logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2021, 12:29       Заглавие:  Re: Модерно леене на куршуми
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Пак е зима и пак си лея куршуми за Новия Сезон. Направих и ново видео.
https://www.youtube.com/watch?v=WRTgtn1KTGg
Новото е, че ползвам вече Марвелукс. По препоръка на Ivo III. Стрелбищно олово без Марвелукс е почти невъжно да се работи. Много окиси се получават при почистването.
Друго ново е, че работя с два молда вместо с четири. Молдовете почиват върху медна плоча дебела един сантиметър. Изстудявам плочата в кофа с вода периодично. С два молда и медна плоча се работи по-бързо и молдовете по-дълго стоят в оптимален температурен режим. Идеята за плочата е от Методи Марков. Всякакви други методи за охлаждане на молдовете при мен не дадоха добър резултат.
Ново е и конуса от брезент, който слагам върху кофата с вода, в която хвърлям отлятите куршуми. С този конус не попада вода върху молдовете.
Организацията ми на леене е същата но някой все може да види нещо, което не е видял на предишния клип.
Тази организация на процеса напълно ме задолява след като за 20 леярски сесии задоволявам годишното потребление на куршуми на мен и на няколко приятели.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2021, 23:11       Заглавие:  Re: Модерно леене на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Страхотно! :tu: :armed: ;)
Харесва ми оптимизирането на процеса и тънките моменти!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 05:40       Заглавие:  Re: Модерно леене на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Колко далеч е от това което се вижда на клипа, до цех за производство на патрони? Особено като гледах боядисването и печенето си помислих, че автора на темата има потенциал да организира производствен процес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 10:34       Заглавие:  Re: Модерно леене на куршуми
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Обърнаха ми внимание, че не съм показал калибрирането на куршумите.
Това е най-баламската операция и затова съм я пропуснал. Господина, който ми калибрира куршумите не желае да бъде сниман, затова се наложи да демонстрирам аз.
50 килограмов 75 годишен пенсионер калибрира 2400 куршума за час и 30мин.
Използвам Лиман Идеал Прес от Крез-Пазарджик. Пробвал съм и с други преси но не бях доволен. Пресата е поставена ниско на стабилна масичка така щото при максималното усилие на ръката лакета да бъде почти изправен. Не стискам ръчката на пресата, натискам с отворена длан. Чрез промяна височината на калибратора си избирам с коя част от хода на пресата да работя. Не извършвам пълен ход на ръчката. Куршумите предварително ги загрявам защото по това време на годината държейки ледени куршуми пръстите на ръката се вдървяват.
https://www.youtube.com/watch?v=X3ayfMv ... 0%BE%D0%B2

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2021, 10:55       Заглавие:  Re: Модерно леене на куршуми
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
moderna написа:
https://www.youtube.com/watch?v=X3ayfMvDJUY&ab_channel=%D0%9A%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%9F%D0%B0%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2

:tu: :tu: :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer