logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2015, 22:47       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Днес получих рейсър кобура на Дабълалфа. Разочарование. Танфото влиза и излиза трудно,спусковата скоба бая стружки от пластмаса пусна,докато го разучавах го одрасках така сякаш съм го ползвал години. Утре ще го разглеждам подробно и ще се опитам да го направя да работи по-добре. От кобур за 240лв. очаквах повече. Не знам дали ще прежаля 360лв. за рейсмастър.
Днес пробвах на колега рейсмастъра със шадоуката му. И от двете съм много впечатлен.
Моето мнение за кобури, които съм имал:
Най-доволен от цена,качество,очаквания- Блейдтек за Танфо.
Покриване на очаквания за цена-качество Блейдхоук за Глокове.
Върховно качество и удобство Сикингер-кожен за Глок.
Добра функционалност и отвратителен на пипане и за гледане Гоуст цивилиян за Глок.(много евтинджос изглежда)
Добър външен вид, но със забележки- Павел Манев
Учудващо функционален и удобен най-евтините кайдексови кобури на колега от Бургас на когото за съжаление забравих името.(за Глок)
Висока оценка за удобство-тънък кайдексов кобур за вътрешно носене на Павел Манев.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 04:28       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kouzi написа:
Yank, please read above и ще разбереш откъде идва Х-то или по-скоро Х-ят ;-)
:D


:-) :-) :-) Разбрах :-) :-) :-)

Иска ми се един магнитен (така ме посъветваха големите майстори), който да е малко "универсален". С други думи да може да държи СИГ-а с топуза и евентуално револвер или подобни. Имат ли някаква нагласа тези кобури или са както обикновенните един за Глок, друг за 1911 и пр?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 19:40       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Май както всичко универсално, ще да е един голям Х-й :-)
И понеже имаш бързомерец и е тежък пищова, е добре да има добро заключва!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 20:15       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Не си купувайте рейсър кобура на Дабълалфа(бюджетния вариянт на Рейсмастера). Днес го разглабях, разглеждах, смазвах евентуално да започне да работи гладко и безпроблемно. Напразно. Вътре всичко е пластмаса. Скъпа и качествена но пластмаса. Явно коефициента на триене между тези пластмаси не е оптимален.
Утре Рейсъра на Дабълалфа пътува за приятел, който има Танфо и други колеги с Танфо за да го разгледат пробват и да не се набутват като мен.
Поръчах си Рейсмастър магнетик. Ако не съм доволен пак ще пиша.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2015, 22:57       Заглавие:  Re: Въпрос за избор на кобур
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
kouzi написа:
В Double alpha имаш всичко и за лява ръка.
В зависимост от бюджета, които искаш да заделиш съм ти дал и пръст и х.. ;-)
Ако си вземеш направо от дабъл алфа, най-вероятно няма да искаш да го смениш скоро за друго ;-)

Премълчах за да не прозвучи като реклама на Павел, защото разговора беше тръгнал съвсем другаде-за неговите и за дабъла -затова казах цена качество(получих от него кобур и холдър за 4 пъти по малка сума от колкото е само кобура на Алфата, вярно поиграх си час с него да си го пригодя, да стане много по-свободен, но и дори само кобура да беше за тези пари поне за мен е по-добрия вариант),а колегата който питаше му казах сам да си решава, макар че моя(за дабъла говоря) ми го донесоха от Русия приятели като ми идваха на гости , и такива проблеми нямаше, но не бях очарован за тези пари които струва(в интерес на истината ,аз една стотинка не дадох защото ми беше подарък,но и аз го подарих след това)..Но мисля, че след написаното от колегата moderna е добре нещо да го имаш да си го пробвал и тогава да пишеш, но има и нещо друго-аз го видях за първи път кобура на дабъла на един познат с глок, е... при него беше по "функционален" нищо не беше пипал по него и визия наистина и влизаше и излизаше като в масло, хареса ми...и това го има

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer