logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2010, 18:23       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Това го казвам като сьм направил 200 патрона.......Е малко по бьрзо схващам нещата,кво да правя.Трябва ли 20 годин да се гьрбя ,по 20 часа на седмица за едни пикливи 1000 патрона?Разделете правенето на патрони от стрелянето.Който иска не го задьлжавам на сила,да си купува единичка.Ама ако иска 100 единички да си купи.За мен си е малоумна работа това с единичката.Това е.Сигурно щото само 200 патрона имам,но това е.МАЛОУМНА работа за хора с много време за губене.Колко трябва да направя с тая единичка за да осьзная ,че не мога да направя за 1 час - 500 патрона?2 000 0000 0000000 патрона?И че отива време с което мога да си направя две тренировки вьв фитнеса да речем?Не ,благодаря.Опитах, видях ,не е за мен.Който иска да ме чете,който иска не.Не казвам че сьм на 100% прав,напротив.Казвам какво мисля.И много моля тук пишещите американци да акцептират и мнението на другите.Всеки си има мнение ,било то грешно .Сега чакам най-старшия в релоуда (който действително сьм питал-досега-за барут и вьрхове)да си напише времената.Оттук натам да оставиме хората който ще си купуват преси сами да изберат какво да си купят.Както казах вече ,аз лично ще си купя и двете. Точка.


п.п.Тексас е мальк за мойте вьзможности,ще го превзема на абордаж :DD

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2010, 22:19       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
cz 85 написа:
Това го казвам като сьм направил 200 патрона.......Е малко по бьрзо схващам нещата,кво да правя.Трябва ли 20 годин да се гьрбя ,по 20 часа на седмица за едни пикливи 1000 патрона?Разделете правенето на патрони от стрелянето.Който иска не го задьлжавам на сила,да си купува единичка.Ама ако иска 100 единички да си купи.За мен си е малоумна работа това с единичката.Това е.Сигурно щото само 200 патрона имам,но това е.МАЛОУМНА работа за хора с много време за губене.Колко трябва да направя с тая единичка за да осьзная ,че не мога да направя за 1 час - 500 патрона?2 000 0000 0000000 патрона?И че отива време с което мога да си направя две тренировки вьв фитнеса да речем?Не ,благодаря.Опитах, видях ,не е за мен.Който иска да ме чете,който иска не.Не казвам че сьм на 100% прав,напротив.Казвам какво мисля.И много моля тук пишещите американци да акцептират и мнението на другите.Всеки си има мнение ,било то грешно .Сега чакам най-старшия в релоуда (който действително сьм питал-досега-за барут и вьрхове)да си напише времената.Оттук натам да оставиме хората който ще си купуват преси сами да изберат какво да си купят.Както казах вече ,аз лично ще си купя и двете. Точка.


п.п.Тексас е мальк за мойте вьзможности,ще го превзема на абордаж :DD

Това и е хубавото на хамериката - имаш избор. Кеф ти прогресивна - вземаш, кеф ти републиканска - пак вземаш. :D

Ако ще стреляш по 2-3000 патрона на седмица разбира се че прогресивната е по-смислена - 2-3 пъти по-бързо стават. Разликата в парите не е толкова голяма, вярно че заема повече място.
единствения проблем, за който се сещам реално - не пипаш всяка гилза с ръка, влизат в купа пукнати, деформирани и прочие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2010, 22:25       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ще ви отворим една амириканска тема :)
придържайте се към темата :)




според мен .. няма едно решение
всеки си преценя според сръчноста си, потреблението, намерението и т.н.

някои го прави за удоволствие и за него .. дори един патрон да свие .. си е невероятен кеф
за друг .. иска кат натисне копче и да бълват машините .. патрони

нека всеки да споделя личния си опит ..
и всеки които иска да прочете нещо от нас
да си вземе това което му е полезно ...

нали това е и целта на форума .. да си помагаме

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2010, 22:29       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
cz 85,
като те гледам направо си за .. camdex :)

Изображение


разгледай им сайта .. http://www.camdexloader.com/
че и пари ще си изкарваш!

не се занимавай с тези прогресивни
има няма .. милион им е ресурса :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2010, 03:58       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Врьщаш ме в студентските години с това.Там свирех на барабани :D :DD :D

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2010, 04:36       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Има и още благинки на Хамериката не е само това ,......ето го и шопа днес на море :D

Изображение

Повече спам да няма,аз спирам :wink:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2010, 08:44       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Лично за мене формулата е две единични преси една до друга. Определено предпочитам всяка една гилза и патрон да минат през ръцете ми.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2010, 15:45       Заглавие:  
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Ное 2010, 10:22
Мнения: 31
[quote="cz 85"]Има и още благинки на Хамериката не е само това ,......ето го и шопа днес на море :D

Изображение

Машалла! Вие с кво се храните в Америка? :D

_________________
Александър Стоянов
"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн..."
Алберт Айнщайн


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2010, 09:04       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Я кажете как лекувате гилзите с обьрнати капси?Нещо сьм спал последния пьт и кьм 10 капси са се обьрнали.Мислех да хвана чука и .... :D

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2010, 10:38       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Капваш малко смазка (1капка, може и зехтинче :D в гилзата, по средата върху "лицето" на капсата или ако е обърната напълно, съответно откъде дупето) и я минаваш бавно-плавно-мазно на избиващата игла!

Може и без смазка, но в зависимост от модела капса и твърдостта и трябва да се внимава.

P.S. Забравих, че за теб :wink: ако искаш да запазиш капсата, не капвай нищо, ама с избиването много бавно, ако е напълно на обратно! Ако няма деформации и неравности, можеш да я ползваш пак. Ако направи засечка, ще ти е треноровка за засечки :happy:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2010, 11:37       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Много полезен калкулатор

http://web.mac.com/packetdog2000/iweb/l ... alculator/

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 06:53       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Миналото тримесечие реализирахме икономии и остана някой лев за харчене, та се сдобих с прогресивна преса на Хорнади.
Не е като по филмите, един час я сглобявах, настройването е лесно, отне под 5 минути, точно мери барута, обаче капсите ми бягат нещо по тъча - успях вече да счупя пласмасовия палец на тръбата за пълнене. На всичкото отгоре една капса се сплеска в палеца и 4-5 патрона ги напълних с барут, докато се усетя че не капсулова. Освен това май не бях затегнал шелплейта и на всеки 7-8 патрона един не искаше да пада сам в кутията.
С всички тия разправии направих 100 патрона за 30 минути, ще видим как ще стрелят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 07:37       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Препоръчват при работа с прогресивна преса, слагането на капсите да се прави отделно - така се намалявал брака. Ако не ти се иска да разделяш операциите - задължително меки капси.
Това ли е дзвера?
Изображение

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 08:24       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Миналото тримесечие реализирахме икономии и остана някой лев за харчене, та се сдобих с прогресивна преса на Хорнади.
Не е като по филмите, един час я сглобявах, настройването е лесно, отне под 5 минути, точно мери барута, обаче капсите ми бягат нещо по тъча - успях вече да счупя пласмасовия палец на тръбата за пълнене. На всичкото отгоре една капса се сплеска в палеца и 4-5 патрона ги напълних с барут, докато се усетя че не капсулова. Освен това май не бях затегнал шелплейта и на всеки 7-8 патрона един не искаше да пада сам в кутията.
С всички тия разправии направих 100 патрона за 30 минути, ще видим как ще стрелят.


не съм видял още прогресивна преса която да слага хубаво капсите до сега
брака може да ти стигне и до 10% ;)

много зависи от гилзите ама много!
1. с ремингтон гилзи .. работи добре
2. другата опция е да си направиш инструмент да правип фаски на гилзите
3. слагаш капсите на ръка и работиш с накапсени гизли

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2011, 14:47       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
minavasht написа:
Миналото тримесечие реализирахме икономии и остана някой лев за харчене, та се сдобих с прогресивна преса на Хорнади.
Не е като по филмите, един час я сглобявах, настройването е лесно, отне под 5 минути, точно мери барута, обаче капсите ми бягат нещо по тъча - успях вече да счупя пласмасовия палец на тръбата за пълнене. На всичкото отгоре една капса се сплеска в палеца и 4-5 патрона ги напълних с барут, докато се усетя че не капсулова. Освен това май не бях затегнал шелплейта и на всеки 7-8 патрона един не искаше да пада сам в кутията.
С всички тия разправии направих 100 патрона за 30 минути, ще видим как ще стрелят.


Дозатора е малко капризен - точността му зависи от големина на гранулите. Аз го ползвам с Clays (пистолет), VIHIT-135 and VARGET за rifle. С първите два дава +/- 0.2 гр. Снощи с последния ми даваше +/- 1.2 гр в диапазона на 26 гр, което за стрлеба на по-големи разстояния е неприемливо.

Не знам дали някои използва автоматичните дозатори на RCBS да даде мнение?

ПС. Честито за придобивката!!!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer