logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2015, 17:28       Заглавие:  Въпрос за избор на кобур
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2015, 16:29
Мнения: 17
Местоположение: Бургас
Здравейте. Имам известно колебание при избора на кобур за Глок 19. Та ако някой може да помогне със съвет - ще съм благодарен.
Търся си кобур конкретно за тренировки - спрял съм се на два варианта. Ето ги и тях.
https://drive.google.com/file/d/0BxowR3 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxowR3 ... sp=sharing
Мисля си ,че заключването във втория вариант ще забавя стрелбата.
Искам да се занимавам с динамична стрелба - а там нямам никакъв опит.

П.П Не знам какво се е случило с качването на снимки - но определено е по-трудно. Дано да се е получило.
Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2015, 22:12       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
И двата не са гот.
Или си взимаш Дабъл Алфа Рейс Мастър или Рейсър кобура:
http://www.doublealpha.biz/holsters?osC ... dee48a9b3b
или опция кайдекс пак от там, също така в БГ ето това е отлично съотношение цена качество:
http://www.lhsholsters.com/products_inf ... ian&pid=87

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2015, 14:16       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
kouzi написа:
И двата не са гот.
Или си взимаш Дабъл Алфа Рейс Мастър или Рейсър кобура:
http://www.doublealpha.biz/holsters?osC ... dee48a9b3b
или опция кайдекс пак от там, също така в БГ ето това е отлично съотношение цена качество:
http://www.lhsholsters.com/products_inf ... ian&pid=87

Колегата правилно те е насочил, имам 7-8 кобура-марки не ми се изброяват, реших да пробвам и кобурите на Павката, днес го получих, имаше известно забавяне(не по негова вина) и човека даже ми даде бонус холдър, Както ти каза и колегата съотношение цена качество е повече от добро. Съвет просто...избора и решението са си твой. Аз взех късия вариант, такъв нямах, има си недостатъци-оръжието не е покрито цялото(УНЕВЕРСАЛЕН КОБУР НЯМА, КАКТО И УНИВЕРСАЛНА ВЪДИЦА), но стои много прибран и фейса ми харесва, на хеклера стои перфекто :)...ще кача и малко снимки

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2015, 21:17       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Да се сравняват кобури на дубълалфа с кобури на Павел Манев е все едно да сравняваш х.й с пръст. И с двете можеш да свършиш работа, но кефа е различен.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2015, 21:22       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2015, 16:29
Мнения: 17
Местоположение: Бургас
Първо да благодаря за съветите. Видях сайта на Павел Манев - може би, като за начало ще се спра на неговите кобури - изглеждат добре, а щом ги препоръчвате явно са добри - не отричам , че и цената е фактор. Май наистина няма универсален кобур, както и пистолет между впрочем.
Ще се радвам ако колегата phoenix намери време и качи снимки. Иначе спор няма - Алфата изглежда невероятно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 11:13       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
yordanov34 написа:
Първо да благодаря за съветите. Видях сайта на Павел Манев - може би, като за начало ще се спра на неговите кобури - изглеждат добре, а щом ги препоръчвате явно са добри - не отричам , че и цената е фактор. Май наистина няма универсален кобур, както и пистолет между впрочем.
Ще се радвам ако колегата phoenix намери време и качи снимки. Иначе спор няма - Алфата изглежда невероятно.

До 1-2 дена ще ти кача снимки колега , просто съм на път в момента

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 11:20       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
moderna написа:
Да се сравняват кобури на дубълалфа с кобури на Павел Манев е все едно да сравняваш х.й с пръст. И с двете можеш да свършиш работа, но кефа е различен.

Имам кобур и на Алфата,но там и цената е друга, затова казах че избора си е негов. А ако си тръгнал да сравняваш х...й с пръст....е по филмите сме гледали, че има и такива където 100 % от жените пръста ще предпочетат :D , според мен можеше и не толкова крайно да се изказваш...но не е моя работа да те уча на обноски

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 12:11       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
От Павел Манев съм купил поради глупост досега следните кобури: за глок 17 за вътрешно и външно носене и спортен кобур,за ЧЗ компакт за вътрешно и външно носене, за Танфо за външно и вътрешно носене и спортен,за глок 19 два кобура за вътрешно носене. Холдери за пълнители 4 броя. От изброените с приемлива експлоатационна годност са два кобура. От моя опит правя извод, че вероятността да те такова Павел Манев с пръст е около 80%.
Като прибавя факта, че купих от него и три борснейка, които за нищо не стават вероятността нараства още.
Никога досега Манев не е спазвал срока, който сме уговорили.
Произведенията на г-н Манев съм сравнявал с блекхоук, чичо Майк ,Гоуст, ЦР спийд, сега чакам кобура на Дабълалфа.
След като споделих взаимоотношенията си с Павел Манев май сравнението на пръст с х.й е пресилено.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 13:49       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
moderna написа:
От Павел Манев съм купил поради глупост досега следните кобури: за глок 17 за вътрешно и външно носене и спортен кобур,за ЧЗ компакт за вътрешно и външно носене, за Танфо за външно и вътрешно носене и спортен,за глок 19 два кобура за вътрешно носене. Холдери за пълнители 4 броя. От изброените с приемлива експлоатационна годност са два кобура. От моя опит правя извод, че вероятността да те такова Павел Манев с пръст е около 80%.
Като прибавя факта, че купих от него и три борснейка, които за нищо не стават вероятността нараства още.
Никога досега Манев не е спазвал срока, който сме уговорили.
Произведенията на г-н Манев съм сравнявал с блекхоук, чичо Майк ,Гоуст, ЦР спийд, сега чакам кобура на Дабълалфа.
След като споделих взаимоотношенията си с Павел Манев май сравнението на пръст с х.й е пресилено.

Виж, ще почна от тук да не оставаш с погрешно впечатление..С Павел не сме приятели нито имам някакви бизнес отношения с него. Имам проведени няколко разговора относно детайлите на поръчката...Не съм привърженик на вътрешните кобури, не се чувствам комфортно с тях, имам един за 25-30лв не помня вече на Blackhawk май...слагал съм го 3-4 пъти и вече малкия си слага неговите "пистолети" там .Въпроса не е в това,това което аз получих като цена-качество ме устройва(един обикновен кобур от кордура е около 20 лв, един обикновен холдър е 10-15 лв), единствено според "моите нужди" е малко тесен,по силуета на оръжието си е, но влиза и излиза плътно(друг може точно това да иска, еднозначно угода на всички няма, това трябва да се уточнява при поръчката), но аз го оправих бързо,мене друго ме подразни, просто в България гледаме бързата печалба, от един да вземем на друг да продадем, да върви далаверата, производството ни е малко,купуваме от китайци, индиици американци и тн, на никой не му се работи, а тези които работят и произвеждат гледаме да ги смачкаме докато още не са почнали..Относно твоето разочерование -наистина не е приятно(меко казано), но това си остава за сметка на Павката, трябва да си направи нужните изводи,да си усъвършенства подобрява продуктите, да взема под внимание отзивите, защото който не се е занимавал с бизнес сигурно само той не знае, че да си върнеш стар клиент е много по-трудно отколкото да хванеш нов, а и ако иска да вземе своята ниша и пазарен дял, такива отзиви не трябва да има, с всички възможни методи трябва да ги тушира, дори ако му се наложи и на загуба да поработи, предлагането е твърде голямо, а при нас притежателите на КНО не са колкото в щатите.

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


Последна промяна phoenix на 17 Юни 2015, 04:48, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 19:37       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2015, 16:29
Мнения: 17
Местоположение: Бургас
Съжелявам ако повдигната от мен тема е станала повод за препирни. За мен избора е двойно по труден (както и грешките между впрочем) заради едно обстоятелство - аз съм ЛЕВИЧАР. В магазините за оръжие, кобур за лява ръка няма - опциите са ми две - поръчка за изработка или изнамирането на производител, който предлага такъв асортимент и поръчка през интернет. Та пак казвам - съвети и препоръки са добре дошли. Благодаря Ви.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 21:26       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
yordanov34 написа:
Съжелявам ако повдигната от мен тема е станала повод за препирни. За мен избора е двойно по труден (както и грешките между впрочем) заради едно обстоятелство - аз съм ЛЕВИЧАР. В магазините за оръжие, кобур за лява ръка няма - опциите са ми две - поръчка за изработка или изнамирането на производител, който предлага такъв асортимент и поръчка през интернет. Та пак казвам - съвети и препоръки са добре дошли. Благодаря Ви.

Темата е полезна за двете страни и в никакъв случай няма да навреди...както за продавача така и за клиента
Да не правя фотосесия тук, ги качих на този линк обещаните снимките

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


Последна промяна phoenix на 17 Юни 2015, 08:57, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 22:06       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
В Double alpha имаш всичко и за лява ръка.
В зависимост от бюджета, които искаш да заделиш съм ти дал и пръст и х.. ;-)
Ако си вземеш направо от дабъл алфа, най-вероятно няма да искаш да го смениш скоро за друго ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2015, 22:18       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
kouzi написа:
В Double alpha имаш всичко и за лява ръка.
Ако си вземеш направо от дабъл алфа, най-вероятно няма да искаш да го смениш скоро за друго ;-)


+1

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2015, 00:33       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kouzi написа:
В зависимост от бюджета, които искаш да заделиш съм ти дал и пръст и х..
Ако си вземеш направо от дабъл алфа, най-вероятно няма да искаш да го смениш скоро за друго ;-)


Имам един СИГ 226 S DA/SA с един топуз за компенсатор и Dokter бързомерец. Не влиза в обикновен кобур. Препоръчаха ми нещо с магнит. Какъв Х е за препоръчване от Алфата?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2015, 15:43       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Yank, please read above и ще разбереш откъде идва Х-то или по-скоро Х-ят ;-)
:D

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer