logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 13:27       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
slaf4u написа:
Колеги, някой ползвал ли е алуминиеви гилзи за релоуди? Добри хора са ми отделили CCI гилзи но не знам дали е ок да ги ползвам за .45ИзображениеИзображение

Sent from OnePlus 7Т


Досега май не съм виждал алуминка с боксер капса.А и Not Reload...

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 13:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
snaiper. написа:
slaf4u написа:
Колеги, някой ползвал ли е алуминиеви гилзи за релоуди? Добри хора са ми отделили CCI гилзи но не знам дали е ок да ги ползвам за .45ИзображениеИзображение

Sent from OnePlus 7Т


Досега май не съм виждал алуминка с боксер капса.А и Not Reload...

Не е Ок! Капсулът трябва да е не боксер, а бердан! При Not Reload+капсул Бердан, аз бих ги сложил в кутията за скрап!
https://www.bulkammo.com/bulk-45-acp-am ... rfmjcci-50

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 15:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Благодаря за отговорите. Май ще си направя 1-2 бутафорни патрона да не щракам на празен патронник и това ще е.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 15:04       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
Алуминия, като се окисли = алуминиев оки = страхотна пила!

ако имате нужда да си разширите патронниците, това ще помогне :punch: :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2021, 15:16       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Ivo III написа:
Алуминия, като се окисли = алуминиев оки = страхотна пила!

ако имате нужда да си разширите патронниците, това ще помогне :punch: :D


Уж пише, че имали полимерно покритие...но така или иначе, няма да рискувам

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2021, 09:13       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Слав, бегай с 200 от халаминави гилзи.
Мн лесно се цепят по дължина, точно тия сивите на cci
Не си струва да се навеждаш да ги вземаш от земята.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2021, 07:16       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
В последно време гилзите който сьбирам са доста радути в долната част и по яко се налага да напьвам на лоста. Някой даже трябва по 2-3 пьти да ги напьвам а има и такива който отиват в боклука победители. Метнах на колата каквото е останало и ги закарах при един прител на неговата машина . Тя само вьншно ги минава и на прьв поглед има забележима разлика. Стената на гилзата в долната раздута част е видимо трита. Утре ако остане време може да ги пробвам да видя дали има разлика. Може и самата глава да иска чистене. Иначе машината както се чува от видеото му бие по шум цял тькачен стан.
[url][url=https://flic.kr/p/2mRdVDg]Изображение[/url]IMG_9843 by V G, on Flickr[/url]
[url][url=https://flic.kr/p/2mRdVNQ]Изображение[/url]IMG_9837 by V G, on Flickr[/url]
[url][url=https://flic.kr/p/2mRcKX3]Изображение[/url]IMG_9849 by V G, on Flickr[/url]
[Video]ИзображениеIMG_9836 by V G, on Flickr[/Video]
[url][url=https://flic.kr/p/2mRaF7Q]Изображение[/url]IMG_9841 by V G, on Flickr[/url]
[Video]ИзображениеIMG_9844 by V G, on Flickr[/Video]

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 01:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Може и самата глава да иска чистене.


Кое наричаш глава на гилзата?

Диаметъра на гилзата се уширява, извън нормалното, от oversized патронник или от високо налягане (++P) или от двете. Във всички случаи гнездото на капсата се уширява и капсата вече не седи плътно. С други думи ако усетиш, че капсата влиза без усилие - прибери си капсата (в последно време цените скочиха яко) и гилзата в кофата с боклук. Не ти трябва да ги стискаш обратно. Има случаи с изхвълянето на гилзата една капса да те уцели в лицето.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 05:55       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Янко reloading die имам впредвид. Пьрвия който маха старата капса и калиброва стените ми е проблема . Аз сьм беден човек и сьм още на 1050 без никакви мотори. Там имам бих казал 70 % усилие заради раздутите гилзи , всичките останали глави ги слагам около 30% усилие общо. Отделно приятел ми даде някаква нова игла, която се завира дори и в тесните дупки на капсите . Забравих и марката ама докато не счупя моята сега няма да я пипам. Ама не иглата е проблема а раздутата долна част на гилзите.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 23:53       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Аз сьм беден човек и сьм още на 1050 без никакви мотори. Там имам бих казал 70 % усилие заради раздутите гилзи , всичките останали глави ги слагам около 30% усилие общо.


Ах, ах. ах :td:

Ти се една оплакваща се Сиси (на български гъзар или позьор) - това дори ТЖ би ти го казл - 1050 Дилон, 30% усилие, без мотори, беднотия. Какво да кажем ние с по-евтините преси дето гледаме да направим колкото се може повече без да ни пука за труда и усилията.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2021, 03:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Янко не акай тук. Имаме си социален форум- там те нося като прасе блажен вестник :-)
За тази игла иде реч :
[url][url=https://flic.kr/p/2mRxyee]Изображение[/url]IMG_9858 by V G, on Flickr[/url]
[url][url=https://flic.kr/p/2mRukJD]Изображение[/url]IMG_9857 by V G, on Flickr[/url]
[url][url=https://flic.kr/p/2mRt6jr]Изображение[/url]IMG_9856 by V G, on Flickr[/url]

п.п. Сиси гьзара ми хареса :tu: Ще ти дам ако дойдеш на гости да опиташ коняк Сльнчев бряг :tank: :tank: :tank:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2022, 07:43       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2022, 18:53
Мнения: 1
Бихте ли споделили как правите кримпа на 9х19
Лично аз използвам матрици на Лиман
Подхода ми е следния: навивам матрицата за влагане половин оборот. Резултата е леко присоване на гилзата в горния краи към куршума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2022, 21:27       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
[quote="cz85"]В последно време гилзите който сьбирам са доста радути в долната част и по яко се налага да напьвам на лоста.
По същата причина и аз от скоро съм собственик на Ролсайзер. Хубава машина. Върши работа. Драстично намаля усилието на пресата с ролсайзнати гилзи.
Забелязвам, чв на американеца Ролсайзера работи по-бързо. Моят не прави повече от 5300 на час.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2022, 03:46       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Честито - отдавна си постигнал индустриалното ниво. Този змей е една приятна добавка. :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2022, 22:57       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Колеги имам въпрос за 9x19 относно капси.Може ли вместо Small Pistol primers да се ползва Magnum Small Pistol primers или Small rifle primers?

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer