logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 13 Юни 2026, 20:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 07:38       Заглавие:  Почистване на стопилка от олово и оловни смеси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31692
Местоположение: Sofia
Знаем, че за да се лее добре или въобще да може да се лее
сместа трябва да бъде чиста ..

какво използвате за да почиствате (флуксвате) разтопената смес

едно добро решение е пчелен восък ...

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 09:58       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1177
Аз пък съм чувал за дървени стърготини на прах. Иначе най препоръчват и са доволни от това : http://www.battenfeldtechnologies.com/f ... -Lead-Flux на добра цена (характерно за тази фирма) и върши работа.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 10:07       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5679
Абе аз явно съм някакъв късметлия по отношение на оловото, на което попадам - въобще не ми е ясно за какво говорите :surp:
Стапям си оловото и отгоре на повърхността му се образува нещо като коричка от пепел със светлокафяв цвят. Обирам я с лъжицата (както се обира пяна при варене на домашна кокошка) и това е. Оловото лъщи като живак. Лея, та се късам 8) Няма восъци, стърготини или специфични препарати при мене.

Да подчертая само, че говоря за 12к. куршум на Лий. Други видове куршуми не съм правил.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 10:18       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31692
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Абе аз явно съм някакъв късметлия по отношение на оловото, на което попадам - въобще не ми е ясно за какво говорите :surp:
Стапям си оловото и отгоре на повърхността му се образува нещо като коричка от пепел със светлокафяв цвят. Обирам я с лъжицата (както се обира пяна при варене на домашна кокошка) и това е. Оловото лъщи като живак. Лея, та се късам 8) Няма восъци, стърготини или специфични препарати при мене.

Да подчертая само, че говоря за 12к. куршум на Лий. Други видове куршуми не съм правил.


за 12ти кал. ... все тая ;)
сигурно си ползвал кабелно олово .. което е супер чисто

вземи да топиш от стрелбища .. с гуми, трески и гадости
добавяй печетарски букви с .. всекакви смоли и какво ли
и да те питам тогава :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 10:24       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 782
Аз използвам парафин (твърд). В началото флюсвах с восък, но ми се струва, че парафина върши по-добра работа. Само трябва да се внимава, защото се запалва и гори с пламък.
Това което Тошо го предлага и аз го бях загледал, но в описанието пише, че не се препоръчва ако в сплавта има клай, а калая е ценен за нашите сплави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 10:28       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31692
Местоположение: Sofia
Mistar cz написа:
Аз пък съм чувал за дървени стърготини на прах.


дървените стърготини .. трябва да са борови
не са много ефективни .. но стават

може би .. комбинация - восък и стърготини е най-добре
и пушека му мирише на - най поносимо ;)

предимството им е .. че когато лее човек на терасата ..
съседите си мислят че някои е запалил барбекю

иначе с другите флюсове - ще викнат пожарната :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 10:43       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5679
Ivo III написа:
за 12ти кал. ... все тая ;)
сигурно си ползвал кабелно олово .. което е супер чисто

вземи да топиш от стрелбища .. с гуми, трески и гадости
добавяй печетарски букви с .. всекакви смоли и какво ли
и да те питам тогава :)

Виноват :oops: :punch: :stres:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 17:20       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5591
Местоположение: Sofia
Цитат:
Да подчертая само, че говоря за 12к. куршум на Лий. Други видове куршуми не съм правил.


:surp: за тва изказване си има друга аудитория, не ни обиждай тук :happy: :happy: :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 19:56       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4079
Местоположение: Orlando, FL
Mistar cz написа:
Аз пък съм чувал за дървени стърготини на прах. Иначе най препоръчват и са доволни от това : http://www.battenfeldtechnologies.com/f ... -Lead-Flux на добра цена (характерно за тази фирма) и върши работа.


И аз това ползвам, няма проблеми, мого малко пушек и миризма има.
Ама май по-важна е температурата, ако е ниска, оловото не се окислява и с едно остъргване на стените с лъжица излиза всичко отгоре, преди флуксвах на всеки 5-6 мин, сега само като разтопя първоначално оловото.
От стрелбището оловото май само се флуксва с стревите и бурените, не виждам разлика с и без флуксване. Правя го все пак, но не излиза нещо повече. Първо изкарвам с лъжица с дупки ризниците и камъните, после с обикновенна лъжица обирам пясъка и прахта ( не мия куршумите, само ги суша и срязвам с гилотина FMJ).
По форумите препоръючват да се бърка оловото с дървена пръчка, въглерода помагал за флуксването, ама не съм пробвал.

Стърготините казват че вършели работа, освен това като сложат дебел пласт отгоре поддържат температурата по-добре и не позволяват окисляване. Ама не съм пробвал, предполагам че пушат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 20:27       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31692
Местоположение: Sofia
за първоначалното смесване на скрапно олово .. много добре помага натрошени дървени въглища

някои не е ли чел .. нещо друго за флуксване по американските форуми за леене?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2011, 20:29       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31692
Местоположение: Sofia
сигурен съм че ... ако питаме някои бай мангал .. ще ни даде много ценни съвети :happy:

например цинка е много вреден за леене
има и други примеси които са смърт за прецизното леене

и вероятно има тънкости как да се извлече ..
като останат .. само оловото, антимона и калая ...

но трябва да се рови и чете ... много!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2011, 18:11       Заглавие:  
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Апр 2009, 19:28
Мнения: 7
Местоположение: Пловдив
Ако ще се говори за прецизно леене,що не пробвате центробежно такова.Завъртете се покрай някой зъботехник,тъкмо и калъп ще направи,пък и тънкости по този начин на леене ще сподели.
Колкото до пречистването - добър резултат дава използуването на един вид смола наречена "кабелна маса",подобна на колофон.Използува се при ремонт на подземни кабели високо напрежение.Но съм я ползувал,при вече отлят детайл от олово,преди да е изстинало./Тежести за балансен колан за гмуркане./


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2011, 19:03       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4079
Местоположение: Orlando, FL
Ivo III написа:
сигурен съм че ... ако питаме някои бай мангал .. ще ни даде много ценни съвети :happy:

например цинка е много вреден за леене
има и други примеси които са смърт за прецизното леене

и вероятно има тънкости как да се извлече ..
като останат .. само оловото, антимона и калая ...

но трябва да се рови и чете ... много!


За цинка тук пише със сяра да се отделя, който ползва тежести от гуми може да му се наложи с новите, дето ги правят от цинк.
серен метод

Този сайт ми е най-любимия, каквото ми трябва от там го намирам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2011, 20:42       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1319
minavasht написа:
.......
Този сайт ми е най-любимия, каквото ми трябва от там го намирам.

Огромно благодаря. Ама вярно има страшно много информация в тоя форум.
:tu:

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2011, 22:22       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31692
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Ivo III написа:
сигурен съм че ... ако питаме някои бай мангал .. ще ни даде много ценни съвети :happy:

например цинка е много вреден за леене
има и други примеси които са смърт за прецизното леене

и вероятно има тънкости как да се извлече ..
като останат .. само оловото, антимона и калая ...

но трябва да се рови и чете ... много!


За цинка тук пише със сяра да се отделя, който ползва тежести от гуми може да му се наложи с новите, дето ги правят от цинк.
серен метод

Този сайт ми е най-любимия, каквото ми трябва от там го намирам.


Благодарско :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer