logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2011, 23:30       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
georgix39,

нямам представя за халосния .. но може да не е подходящ за да изстрелба куршум

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2011, 23:31       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ако имате таблици за сравнение с американски барути като:

Bht N120
IMR - 4227
AA-1680
H4198
IMR-4198
XMR-2015
RE-7
Benchmark
H322

мога да ви дам рецептите на SIERRA. Може би ги има публикувани на интернета.
В справочника им пише, че могат да се изпозват .308 (разлика в диаметрите 0.3080-0.311 т.е 3/1000 инча) и могат да се постигнат НЕОЧАКВАНО добри резултати.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 18:05       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2011, 19:42
Мнения: 100
Местоположение: източна румелия
здр. от значение ли е дължината на водещата част на проектила за точноста,става въпрос за x39. Още един въпрос? ще се стабилизира ли проектил 11,7гр. в цев x39 -41см. каква е стъпката на нарезите на ак.мисля да сглобя някой субсоник с куршум от x54.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 19:51       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
1:14
Дали можеш да обясниш на заинтересованите, за какво са ти събсоници?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 11:41       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2011, 19:42
Мнения: 100
Местоположение: източна румелия
да си ги стрелям по време на гонка.От 10год. съм гонач и досега не ми се е случвало да стрелям на повече от 35/40метра в гората,мисля, че ще ми вършат работа на това разтояние.А има ли някъква формула по която се изчислява дали съответния куршум ще се стабилизира в дадена цев?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 11:43       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Брей... все си мисля, че на такива дистанции калибрен куршум от гладкоцевна, ще свърши доста по-добра работа...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 12:14       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
georgix39, има формули из дебелите книги, но там ти трябва да знаеш и къде се намират центъра на тежеста и центъра на наляганията на куршума.

ПП: ...дължината на водещата част също влияе!

_________________
Георги Алексиев
СК "Седемте хълма" Пловдив

http://www.vbox7.com/play:aab8b150


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 13:12       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
georgix39 написа:
да си ги стрелям по време на гонка.От 10год. съм гонач и досега не ми се е случвало да стрелям на повече от 35/40метра в гората,мисля, че ще ми вършат работа на това разтояние.А има ли някъква формула по която се изчислява дали съответния куршум ще се стабилизира в дадена цев?

Пързаляш ни яко, ама успех ти желая в лова (независимо от скоростта на куршума) :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 14:07       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
[quote="Absolut"]1:14

10 трябва да е...по памет :-)

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 16:09       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2011, 19:42
Мнения: 100
Местоположение: източна румелия
JDredd написа:
georgix39 написа:
да си ги стрелям по време на гонка.От 10год. съм гонач и досега не ми се е случвало да стрелям на повече от 35/40метра в гората,мисля, че ще ми вършат работа на това разтояние.А има ли някъква формула по която се изчислява дали съответния куршум ще се стабилизира в дадена цев?

Пързаляш ни яко, ама успех ти желая в лова (независимо от скоростта на куршума) :tu:
Ок. щом така мислиш.То един патрон 13/00 има начална скорост 350м/с а субсоника 320м/с. в 11,7гр.куршум има близо 3,5 бр.съчми 13/00 ,едвали на 30 метра тези съчми имат по голяма енергия от проектила .До колтото знам тежките предмети запазват енергията си за по дълго разтояние от колкото леките.ти го уцели в коша пък да видим нямали да има честито на печалившите :-) .утре ще сглобя2-3 бр. и ще направа тест,да видя за какво става въпрос.ще пиша за резултата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 16:57       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
georgix39 написа:
JDredd написа:
georgix39 написа:
да си ги стрелям по време на гонка.От 10год. съм гонач и досега не ми се е случвало да стрелям на повече от 35/40метра в гората,мисля, че ще ми вършат работа на това разтояние.А има ли някъква формула по която се изчислява дали съответния куршум ще се стабилизира в дадена цев?

Пързаляш ни яко, ама успех ти желая в лова (независимо от скоростта на куршума) :tu:
Ок. щом така мислиш.То един патрон 13/00 има начална скорост 350м/с а субсоника 320м/с. в 11,7гр.куршум има близо 3,5 бр.съчми 13/00 ,едвали на 30 метра тези съчми имат по голяма енергия от проектила .До колтото знам тежките предмети запазват енергията си за по дълго разтояние от колкото леките.ти го уцели в коша пък да видим нямали да има честито на печалившите :-) .утре ще сглобя2-3 бр. и ще направа тест,да видя за какво става въпрос.ще пиша за резултата.

Шегобиец си - не мога да си кривя душата :tu:
11.7 грама куршум с 320 м/с = 600 джаула
8 грама куршум със 700 м/с = 1960 джаула

Аз лично предпочитам втория вариант - стандартно изпълнение, отколкото да търся на гладка сопа чеп с тия събсоници - ако ще става дума за лов, де. И тука не говорим, че ако си със самозарядно оръжие – цикленето на автоматиката най-вероятно ще се обърка; не говорим и че мерните прибори, смятани за стандартната скорост, не са особено приложими при събсониците... Не знам защо, но по магазините не съм виждал 7.62х39 събсоници... Защо ли? Явно на производителите не им пука за специфичните изисквания на някои гоначи :D

Инак пробвай, разбира се. Пък и ако успееш във фаза 2 „Заглушаване” – ударил си джакпота: ако не улучиш – в тишината никой няма да разбере :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 17:52       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Искам само да видя как ще цикли автомата със субсониците :D

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 18:42       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
snaiper. написа:
Absolut написа:
1:14

10 трябва да е...по памет :-)

Май си прав: 240мм :oops:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 20:41       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2011, 19:42
Мнения: 100
Местоположение: източна румелия
TheBoss написа:
Искам само да видя как ще цикли автомата със субсониците :D
с оригиналните 7,62x39-УС цикли ли? едно приателче има 5-6 от тях ако ми ги даде ще пробвам, но са със стоманен сърдечник ,имат на върха черна и зелена ивица.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 20:56       Заглавие:  Re: Reloading 7.62X39
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2011, 19:42
Мнения: 100
Местоположение: източна румелия
Аз лично предпочитам втория вариант - стандартно изпълнение, отколкото да търся на гладка сопа чеп с тия събсоници - ако ще става дума за лов, де. И тука не говорим, че ако си със самозарядно оръжие – цикленето на автоматиката най-вероятно ще се обърка; не говорим и че мерните прибори, смятани за стандартната скорост, не са особено приложими при събсониците... Не знам защо, но по магазините не съм виждал 7.62х39 събсоници... Защо ли? Явно на производителите не им пука за специфичните изисквания на някои гоначи :D

Инак пробвай, разбира се. Пък и ако успееш във фаза 2 „Заглушаване” – ударил си джакпота: ако не улучиш – в тишината никой няма да разбере :joke:[/quote] намират се и по магазините ама без (бандерол) :D пък ко не улуча и чуят казвам ,че съм стрелял в въздуха аз така правя :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer