logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 17:34       Заглавие:  Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Все съм си мислил, че е възможно да се случи, но като го видях на видеото и се хванах за главата :surp:

Уникално...


_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 17:40       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Наистина,изключително рядко явление. Предполагам,че и друг път се е случвало,но просто не е филмирано досега.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 18:19       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2006, 23:46
Мнения: 256
Местоположение: Plovdiv
Невероятно но факт. :tu: :tu: :tu:

_________________
Петър Тамбурджийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 19:05       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
прави се с патрон No.3 или 5 в най-лошия случай на шок цилиндър.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 20:01       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Батьовци, като гледам пушилката отзад на бруствера ми се чини по-скоро да е buckshot това :tank:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 23:42       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Батьовци, като гледам пушилката отзад на бруствера ми се чини по-скоро да е buckshot това :tank:

Може и 13/0 да е, ама са правени, щото нема почти никакъв откат, а на толко бърза стрелба, който и да е малко пе му загрее раменцето.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 05:45       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
В случая за мен няма значение с какво стрелят. Не бях виждал това, което стана с попърите накрая...

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 12:47       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
plamenti написа:
В случая за мен няма значение с какво стрелят. Не бях виждал това, което стана с попърите накрая...


Не си, защото попърите на Краси, са предвидени за това.

Аз съм съдийствал на две ебропейски първенства и трябва да ви кажа, че адреналина е голям, дори за съдията. Напрежението се усеща на огневата линия.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 14:10       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
:armed: :armed: :armed:

Пламка,

имам чувството, че никой не забелязва това, което те удивлява :DD :D :happy:


ПОСЛЕДНИТЕ ДВА ПОПЪРА СЕ ЗАКЛЕЩИХА СЪС СТРАНИЧНИТЕ СИ РЪБОВЕ И ОСТАНАХА ВЪВ ВЪЗДУХА

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 14:34       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Шидяхме, разбрахме и осъзнахме уникалността на момента, г-н Михтиев :happy:

Просто споделихме лични впечатления. Такъв кадър е едно на хиляда!

Благодаря на Пламен, за уникалното видео!

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 20:48       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Пичове, днеска похабих едно направление за очен лекар абсолютно напразно заради вас. Оказа се, че на зрението ми нищо му няма. Явно имате някаква уникална способност да виждате 3D в изображение, което е 2D. Или пък някакви екстрасензорни способности имате, или някой от вас е присъствал и знае първа ръка какво се е случило, или и аз не знам…

Това, което аз виждам на тази трептяща размазана картина, са два попъра, които паднаха едновременно и се подпряха в огромните гуми, поставени зад тях да омекотяват удара. Тъй като траекторията им на падане не позволяваше единия да застъпи другия – паднаха си плътно един до друг. Падането им спира отчетливо, което е обусловено от спирането им в гумите. Ако бяха се подпрели един в друг и останеха във въздуха - движението щеше да бъде равнозакъснително заради постепенно увеличаващия се натиск на попърите един в друг поради ъгъла, под който са разположени.

Готов съм да изслушам аргументирано (поне колкото моето) становище къде греша – ако на някой му се пише разбира се.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2013, 23:53       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
mihi написа:
:armed: :armed: :armed:

Пламка,

имам чувството, че никой не забелязва това, което те удивлява :DD :D :happy:


ПОСЛЕДНИТЕ ДВА ПОПЪРА СЕ ЗАКЛЕЩИХА СЪС СТРАНИЧНИТЕ СИ РЪБОВЕ И ОСТАНАХА ВЪВ ВЪЗДУХА

Да бе, взех и аз да придобивам същото чувство :D.


JDredd написа:
Пичове, днеска похабих едно направление за очен лекар абсолютно напразно заради вас. Оказа се, че на зрението ми нищо му няма.
...
Готов съм да изслушам аргументирано (поне колкото моето) становище къде греша – ако на някой му се пише разбира се.

:D
Ако наистина си го похабил напразно, лично ще те компенсирам с кило моркови, за да си останеш с все такова остро зрение. Иначе, понеже са ми известни болезненото ти чувство за (не)правда и брейниак страстите ти, с удоволствие ще се хвана на хорото :).

Моят опит показва, че падайки върху поставените с цел омекотяване на падането гуми, попърите подскачат поне по един-два пъти. А тук просто спряха рязко един в друг, без да има никакъв резонанс от предполагаем удар в гумата. Гледах го пак доста пъти внимателно и аз - за десния мога до някъде да се съглася, че се опира в гумата, но пак продължавам да смятам, че двата попъра се заклещиха един в друг. Според мен левия си остана във въздуха.

Много ще е трудно да се прецени без помощта на друг(и) клип(ове) от този шут-оф, кой(и)то да онагледят ясно, какво е поведението на попърите, когато падат върху гумите.
Аз търся из нета, но за сега не намирам. Ако някой от колегите, които имаха удоволствието да присъстват, разполагат с видео от надстрелването, моля да го споделят. Или пък да помолят техни колеги от чужбината да го сторят :-).

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2013, 11:05       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
JDredd написа:
.............
Готов съм да изслушам аргументирано (поне колкото моето) становище къде греша – ако на някой му се пише разбира се.


Колкото тебе не мисля да се аргументирам - че ме мързи да пиша толкова - как не хващате тендовагинит на ставите на пръстите - незнам :P

За морковите и направленията - подкрепям изцяло plamehti - ще ядеш и ще плачеш :D

Постарах се да увелича снимка на закеркенечените попъри

Освен това писах на едно другарче от Италия(десния шутър е италианец), който би трябвало да е бил там-дано ми отговори

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2013, 11:38       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
Другари ! Братя мои ! Понеже много Ви уважавам и обичам,ще се включа в дискусията не толкова за разкриване на истината /тя винаги е много гранна/ а с единствената цел - така лекинко към килата с моркови ако може да добавим и килце блага ракийца.Та така ,гледайки снимката която вожда и учителя МИХИ/подмазвам се срещу очаквани благинки/ любезно е предоставил,ясно се вижда положението на предните ляв и десен ъгли на рамките на основата.Който е учил механика или пък не е учил, но от практика с бойния чук са му падали нокти на ръцете и краката му е ясно че двата попъра са жестоко заклещени и дори удар в гумата не успява да ги разклещи.Моля уважаемите дискутиращи да не ме карат да им го обеснявам със схеми и формули,защото ще ми погине кучето което ми търси буквите по клавиатурата. :DD

П.С. Надявам се за морковите и ракията да не ме забравите! :?

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2013, 11:48       Заглавие:  Re: Уникален Shoot-off...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
Заклещени са попърите! Даже рамките има се повдигнаха леко от вътрешната страна!
Уникално видео!

_________________
Георги Алексиев
СК "Седемте хълма" Пловдив

http://www.vbox7.com/play:aab8b150


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer