logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2022, 17:19       Заглавие:  WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.warner-tool.com/reloading-dies/

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 09:24       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ivo III написа:
https://www.warner-tool.com/reloading-dies/

Изображение

Интересно! Изполването на подобна матрица, обаче, предполага всичко останало да е на топ ниво, за да се реализират предимствата и!А и се чудя, дали споменатите 30-50 цикъла които се твърди, че матрицата позволява ако гилзите се отвръщат, са опрвдани!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 13:27       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ако гилзата е рядка и скъпа .. може би
или ако си направил своя гилза/калибър .. може би

стори ми се интересно техническо решение и затова го споделих

чудя се колко точно ще го прави
като все пак гилзите изпружинирват в зависимост от моделя, патрида, одървянето на материала и т.н.
може би разчита, че ще се отгряти на всеки цикъл .. т.е. уеднаквени

аз го правя, с примитивни средства - като всяка гилза и меря рамената, преди и след формоване, и ако не ми харесва повтарям формоването, докато се свие и пак меря

иначе матриците си ги шлайфам с гръмната гилза, за да се доближи повече го размера на патронника

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 14:12       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ivo III написа:
.....

чудя се колко точно ще го прави
като все пак гилзите изпружинирват в зависимост от моделя, патрида, одървянето на материала и т.н.
може би разчита, че ще се отгряти на всеки цикъл .. т.е. уеднаквени

аз го правя, с примитивни средства - като всяка гилза и меря рамената, преди и след формоване, и ако не ми харесва повтарям формоването, докато се свие и пак меря


Така е и при мен, независимо, че отгрявам след всеки цикъл. Винаги има някоя гилза, всъщност доста повече от една, които са на "ралично мнение" от останалите и изискват специално отношение! :D Разбира се, говорим за един и същ лот гилзи, на еднакъв брой цикли, снаредявани по един и същ начин и стреляни с една и съща пушка.

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 15:44       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Цитат:
If you’re here, checking out our Custom WTC Sizing Dies, you’ve probably got a high-end target rifle in the safe.


Ivo III написа:
иначе матриците си ги шлайфам с гръмната гилза, за да се доближи повече го размера на патронника


Ето тука е разковничето - матрицата да е еднаква с патронника и гилзите да ги принудиш еднакво да слушат. Лошото е, че ако притежаваш повече пушки или сменяш цевта ще ти трябва high end матрица за всяка пушка. Аз го реших това с придобивка на high end reamers за всеки калибър.

От друга страна най големият фактор за еднаква дулна скорост е в напрежението между проектила и шийката. Оразмеряването на диаметъра и рамото са за да влезе гилзата мазно и болта да затвори леко. Това всяка матрица го прави малко или много.

От години дълбая как да уеднаквя термообработката на гилзите (шийката разбира се и част от рамото) с индуктивно нагряване. Оказа се, че дори гилзи от един и същ лот имат разлика в импеданса и въпреки констатното време на обработка достигат различна температура. Успях да го постигна уеднаквяване с използването на инфра ред датчици, които ми позволиха да подлагам всяка гилза (независимо от калибъра) на 1000 F за 1.888 сек (пулсирам енергията +/- 1% @ 1000). Последното идва от металургични изследвания - например 750 F изискава 1 час термообработка).

Имам резултати - използвам едни и същи гилзи на 2 пушки с един и същ die и съм на 20-тия цикъл на термообработка.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 16:07       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Yank, твоето е технология НАСА! :P Аз още си карам по стария метод, разчитайки, че ако се отвръщат всеки път, даже и не абсолютно еднакво, с времето/циклите/, различията ще се погасят взаимно! :D Или поне, статистиката твърди така! Все пак, правя възможното, отклоненията да не са много големи!
Прикачени файлове:
IMG_20220728_170234.jpg
IMG_20220728_170234.jpg [ 1.95 MiB | Прегледано 2735 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 16:40       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Yank написа:
От години дълбая как да уеднаквя термообработката на гилзите (шийката разбира се и част от рамото) с индуктивно нагряване. Оказа се, че дори гилзи от един и същ лот имат разлика в импеданса и въпреки констатното време на обработка достигат различна температура.


Твоето е изкуство! Браво. :tu: Но като се замислиш е логично. Месинга е сплав самите метали не са еднородни в обема си кристалната решетка е различна т.е. няма как да имаш "еднакви гилзи". С еднакво съпротивление и температурен коефициент по целия обем на метала. Така че това хоби си е наука от всякъде.

И друг път е казвано за други колеги, но защо не напишеш една книга за realod-a по специализиран разбира се не шир потреба, такива книги има бол?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 23:24       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
Yank, твоето е технология НАСА! Аз още си карам по стария метод, разчитайки, че ако се отвръщат всеки път, даже и не абсолютно еднакво, с времето/циклите/, различията ще се погасят взаимно! Или поне, статистиката твърди така! Все пак, правя възможното, отклоненията да не са много големи!


Емил, напълно е ясно, че всичко става стига да го правиш с мерак и търпение. Убеден съм, че си mechanical savvy и точно за това се опитвам да те навия да опиташ. Аз съм по-така на електриката и програмирането. С парите дето дадох на стругари (някои от тях обслужват NASA) до сега да бях си купил струг или milling machine (май фреза се казваше).

Ама стрелбата също е краста. В момента създавам за себе си пищови (в студентския смисъл) за интерпретация на вятъра. Ако прочетеш постинга на Иво III (Steel Challenge) за ветровете in Wyoming ще разбереш за какво говоря.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2022, 23:30       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Твоето е изкуство! Браво. Но като се замислиш е логично. Месинга е сплав самите метали не са еднородни в обема си кристалната решетка е различна т.е. няма как да имаш "еднакви гилзи". С еднакво съпротивление и температурен коефициент по целия обем на метала. Така че това хоби си е наука от всякъде.


Much obliged (както казват people-а около мен). Писането не ми е forte. Граматиката и словореда са ми малко сбъркани. Но винаги съм ценял един добър събеседник - ти самия си в моята колекция. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2022, 10:17       Заглавие:  Re: WTC Custom Dies
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Най еднакво, най равномерно се отгрява на солна вана .. но незнам колко ще е удачно за гилзи :D


аз съм си направил след много опити .. джаджа с две горелки
- горелките са една срещу друга, и се регулират в три посоки, наклонени са леко надолу към раменете
- сложил сам пред горелката парче от пита за дюнер за да отвори пламъка
- използвам голяма бутилка за газ 5литра мисля че е, за да има газта еднакво и постоянно налягане

резултата ме устройва, обаче си е още една операция + сваляне на окиса след отгряване
и за конвенционални гилзи като 6,5х47 .. предпочитам да ги сменя след 5-10 цикъла, отколкото да ги карам на 20+ цикъла и да ми се сцепят точно на състезание :)
но със и без отгряване - SD-то ми не превишава 1.6, и често е дори под 1.0, това с капси BR4, с капси GM205M някой барути не се палят добре и SD стига 2,0 и повече .. без значение дали са отгрявани или не гилзите

та .. всеки детайл има значение

но като усетя, че се удървят, и имам време ги пускам, преди всичко за душевно успокоение

докато при 408, освен, че са редки, поръчкови гилзи и скъпи
там наляганията са сериозни, и гледам да ги отгрявам на всеки два цикъла
имах едни австралийски, ясно лошо отгрети или незнам какво им беше .. но се цепеха и дъното, и а отгоре си личеше че орграването им е идвало отстрани - някакси неравномерно
та такива имам сцепени от стоенето .. и по време на изстрел .. прогориха патронник, за щастие е само козметично, но .. риска сцепена гилза да прецака патронник е много голям

та .. зависи, до колко е оправдано още една операция .. вместо да се купуват нови гилзи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer