logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 06:27       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
suzi1973 написа:
Колеги имам въпрос за 9x19 относно капси.Може ли вместо Small Pistol primers да се ползва Magnum Small Pistol primers или Small rifle primers?


Със сигурност за 9х19 може със Small rifle primers. Последната годин с тях стрелям.

Обаче за .45 АСР райфелните капси са по високи от гнезото на гилзата. Има .45 АСР със small primer гнездо и райфелните за 9х19 капси стават.

Всъщност всичко се свежда до геометрията - влизат ли като ориганилте - ства.

Личмо аз не правя разлика между нагнум и не магнум капси. Може би магнумите са с по-високо качество.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 07:42       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Yank написа:
Личмо аз не правя разлика между нагнум и не магнум капси. Може би магнумите са с по-високо качество.
Би трябвало да са по твърди за да държат на по големи налягания.И някой пищови които са с олекотени чукове не ги харесват......инак РССто ги яде та гледай!Само да ги има :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 10:10       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Намерих инфо но нищо не му разбирам. https://www.youtube.com/watch?v=NGVRGsoOr6k

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2023, 03:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 26 Апр 2009, 10:30
Мнения: 66
За да не отварям нова тема пиша тук. Някой използвал ли е NC - 04/32 за 9х19? Ориентация за навески при 124gn FMJ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2023, 12:27       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2019, 12:00
Мнения: 21
Gligan написа:
За да не отварям нова тема пиша тук. Някой използвал ли е NC - 04/32 за 9х19? Ориентация за навески при 124gn FMJ?

Обемен е и физически няма място за навеската. С максималния възможен обем скоростите са супер ниски и едвам цикли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2023, 17:58       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 26 Апр 2009, 10:30
Мнения: 66
hammer777 написа:
Gligan написа:
За да не отварям нова тема пиша тук. Някой използвал ли е NC - 04/32 за 9х19? Ориентация за навески при 124gn FMJ?

Обемен е и физически няма място за навеската. С максималния възможен обем скоростите са супер ниски и едвам цикли.


Благодаря за отговора, за сега ще се въздаржа да го ползвам. За съжаление на пазара няма нищо подходящо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2024, 20:52       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Яну 2008, 16:44
Мнения: 170
Местоположение: Пловдив
Темата гледам, че е позамряла но да не отварям нова.
Прави ми впечатление, че някои производители на оловни куршуми с полимерно покритие предлагат
за 9х19 два калибъра .355 и .356
На какво се дължи това?

_________________
Иван Илчев
СК АРЕС, Пловдив

...Guns, lots of Guns...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 07:25       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Отговарят на запитванията на потребителите, които търсят не просто 9 мм куршум за 9х19, а .355 или .356.

А вече защо потребителите се изглезиха да формират такива вкусове, а от там и търсене - нямам представа.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 11:18       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Hans_Gruber написа:
Темата гледам, че е позамряла но да не отварям нова.
Прави ми впечатление, че някои производители на оловни куршуми с полимерно покритие предлагат
за 9х19 два калибъра .355 и .356
На какво се дължи това?


Аз имам следната теза в отговор на питането относно диаметър:
Полимерното покритие е по-меко FMJ ризницата и затова има нужда от по-голям диаметър, с цел по-добро обтуриране в цевта.
Това носи основно две ползи - 1. подобрена точност; 2. по-малка загуба на барутни газове, които се процеждат пред проектила, по време на движението му в цевта, с други думи - няма драстична загуба на скорост

Определно за полимерни проектили .356
.355 поръчват обикновено ползватели с много прецизни мачови цеви

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 21:37       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Едните са за 357 револвери, другите са за 9 мм оръжия. Кои ще използваш е въпрос на вкус. Мисля, че .356 в 9 мм оръжие ще отдаде почече олово в нарезите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2024, 23:29       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Според мен пък причината е много банална и простичка - като цяло има само една сайзваща матрица, която е достъпна по нашите ширини - и като цена, и като наличности, а и като възможност за доставка. А за късмет, поне от моя опит, е и много качествена.
Имам предвид тази на Lee.
Иначе относно другия размер - преди доста години поръчах и купих от US в .355 (марката беше CH4D). Сайзвах и с нея, стрелях, но честно казано не намерих кой знае каква разлика в точността. Спрях да я ползвам, защото работата с нея е много по-трудна отколкото с тази на Lee, поради по-голямото усилие, което се налага да се прави.
Затова и си продължавам да сайзвам в .356 и, ако става дума за куршуми с полимерно покритие, аз също съм на мнение, че това е по-подходящият за тях размер. Направени ли са с правилната твърдост и покритие, няма никакво отлагане по цевта, дори и след няколко стотин изстрела без чистене.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2024, 11:16       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Yank написа:
Едните са за 357 револвери, другите са за 9 мм оръжия. Кои ще използваш е въпрос на вкус. Мисля, че .356 в 9 мм оръжие ще отдаде почече олово в нарезите.

Няма как да се "размазва" олово по нарезите! :-) или поне авторът на поста, не ни е дал тази възможност!
Също така, не може да са за револвери, защото там същият проектил е вече на .357 и .358!!!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2024, 11:18       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
plamenti написа:
Според мен пък причината е много банална и простичка - като цяло има само една сайзваща матрица, която е достъпна по нашите ширини - и като цена, и като наличности, а и като възможност за доставка. А за късмет, поне от моя опит, е и много качествена.
Имам предвид тази на Lee.
Иначе относно другия размер - преди доста години поръчах и купих от US в .355 (марката беше CH4D). Сайзвах и с нея, стрелях, но честно казано не намерих кой знае каква разлика в точността. Спрях да я ползвам, защото работата с нея е много по-трудна отколкото с тази на Lee, поради по-голямото усилие, което се налага да се прави.
Затова и си продължавам да сайзвам в .356 и, ако става дума за куршуми с полимерно покритие, аз също съм на мнение, че това е по-подходящият за тях размер. Направени ли са с правилната твърдост и покритие, няма никакво отлагане по цевта, дори и след няколко стотин изстрела без чистене.


Имам сериозни подозрения, че индустриалното производство си прави техни специални сайзващи матрици за техните си машини, които със сигурност не са като нашите - ръчни :armed:
И в този смисъл, причината пак не е тази ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2024, 18:49       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Къде пък видя произведени в индустриални количества и следвайки съответните процеси оловни куршуми с полимерно покритие по нашите ширини :D
Тук се сайзва с каквото има налично като инструментариум под ръка, стига да върши достатъчно добра работа :-)
Както казах, за щастие има.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2024, 22:14       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
plamenti написа:
Къде пък видя произведени в индустриални количества и следвайки съответните процеси оловни куршуми с полимерно покритие по нашите ширини :D
Тук се сайзва с каквото има налично като инструментариум под ръка, стига да върши достатъчно добра работа :-)
Както казах, за щастие има.


Еми последните няколко поста, се пънем да дадем отговор на питането на потребителя Ханс Грубер, в което той споменава ПРОИЗВОДИТЕЛИ:

"Темата гледам, че е позамряла но да не отварям нова.
Прави ми впечатление, че някои производители на оловни куршуми с полимерно покритие предлагат
за 9х19 два калибъра .355 и .356
На какво се дължи това?"
PDT_Armataz_01_22

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer