logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 21:29       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Ivo III написа:
тогава просто си наличваш вечер уиски и общуваш с патлака, без да стреляш!

Няма начин - за себе си работя вечер, и както беше споменато не пия през това време
PDT_Armataz_01_22

Ivo III написа:
и накрая си теглиш един куршум с любимия патлак

Keine Chance
Прикачени файлове:
buuum.jpg
buuum.jpg [ 89.93 KiB | Прегледано 2061 пъти ]
все още има достатъчно по-привлекателни мишени...
Съжалявам за мрачното ти настроение PDT_Armataz_01_31

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 21:31       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Мисля, че доста се отклонихме от темата.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 04:46       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
MolonLabe написа:
Г-н Модерна, означава ли това, че на първо място е високобемният и после - бързо горящит барут?
А има ли такова съчетание - виско обемен и бързо горящ?
Достъпно у нас?

Аз не зная. Снаредявам само 9х19. Ползвал съм 3 вида барут . SB 620, Vihta 320.330, 340 й GM 3.
Дозирам 0.32, 0.34 или 0.37 куб. см. Гилза 9х19 събира 0.59 куб. см. Така, че двойна доза не може да се събере. Ако случайно дозираш двойно барут, не можеш да сложиш куршума.
За мен такава тревога няма.
Затова първо провери дали е възможно твоя гилза да събере двойна доза барут и тогава да го обсъждаме. Това, с двойната доза е за едни други калибри.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 09:58       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
moderna написа:
Аз не зная. Снаредявам само 9х19. Ползвал съм 3 вида барут . SB 620, Vihta 320.330, 340 й GM 3.
Дозирам 0.32, 0.34 или 0.37 куб. см. Гилза 9х19 събира 0.59 куб. см. Така, че двойна доза не може да се събере. Ако случайно дозираш двойно барут, не можеш да сложиш куршума.
За мен такава тревога няма.
Затова първо провери дали е възможно твоя гилза да събере двойна доза барут и тогава да го обсъждаме. Това, с двойната доза е за едни други калибри.

Много полезно ревю! Благодаря!!!
Да, потвърждавам обемите:
Цитат:
9x19 luger - 0.862 cm3 (13.30 gr H2O)
. 45 ACP has cartridge case capacity 1.62 mL (25 grains H2O)


A от приложената справка (many powders density.pdf) намерих най-високобемният барут, включен в нея:

Burn Rate Mfg / Powder VMD (cc/gr) Density (gr/cc) Comments
14 Hodgdon Clays .1462 6.840 Clean & accurate 12 ga, .45 ACP, .38 Special

Vihta 320 е веднага след него като burn rate, но е със следните характеристики:
Burn Rate Mfg / Powder VMD (cc/gr) Density (gr/cc)
15 Vihta Vuori N320 .1210 8.264
Т.е. около 20% по-висока плътност.

Надявам се че за рилоуд на .45 Hodgdon Clays ще изпълни лесно изискванията за безопасен обем, по отношение на визуален контрол на дозата за рилоуд.
Намеря ли го, ( https://guns.bg/bg/barut-hodgdon-universal-cl-454-g-a-0146100) пробите ще започнат веднага и вероятно това ще е края на сагата :)

Ще ви държа информирани, колеги, фенове на този калибър :D


Прикачени файлове:
many powders density.pdf [62.56 KiB]
143 пъти

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 16:30       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
moderna написа:
Това, с двойната доза е за едни други калибри.


трима души мога да изброя веднага от родното ипсц ... с двойни дози с ТайтГруп .. за 9х19
добре че ЧЗ-тата са тежки, но здрави :D

и едно 1911 в 9х19 .. се сещам горкото избива през пълнителя

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 17:54       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
MolonLabe написа:
Надявам се че за рилоуд на .45 Hodgdon Clays ще изпълни лесно изискванията за безопасен обем, по отношение на визуален контрол на дозата за рилоуд.


сега ще сцепиш цев .. от липса на барут :)
защото ще се успокоиш .. щом не препълва значи има

изгради си навик за визуален контрол

има и още една тайна - като правиш нещо ако искаш да е както трябва не пускаш музика - метал/жици, защото всичко става криво :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 18:39       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
С последното твърдение не съм много съгласен-слушам жици, докато релоудвам [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES] Но пък правя двоен контрол за наличието на барут, и чрез сензор, и визуално. Сядам на висок “бар стол” и виждам съдържанието на всяка гилза, като същевременно, височината на пресата и регулировката на стола спрямо нея ми осигуряват ергономика за позицията на тялото и ръцете, без да се прегъвам неестествено, докато работя с лоста.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 18:42       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
изгледай филма "Тайната на водата" и ще разбереш, как въздейства музика от типа на жицата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 18:50       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Гледал съм го преди години. Аз умея да изключвам, когато съм фокусиран върху нещо, не ми влияят дразнители. Като цяло, релоудът ми действа успокояващо, работя с умерена скорост, не гоня норми. Музиката е фон.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 19:43       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Last Man Standing написа:
Гледал съм го преди години. Аз умея да изключвам, когато съм фокусиран върху нещо, не ми влияят дразнители. Като цяло, релоудът ми действа успокояващо, работя с умерена скорост, не гоня норми. Музиката е фон.


Sent from my iPhone using Tapatalk


музиката - действа на продукцията ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 19:51       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Разбрах какво намекваш, но едва ли. Ако структурата на микро ниво на един патрон се влияе от това... Всъщност може и да си прав, сега разбирам предрешеният изход на войната във Виетнам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2021, 16:10       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Last Man Standing написа:
....сега разбирам предрешеният изход на войната във Виетнам :)

:happy: :happy: :happy:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2021, 16:18       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Ivo III, благодря за съветите!
Да, визуалния контрол е задължителен и го практикувам - ползвам фенер/челник в комбинация с много силно осветено работно поле. Има изследвания, които твърдят, че умората на очите възниква много по бързо в условията на адаптация с висока честота (светло-тъмно-светло-тъмно) а над масата всичкото осветление е LED и не трепти. (това се проверява с камерата на телефона :) )

Висок стол - също (След 30 години дентална медицина все ще се намери един бракуван стол на стоматолога ;) )

А по повод музиката - малко по-различно е при мен:

Колкото и да е станно най-добре спя на екшън филми - колкото почвече трещят и взривяват, толкова по яко спя :shock:
Същото е и когато оперирам - винаги звучи агресивна, но добре позната музика - AC/DC, Ramstein, Военните песни на Любе - свалят ми нивото на стреса, защото са предсказуеми (знам ги на изуст и така намирам опора в поне едно нещо, което няма да ми донесе изненада). Музиката звучи толкова силно, колкото няма да пречи асистентите ми да ме чуват! А те са на една педя от мен...

И за да не съм единствен такъв сбъркан, ето подобен случай:
Преди доста години седим на брега около Шабла, в очакване на wreck diving.
В групата имаше и немец, военен, мълчалив, без особено желание да общува с нас.
Влизането ни под вода беше временно възпрепятствано от няколко вехти едрокалибрени гаубици, които трещаха неуморно на 900/1200м от нас. Трябваше да изчакаме да свърши стрелбата, за да влезем.
Когато разбра това, германецът си взе платнището и се дръпна на 10тина метра от нас, постла го легна и ЗАСПА! Спа до момента, в който го извикахме за дайва :shock:

Но имайки предвид контекста на предупреждението ти, a и като The Last man Standing спомена, май трябва да проверя дали и зъбите, не стават така избухливи, като мунициите, заредени с подобна музика. Май ще мина на Вагнер, все пак е по-бодро и ловджийско :wink:

Хубав, слънчев и топъл weekend колеги :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2021, 12:03       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Reload-ът е песен :DD

Дай Боже всекиму :armed:
Вижте колко модификации е добавил в класическата машина на Лйй...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2021, 09:40       Заглавие:  Re: Анализ на предпоставките за Caboom-a
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Таблиците са създадени:
Прикачени файлове:
powders volumes chart.jpg
powders volumes chart.jpg [ 1.62 MiB | Прегледано 1833 пъти ]

Мострите - събрани:
Прикачени файлове:
powders.jpg
powders.jpg [ 1.47 MiB | Прегледано 1833 пъти ]

Още малко късмет с намирането на време и започвам...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer