) и търпение. Забравих - трябва да "четеш" и вятъра.

Успех

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 09:04       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Сеп 2022, 09:01
Мнения: 7
Благодаря за
Ivo III написа:
следи от преждевременна есктракция


Моля опишете какви точно са те и къде се проявяват.
Иначе много благодаря и на двама ви за изчерпателната информация ! :)
Тестовете продължават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 342 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer