logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 12:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 457 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2020, 14:14       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2017, 13:37
Мнения: 40
Аз до сега с течен ариел за пране ги джурках, но ще взема до пробвам този персил за цветно, само да започнем да правим амбалаж. Може ли да дадеш пак точната рецепта? Освен персил слагате ли друго?

_________________
Йордан М. Йорданов
СК "Shotgun Masters"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2020, 16:43       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Ivo III написа:
...след това облекло пациента може и без упойка .. няма да смее да гъкне :)
но като види този - спира и да диша :shock: :D
Прикачени файлове:
20200416_153253.jpg
20200416_153253.jpg [ 1.56 MiB | Прегледано 5830 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 00:48       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
"Не ще да е толкова лошо това нещо..."


Разбира се, че не е лошо - всичкото е до лични препочитания - лъскаво пред хлъзгаво.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 04:13       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Yank написа:
JDredd написа:
"Не ще да е толкова лошо това нещо..."


Разбира се, че не е лошо - всичкото е до лични препочитания - лъскаво пред хлъзгаво.

Няма нужда да избираш. Може да бъде лъскаво и хлъзгаво. При мен е така.
От стрелбището във водния тумлер с капсите за да е лъскаво и след като ги разкапся , в сухия тумлер за да са хлъзгави.
В сухия тумлер се почиства и смазката, която ползвам при разкапсяването.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 08:28       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
moderna написа:
Няма нужда да избираш. Може да бъде лъскаво и хлъзгаво. При мен е така.
От стрелбището във водния тумлер с капсите за да е лъскаво и след като ги разкапся , в сухия тумлер за да са хлъзгави. В сухия тумлер се почиства и смазката, която ползвам при разкапсяването.

:tu: :tu: :tu:
Съгласен! А и народната мъдреост е пълна с потвърждаващи поговорки:"По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен." "Дробено бащице" "И двете дедо попе"...

Манящината е заразителна и достойна за уважение.

Камене, сега на кайсиева медия ли си? Колко често я сменяш? Ползваш ли мазносъбиращи парцалчета като Ivo III?

Моля опитните да подредите медиите по заглаждащо-полиращи качества:
ориз, орехови черупки, царевични кочани, костилките и т.н.
А някой има ли опит с корк?

Намерих цериев окис по 18лв (без ДДС) килограма, питам се как би работил със смлян корк? Имам и доста тапи, също и стари коркови плочи - колко кг би трябвало за един стандартен тумблер?

Хубав ви ден и поздрави от племенницата ми, която става на 7 точно на Великден :armed:
Прикачени файлове:
FB_IMG_1550903142233.jpg
FB_IMG_1550903142233.jpg [ 53.62 KiB | Прегледано 5783 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 09:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
MolonLabe написа:
:tu: :tu: :tu:
Съгласен! А и народната мъдреост е пълна с потвърждаващи поговорки:"По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен." "Дробено бащице" "И двете дедо попе"...

Камене, сега на кайсиева медия ли си? Колко често я сменяш? Ползваш ли мазносъбиращи парцалчета като Ivo III?

От кайсиевата медия се отказах. Намерих лесното. От Немция си поръчвам Нюсшален гранулат. Пристига в чували по 25 кг. с DHL за никакви пари. Размер 0.8-1.3. Това са орехови черупки, смлени. Т. нар. орехова медия. Два пъти по-евтино от цената на която я продават оръжейните магазини.
Оказва се, че в Европа с това чистят графити от стените. Екологичен продукт.
Сега вече, като имам чувал 25кг. медия не си играя да рестартирам стара медия. Когато преценя или си въобразя, че медията е завършила технологичния си живот я изхвърлям.
При мен медията служи освен до докарване на блясък и за премахване на смазката от разкапсяването.
Смазка ползвам по рецепта на IVO 111. Ланолин и рициново масло в съотношение 1към1. Само съм я обогатил с Карнауба восък, който купувам от биомагазин. Карнауба восъка, освен, че е най-твърдия восък е тайната съставка на почти всички пасти за полиране на автомобили.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 10:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
SB- 618 , върви ли добре през Charge Master на RCBS ? И дозите отмерва ли ги точно?

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 15:36       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
TIR написа:
SB- 618 , върви ли добре през Charge Master на RCBS ? И дозите отмерва ли ги точно?


добре се дозира барута, по добре от NC03
по малък обем (събира повечко) и може да вдига повече скорости

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 15:44       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
moderna написа:
Може да бъде лъскаво и хлъзгаво. При мен е така.
От стрелбището във водния тумлер с капсите за да е лъскаво и след като ги разкапся , в сухия тумлер за да са хлъзгави.
В сухия тумлер се почиства и смазката, която ползвам при разкапсяването.


е това е най-добрата рецепта :tu: PDT_Armataz_01_22

от практическа гледна точна
ако трябва да избираш .. едно от двете, за предпочитане е само тумблер (но много часове - 6-8часа)

повечето са недоволни от тумблерите, защото ги пускат по 30 мин .. и чакат да лъснат (и стават само омазани и надраскани)
както и не могат да нагласят - съотношение гилзи/медия .. кога и колко добавки са сложат

миенето не е лош процес - най-малкото удължава живота на медията :)

това е моето мнение, като не бих искал да ангажирам никой
всеки - сам си избира това което му харесва

аз стрелях много, и винаги съм гледал да оптимизирам времето за релоад
до минимално необходимото което да ми даде исканото от мен качество и надежност
за да има повече време за стрелба :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 17:53       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rotkod написа:
Гилзите стават като нови, както отвън така и отвътре. Капсулните гнезда също стават лъскави и се почистват перфектно.


Напълно вярно. :td: Два пъти за мен е доста много.Ако са само пистолетни/револверни патрони и оръжието ги яде повече обработка не ми трябва.

Ако ги правя за прецизна пушка (моята практика) - annealing, полиране с гръцка тел на шийката, капси, ресайз и миене е без иглички (маха мазното от ресайза) и след това 4 часа в тумблера (царевица 25% и ориз 75% и нищо друго). Има остатъчен нагар в шийката, който помага за постигане на еднакъв стрес/стягане на цялата партида патрони. Капсулното легло не е проблем - важно е да има дупка за да възпламени барута. Дори малкия остатъчен нагар "помага" на капсата да упълтни по-добре (след многобройни изстрели леглото има тендеция да се разширява).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 18:21       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Без да искам съм си самоизтрил поста...

Ето го пак!

Цитат:
Моите 2ст. по темата за миенето на гилзи.

Миенето във воден тумблер (в два етапа 30+30min) ми дава wow ефекта, който ме задаволява напълно. Гилзите стават като нови, както отвън така и отвътре. Капсулните гнезда също стават лъскави и се почистват перфектно.

ПП. Вероятно съм далеч от резултатите на уважаемите г-н Ivo III & г-н Moderna, но няма кой да ме търпи в къщи 8 часа да въртя сух тумблер.

Всъщност в името на наУката чакам жената да се махне за кратко и ще пробвам какво по-различно предлага “минаването” през сух тумблер. Един изключителен колега беше така щедър да ми предостави за тест един сух тумблер, който по разбираеми причини още седи в кашона. :D

Въореки, че не очаквам фрапантни разлики, след теста ще сравня и напиша лични впечатления.

В крайна сметка 60 мин. не са като 8 часа бръмчане.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 18:37       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
първият ми тумблер (който още ползвам!) дойде 2004 година
двигателя съм го пренавивал два пъти, и сам го кирилизирал като преместих вибро тежеста над перката за да тресе повече :)

както си дойде оригинално .. имаше един шестограм нанизан на оста за да увеличава вибрациите :) .. леле какъв шум вдигаше :))
и си бях направих една кутия от стириопор .. в която затварях тумблера + още две стари одеяла отгоре и шума изчезваше

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 18:46       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
MolonLabe написа:
Моля опитните да подредите медиите по заглаждащо-полиращи качества:
ориз, орехови черупки, царевични кочани, костилките и т.н.
А някой има ли опит с корк?

Намерих цериев окис по 18лв (без ДДС) килограма, питам се как би работил със смлян корк? Имам и доста тапи, също и стари коркови плочи - колко кг би трябвало за един стандартен тумблер?


много тънкости които пробвах ги научих от стари златари и такива които правят екипировки/инструменти за златари
има няколко принципа ..

за да полира добре полирашите агенти PDT_Armataz_01_22 трябва нещо мазно в медията - восък с спирт, балистол, или ресайваща смазка .. по която полепва праха и ефективността се увеличава

каквото и да ползваш .. то се променя с времето - черупките се замърсяват, заглаждат и т.н.
с времето ще си изградиш усет за процеса .. и ще добавяш точно нужното :)

за начало - може да почнеш с оригинална медия например Хорнади е добра
ако ги переш гилзите - полиращата медия ще изкара много време без нужда от почистване/пране
щом добавяш Цериев Окис .. е лесно да вкараш медията в ефективен режим

ПП: полиране с медия може да се направи и с въртящ барабан - нещо като бетонобъркачка :DD :armed:
не е нужно да се ползва вибро тумблер, ако е много шумен

имам приятел които полира (не само гилзи) в наклонен пластмасов цилиндър .. много е тихо

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 18:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Да попитам, някой опитвал ли е да приложи принципа на водния тумблер на сух такъв? С др думи, в затворен съд под 20-30’ наклон да се въртят гилзи или готови патрони в суха медия. Така няма да има прах и шум. Или поне така си мисля... А и направата е елементарна според мен (ако имаш необходимите части).

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2020, 19:11       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
Rotkod написа:
Да попитам, някой опитвал ли е да приложи принципа на водния тумблер на сух такъв? С др думи, в затворен съд под 20-30’ наклон да се въртят гилзи или готови патрони в суха медия. Така няма да има прах и шум. Или поне така си мисля... А и направата е елементарна според мен (ако имаш необходимите части).


става :) но ще иска повече време
в крайна сметка ако не бързаш - може да си ги върти и 24 часа

в наклонен въртях куршуми които пресовах в .. сапунена вода и сода PDT_Armataz_01_22

става и обратното
имам познати които въртят със суха медия във воден тумблер
имаше и такива които слагаха във вибро тумблера и метални игли .. но си пробиха тумблерите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 457 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer