logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2021, 23:58       Заглавие:  Това не е kaboom
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Прикачени файлове:
kaboom.jpg
kaboom.jpg [ 538.96 KiB | Прегледано 3553 пъти ]


Тия първите две излязоха мирно и кротко след изстрела. Просто ги изтръсках от пушката. Това индивидуалното излезе от resizing die, което ме накара да търся "новото" под слънцето.

Оказа се, че окло 15 гилзи бяха ресйзвани погрешно с 0.012 - 0.015 инча натикано рамо вместо 0.001 - 0.002 инча. Това е направило гилзата много по къса отколкото патронника и в резултат на изстрела гилзата се разширява, стените отъняват и следва съсване. Подобна разширена, преди скъсване, гилза се скъса в матрицата. След което един малък "инстумент" (на снимката е бял) прегледа гилзите и намери малки вадички в стените на гилзата, готови да се скъсат при ресайзване.

Ако някой може да даде съвет как, най не разрушаващо за матрицата, може да се извади останалото парче ще ми спести $200 за нова custom resizing die (впрочем аз ги платих, но да имам един резерва).

Мисля си някакъв химикал, който може да омаломощи месинга или да го нагрея с индутор и месинга ще се разтопи или изгори преди желязото.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 00:58       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ако някой може да даде съвет как, най не разрушаващо за матрицата, може да се извади останалото парче ще ми спести $200 за нова custom resizing die (впрочем аз ги платих, но да имам един резерва).


с подходящ размер метчик сме вадили такива .. на малък струг

при студено време съм виждал често да се късат
но най-честата причина е да се ресайзва докато опре матрицата в шелхолдера :) щот така пишело

после си купуват инструмент който да мери отблъскването по конкретния патронник и нещата се успокояват :D

един стар стрелец ме съветваше .. винаги да имам кламер на дрехата по време на състезание, защото може да се случи точно тогава
и ако имаш кламер за секунди вадиш и продължаваш играта

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 05:48       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Иво, забележи, че заседналата гилза е тази от ляво. С медчик се вадят ако базата на гилзата е вътре в дая и то можеш да нарязваш резба на местото на капсуловото гнездо.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 07:41       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Yank написа:
С медчик се вадят ако базата на гилзата е вътре в дая и то можеш да нарязваш резба на местото на капсуловото гнездо.

Не, с подходящия метчик нарязваш резба в стените на гилзата и я вадиш.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 08:59       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
В съчетание с това което ти казаха колегите, пробвай преди това да напръскаш остатъка от гилзата със замръзяваш спрей! Цели се основно в рамената и не прекалявай с количеството! Месинга е много по термопроводим и пластичен и заедно с тънката стена, ще се охлади и свие повече и по бързо от матрицата... след това издърпваш по някой от гореописаните начини! Ползвай очила и ръкавици!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 11:24       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Иво, забележи, че заседналата гилза е тази от ляво. С медчик се вадят ако базата на гилзата е вътре в дая и то можеш да нарязваш резба на местото на капсуловото гнездо.



вадил съм на колеги - всякакви варианти
ако имаш под ръка струг със супорт .. става много лесно

на патронника на струга слагаш матрицата и на супорта метчик или друго приспособление
и без да вкл струга .. въртиш на ръка патронника и става

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 12:01       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 05 Яну 2016, 20:06
Мнения: 113
Преди няколко дни ми се случи същото. Гилзата се скъса не където трябва в AR 15 в 223. Още нямам логично обяснение и се чудя какво се е случило. Гилзата е арсеналска на неизвестен на брой релоуди. Парчето със шийката се вижда къде е влязло, а останалото от гилзата е екстрактнато нормално . Предположения?


Прикачени файлове:
8355EB8F-12C1-4526-983F-7E3000B4C9A0.jpeg
8355EB8F-12C1-4526-983F-7E3000B4C9A0.jpeg [ 207.88 KiB | Прегледано 3472 пъти ]
A030359F-1012-4264-B442-A95EB1019F2E.jpeg
A030359F-1012-4264-B442-A95EB1019F2E.jpeg [ 263.94 KiB | Прегледано 3472 пъти ]
FBD28768-1181-4066-9D23-8C92C071917D.jpeg
FBD28768-1181-4066-9D23-8C92C071917D.jpeg [ 255.34 KiB | Прегледано 3472 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 12:11       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Stoykin написа:
Гилзата е арсеналска


Арсеналските патрони не са за АР15 или поне за късите цеви

екстракцията започва преди да е спаднало налягането в цевта и гилзата да е отлепила
чупят се зъбите на болта, и така се разтегля гилзата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 12:17       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 05 Яну 2016, 20:06
Мнения: 113
Патроните са релоуд, само гилзата е арсеналска . Случва се за първи път при мен и затова ми е чудно каква точно е причината


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2021, 13:03       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Причината вероятно е същата, макар че обикновенно се късат по към средата, като е при Yank! Проблем с хедспейса, общо казано, водещ до изтъняване на стената под формата на пръстен и разрив в последствие по него!Освен по средата, може да се скъсат и на около сантиметър от дъното долу, но е по рядко!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2021, 16:33       Заглавие:  Re: Това не е kaboom
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
Причината вероятно е същата.....,

Добре е, дето се актививира в този раздел. Нали помниш за дискусията ни за поничките. По този повод забелязвам, че народа започна да ги избягва като използва по дълги куршуми с по дълги boat tails и ги влагат много по нагоре от transition-a neck-shoulder. За целта увеличават the free bore с специален reamer. Говоря за болтови карабини с единично зареждане.

Поздрави

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer