logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2011, 22:23       Заглавие:  Re: за капсите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
0,08мм
е нещо което много на фантазия може да хванеш на шублер. Има микрометрични дълбокомери но не мисля че си струва да даваш толкова пари. Но ако ти представлява интерес мога да ти дам идея как да ги премериш в стотни и то за малко пари (почти без пари) - просто ми пиши на лична и към приготвения ти микрометър ще добавя още нещо а бирата от теб.

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2011, 01:51       Заглавие:  Re: за капсите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
Ето тук как се измерва височината на капсата. На първата снимка пробника на индикатора се поставя на лицето и се нулира. На втората снимка пробника е върху капсата. Както виждате капсата е с "минус" 0.004", което е около 0.1мм точно както трябва.


Прикачени файлове:
Primer1.JPG
Primer1.JPG [ 133.1 KiB | Прегледано 5215 пъти ]
Primer2.JPG
Primer2.JPG [ 121.47 KiB | Прегледано 5215 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2014, 21:32       Заглавие:  Re: за капсите
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Апр 2009, 11:22
Мнения: 36
Местоположение: Бургас
Здравейте, Някой може ли да ми даде съвет за инструмента за поставяне на капсите. Харесах този на Хорнаде, но като се поинтирисувах, много релоудери не го харесват.
Благодаря.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2014, 21:41       Заглавие:  Re: за капсите
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
maykal написа:
Здравейте, Някой може ли да ми даде съвет за инструмента за поставяне на капсите. Харесах този на Хорнаде, но като се поинтирисувах, много релоудери не го харесват.
Благодаря.
Мога да ти препоръчам един от старите канадски дето Иво се впечатли. За пушечни патрони май няма по-добър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2014, 13:19       Заглавие:  Re: за капсите
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
maykal написа:
Здравейте, Някой може ли да ми даде съвет за инструмента за поставяне на капсите. Харесах този на Хорнаде, но като се поинтирисувах, много релоудери не го харесват.
Благодаря.


нито на хорнеди, нито на рсбс са добри - няма усет колко да се натисне капсата и стават различно или се мачка капсата

най-най-доброто е на КМ
Изображение

http://www.kmshooting.com/catalog/prime ... gauge.html

ако не ти трябва такава прецизност, и искаш по добра производителност
старата касуловачка на ЛЕЕ е много добра, лостовата система е слаба и има усет кога капсата допира гнездото
новата на ЛЕЕ (квадратната) не е добра според мен

канадската също е добра, но се слагат и при нея една по една капсата

но преди това трябва да си обработил гнездата ..
на КМ е най-доброто, и може да се регулира
http://www.kmshooting.com/catalog/prime ... -tool.html

на синклер карбидното не са верни размерите, но също е добро

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2014, 19:53       Заглавие:  Re: за капсите
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
За по мьрзеливите хора като мен ,който не им се мери дьлбочини и други глупости при пистолетните гилзи , ги сьветвам да опитат федерал. Аз не чистя допьлнително дупето,не сортирам гилзи по пройзводител и т.н. Федерала е най-меката капса която сьм пипал. Слагам ги само на рька. Не признава има ли фаска ,няма ли фаска. Напьвам яко ако трябва на някоя с двете рьце и си влиза като айдук в празна кьща :-) С най-меките пружини сьм ги пробвал и си пали като чатмак. Като сложа 22 адаптор и не може с тези пружини да припали малката гилза.С две рьце сьм за федерал.Няма ССI,няма ММЙ.Да се тьни от капси е глупаво.Кел файда като сьм спестил 0.0001 стотинка и сьм направил 5 засечки на стейджа.По добре 100 сигурни патрона ,отколкото 500 с който да играеш тото 6 от 49.Истината е Federal Small Pistol и не ти трябва да пипаш с прьстето нищо. Излезне ли си от шела - това е . Готов си за пуцане :armed:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2014, 11:33       Заглавие:  Re: за капсите
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Апр 2009, 11:22
Мнения: 36
Местоположение: Бургас
Сърдечно благодаря за отговорите. Този уред на КМ имат ли доставка до БГ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer