logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2021, 15:33       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
И на мен ми изглеждаше първоначално все едно ми се е паднала от снакс.
Но върши работа.
Относно чувала.....там коментара ми като на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2021, 08:26       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Браво! Радвам се за теб. Отлично работи!
Вече имам стимул да монтирам и моята...

Въпрос - фунията за гилзите (case feeder-a/май-май е леко разглобен bullet feeder), би ли споделил каква марка е и от къде е?
В комплекта ми няма такава :(

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2021, 06:59       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Най-после сглобих моята за декапс и сайзинг. 45ти калибър като начало.
Работи, но ако гилзите не са омазнени/смазани оставам с усещанеи, че съм си купил фитнес машина :surp: Омаслените - малко по лесно, но пак си е зор...
Колеги и при вас ли е така?

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2021, 07:13       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
От февруари 2013 (началото на релоудерската ми кариера) до пролетта на 2015 г., когато се запознах с moderna (тогава още работех с единичка) не смазвах гилзите при формоване, защото съм с Lee Deluxe Carbide Die Set, в упътването на който пише, че смазването не е задължително. Moderna обаче ме светна, че макар и незадължително - то се явява препоръчително или поне животооблекчаващо. И от тогава мажа с първоначалната рецепта на IvoIII: 50% ланолин и 50% рициново масло. Нанасям съвсем тънък маслен филм - отгоре отгоре дето се вика, но облекчението в усилието е голямо. Та APP-то ми не е виждало несмазана гилза. Но като му гледам конструкцията и използваните за производството му материали мисля, че смазването не е никак лоша идея. И не, че имам нещо против фитнеса - просто АРР-то за мен е далеч от устойчивостта на фитнес уред и бих направил всичко, за да го щадя по време на употреба.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2021, 10:25       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
JDredd написа:
... И от тогава мажа с първоначалната рецепта на IvoIII: 50% ланолин и 50% рициново масло. Нанасям съвсем тънък маслен филм - отгоре отгоре дето се вика, но облекчението в усилието е голямо. ...
Благодря уважаеми :tu:
MolonLabe написа:
...Омаслените - малко по лесно, но пак си е зор...
И аз винаги мажа!
Ето сега ще въстановя порядъка от мазила:
- Ланолинът ми е минал в нелегалност :evil: Вероятно той щеше да направи въпроса ми ненужен...
Мазах с оригиналната мазна бяла паста на Lee, леко разредена с едно спрей мазило на Вюрт (средна работа резултат),
Опитах с оръжейното масло на Кусев (най-добър резултат),
с Балистол (гола вода резултат)

Комбинацията ланолин+рициново масло и според мен е най-препоръчителна.

На мен фитнеса ми идва добре, но все пак ми е жал за машинката -виждам я как се ококорва като сваля яко дръжката.

Хубав ден, колеги - отивам за още размахване на ръчката PDT_Armataz_01_22

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 10:10       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Временно удължаване PDT_Armataz_01_22 - декапсирах и рисайзнах 1000 .45 без да се усетя.
100% удължаване на лоста е максимума на издържливост на механиката и възможностите на размаха на ръката:
Прикачени файлове:
лопата.jpg
лопата.jpg [ 1.91 MiB | Прегледано 3486 пъти ]

Смейте се сега, но скоро ще я "очовеча" преди да съм я счупил. :D
Кефи ме тази машинка!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 10:20       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Писах на тези: https://www.reloading.org.uk/reloading_equipment.htm
техният Reloading.org.uk APP Roller Handle Upgrade Kit (1) е 15 паунда - дръжка и рамена в правилния ЧЕРВЕН цвят ;) Това е, според мен май-изгодното предложение. Имат и APP Roller Handle Upgrade Kit (1) - странична дръжка - 8 паунда.
Да видим какво ще отговорят...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 12:30       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
MolonLabe написа:
- декапсирах и рисайзнах 1000 .45 без да се усетя!

??? С Лоудмастера същата работа щеше да свършиш за по-малко от час без да мааш амплитуда на ръчка от един метър. И като разкапсиш още 3 хил. гилзи това Чудо на LEE ще ти стои безполезно 364 дни и 21 часа.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 19:53       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Камене, моля да простиш новобранския ми ентусиазъм... Сега само още един ЛоудМастер ми е кусура :?
Най-вероятно това ще е финалното решение. Но за сега ще правя дълги махове :D

много по сериозни задачи ме терзаят - 3D моделиране и принтиране ( не е по темата на този форум)
Прикачени файлове:
3D Pn Pl impls.jpg
3D Pn Pl impls.jpg [ 260.98 KiB | Прегледано 3454 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2021, 15:33       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ланолин и изопропилов алкохол в съотношение 1 към 10. Пръскало от някакъв препарат и яростно тлачкане. Даже забелязах, че на следващия ден , смазката е по хомогенизирана. Сипвам гилзи в отрязана туба от минерална вода. Пръсвам малко. Пак сипвам гилзи и пак пръскам. Клатя, тлачкам, бъркам , меся и всякакви подобни действия. Гребане със шепата и подавам на фийдъра. 500-600 гилзи за около 15-20 минути без никакво напъване.
С тоя ланолин пресечката върви на змей. PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 08:56       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
delf написа:
Ланолин и изопропилов алкохол...1 към 10...
...е една чудесна рецепта.
Прилагам я, ако след тази манипулация мия гилзите във мокър тумблер.

Причината е, че всички спрейове влизат и във вътрешността на гилзата.
И ако от така омаслена гилза ти се наложи да изсипеш барута обратно (нялага се, не много рядко, при желание за прецизно дозиране или ако все още се измъчваш по системата "теглиш-пълниш-теглиш") остават полепнали зрънца барут по стените на гилзата - махат се с клечка за уши или сгъстен въздух, ама си е разправия.
Надявам се новия ми дозатор на LoadMaster-a да дава по-консистентни резултати, но пак си трябва тегловен контрол на заряда от време на време.

Опитах неаерозолно нанасяне на смазката - в плитка метална тавичка, застлана с кухненска синтетична кърпа за попиване на вода "wet cloth" спрейвам 10тина пъти и после търкалям гилзите. Шансът да се омазни отвътре е минимален.

Най-маниашко според мен ще е:
-Измиване преди декапсиране (особено от открито стрелбище) гилзи във воден тумблер с медиа.
-Сушене криво-ляво (просто изтръскайте добре щайгата). Омазняване, по метода който delf посочи.
-Декапсиране и рисайзване, modrna е прав - на LoadMaster, ама доста често тази манипулация много цапа и аз бих ползвал втори LoadMaster (да, ама като порасна PDT_Armataz_01_20 ). За сега и АРР-то става
- Воден тумблер с или без медиа (3 часа сумарно време)- отново modrena: Персил за цветно + лимонена к-на, би трябвало да махне и мазното от вътрешността на гилзата и гилзите да "светнат"
- Сух тумблер с орехова медиа 2-3 цикъла по час (добре изтръскани, а медията ще ги доизсуши - последния цикъл на отворен капак - така и самата медия изсъхва) и лъсват като инструментите на Горнооряховаската духова музика...
И после - happy reloading :tu:

П.С. Камене признай, че когато тършува в пералното помешение на жена си, това успя да свиеш - персил за цветно и така се роди легендата...


Прикачени файлове:
wet cloth.jpg
wet cloth.jpg [ 92.34 KiB | Прегледано 3415 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 09:18       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Явно имате свободно време или някакъв вътрешен "зен" да се чистят гилзите безобразно много.
Писал съм и в друга тема, но пистолетни гилзи да ги чистите цели 3 пъти? :DD

===

Относно ланолин-а, аз си правя сместа с рициново масло, рецептата е същата (даже с повече спирт).
Работи безпроблемно, но го правя само за карабински гилзи. Гледам сместа да е такава, че смазката да е минимална и после не ги чистя допълнително.
За пистолетни не виждам смисъл, но с водните тумблери определено излизат сухи и вървят трудно през матрицата и може и да си заслужава.
Но хамалогията става прекалена за мен.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 09:52       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
BornToDrink написа:
Явно имате свободно време или някакъв вътрешен "зен" да се чистят гилзите безобразно много...
:D Да, времето от 19.30 до 22.30...
Тумблерите ми са с таймър в подземен гараж - сами тръгават и сами спират. Не ми отнемат времето и вниманието. :tu:
А маниите трябва да се реализират, иначе повишават нивото на стреса! Сега е ясно, защо зъботехниците ми на галено ме наричат "тормозчия".

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 09:56       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
MolonLabe написа:
А маниите трябва да се реализират, иначе повишават нивото на стреса!
Нивото на стреса при теб ...а при мен :shock:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2021, 16:35       Заглавие:  Re: Lee APP Automatic Processing Press
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
BornToDrink написа:
вътрешен "зен" да се чистят гилзите безобразно много.

:tu:

Чудя се дали на някой е имал случай на заседнала пистолетна гилза in the resizing die със или без смазване?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer