logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2015, 12:53       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Пиленето на болчета и легла е лоша идея.
Това, че болтчето е меко, не е задължително проблем. Ако е твърдо и презакалено, вибрациите ще го счупят.
Ако не ти се занимава да поръчваш високо технологичен шестогран, с тънки стени, можеш да използваш някакви малки клещи с финни "човки" за завиването:
Изображение
Или да минеш през някоя железария, където го имат, и да почерпиш с кафе...
Локтайда, за болчето, е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН! Ако капнеш малко лепило и на мушката, в частта ѝ, която влиза в блока, няма да попречи. Само гледай да е малко и да не омажеш всичко.
След като простреляш, може би не е зле да капнеш някоя и друга капка лепило по ъгълчетата на мерника. Както ти е хванат с винт, едва ли ще се премести от стрелба, но винаги може да се изпусне оръжието (и то да падне баш на мерника, под ъгъл, върху плочки) или да го удариш в метална каса на врата...

P.S. Тия манипулации трябва да ги прави дипломирано-лицензиран оръжейник! Такъв, който ще ти изкриви блока, до степен да не може да се плъзга по релсите или ще ти монтира мушката, с трития напред...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2015, 13:13       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Absolut написа:
Пиленето на болчета и легла е лоша идея.
Това, че болтчето е меко, не е задължително проблем. Ако е твърдо и презакалено, вибрациите ще го счупят.
Ако не ти се занимава да поръчваш високо технологичен шестогран, с тънки стени, можеш да използваш някакви малки клещи с финни "човки" за завиването:
Изображение
Или да минеш през някоя железария, където го имат, и да почерпиш с кафе...
Локтайда, за болчето, е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН! Ако капнеш малко лепило и на мушката, в частта ѝ, която влиза в блока, няма да попречи. Само гледай да е малко и да не омажеш всичко.
След като простреляш, може би не е зле да капнеш някоя и друга капка лепило по ъгълчетата на мерника. Както ти е хванат с винт, едва ли ще се премести от стрелба, но винаги може да се изпусне оръжието (и то да падне баш на мерника, под ъгъл, върху плочки) или да го удариш в метална каса на врата...

P.S. Тия манипулации трябва да ги прави дипломирано-лицензиран оръжейник! Такъв, който ще ти изкриви блока, до степен да не може да се плъзга по релсите или ще ти монтира мушката, с трития напред...


Благодаря колега! Именно за тези тънкости ми беше въпроса. Не се бях сетил и защо болтчето е от толкова мек материал. Поздрави!

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2015, 18:27       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Извинявайте, че се намесвам, но има няколко варианта, Попов. Единият е оригинален шестогранен ключ. Другото решение е да се купи БОЛТ с ВЪТРЕШЕН шестогран, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от стомана с висока твърдост, има ги по магазините за крепежи. После се отива при стругар, който внимателно взема цилиндрично главата на болта, така, че да може да влезе в луфта между главата на болта и затвора . После се заварява или приспособява напречна дръжка за да имаш въртящ момент при стягане. Абсолют е напълно прав, относно твърдостта на болта, но Локтайта не бива да е "КАНОКОНЛИТ" ( сиреч, цианакрилатно, моментно лепило)!!!! Има Локтайт за резбови съединения, един син, с консистенция на сопол PDT_Armataz_01_22 . маже се леко резбата, стягаш и после 24 часа не ползваш пистолета. Ако решиш да демонтираш мерните прибори, нагрява се над 80 градуса ( или просто потапяш в кипяща вода) и развиваш. След такова лепило на моето оръжие съм прекарал около 6000 патрона през цевта и дори не са помислили да ми мръднат мерните прибори! :-)

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2015, 13:30       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Здравейте отново колеги!
Мерникът е монтиран окончателно, залепен с Локтайт и прострелян. На въпросните 15 метра бие център /с мишената съвпада върхът на мушката, а не червената точка/.
Вечна признателност към колегата moderna, който не само, че ме напътстваше през целия процес със съвети, но ми осигури и подходящите лепила и инструменти. :tu: :tu: :tu:
Хора като него, в днешно време се срещат изключително рядко!
Благодара и на всикчи други колеги, които взеха присърце проблема ми, и на Mr.Smith, че ме снабди с този прекрасен мерник.
Предстои доставката на комплект пружини и минусов конектор на ZEV. Надявам се, с тях нещата да се подобрят и от към спусък.
Поздрави от Габрово!

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2015, 15:19       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Сега, ако ти се откъсне и една снимка вече на готовото нещо... PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2015, 15:45       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Beer написа:
Сега, ако ти се откъсне и една снимка вече на готовото нещо... PDT_Armataz_01_22

С най-голямо удоволствие.
Исках да кача снимки още при първото монтиране /преди прострелката/, но точно в този раздел, под полето за мнение, липсва опцията "browze" - "избери снимка" - "качи" и пр., което е единствения известен за мен начин за качване на снимки.
Иначе, в раздел "Продава" тази опция съществува и там съм я ползвал и качвал множество снимки. Същата опция ми излиза и при пращане на лично съобщение, където отново нямама проблем с изпращането на снимки.
Ако някой знае как се качват снимки в раздела "Динамични спортове", моля да помогне.

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2015, 16:07       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Такааа....не е сложно. Никак даже.

Избираш си даден безплатен сайт, който позволява качването на снимки

Пример: http://tinypic.com/

http://imageshack.us/

http://www.snimka.bg/

http://www.prikachi.com/

Качваш (ъплоудваш) снимката в него
Копираш линка
Paste в мнението ти
Необходимо е линкът да съдържа URL обозначение отпред - тогава директно го поставяш в мнението си
Пример как следва да изглежда: [ URL=http://www.radikal.ru]името на снимка.jpg[/IMG][/URL ]

Дано съм бил полезен.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2015, 09:12       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Мноооого заобиколен и непрактичен начин за показване на снимки, но ето, справих се:

http://popov308.snimka.bg/experiment/vitara.874192.35777265

Благодаря на колегата Beer, че ме отвори за тази възможност.

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2015, 10:04       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Твоят "С" ли е!? :shock: В смисъл, с отвори в горната част на цевта?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2015, 11:07       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Absolut написа:
Твоят "С" ли е!? :shock: В смисъл, с отвори в горната част на цевта?

Да колега, това е Glock 17C, с двата отвора на цевта и блока, набедени като "компенсатор".
Четох много спорни мнения относно ефективността за този т.нар. компенсатор /освен, че директно ме изхвърля от "Продъкшън"/.
Аз лично не мога да преценя, тъй като не разполагам с един нормален Г17 за сравнение.
Като цяло, не отдавам значение на тази "екстра", а се надявам оръжието да се подобри с подмяната на пружините и конектора.
Виждам, че на пазара се предлагат и други подобрения - цели спусъци за Глок, буфери, двойни пружини и пр., но нямам представа кое от тях какво представлява и какво подобрява /съответно влошава/.
Исам да направя така, че откатът да бъде минимален, да няма отскачане на цевта /виждал съм такива Глокове по клиповете/ и спусъкът да бъде лек и равномерен /доколкото е възможно при страйкър/. Едва тогава ще кажа, че нещо е постигнато като подобрение.

Ето тук виждам, нещо подобно на това, което искам да постигна като поведение на оръжието. .
https://www.youtube.com/watch?v=d2Br2g4U95o
https://www.youtube.com/watch?v=W9KAx7ml-Hk
Наясно съм, че без правилен хват, това няма как да стане.

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


Последна промяна popov308 на 21 Юли 2015, 11:17, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2015, 11:14       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
По мое лично мнение, това си е компенсатор и върши работа. Притеснява ме живота на фиброоптичното влакно, в среда на изгорели барутни газове. Но пък на тази мушка смяната е елементарна, та не пречи да обновяваш влакното... Пиши как се държи, в бъдеще, по време на експлоатация.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2015, 13:17       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Absolut написа:
По мое лично мнение, това си е компенсатор и върши работа. Притеснява ме живота на фиброоптичното влакно, в среда на изгорели барутни газове. Но пък на тази мушка смяната е елементарна, та не пречи да обновяваш влакното... Пиши как се държи, в бъдеще, по време на експлоатация.

Относно "C" системата и фиброоптиката няма никакви проблеми. Самата нишка е на 15 милиметра от отворите. Освен това, въпросните отвори хвърлят огън настрани под ъгъл, а не право нагоре. Затова ги наричат Dragon breath.
Гръмнах достатъчно количество патрони, за да се убедя, че мушката не се засяга. Изглежда си както нова и няма наранявания.
Въпреки това, не знам как ще е с някоя издължена мушка, напр. като тези та HiViz.
А за впечатленията, ще пиша, нали тук ми е надеждата! :-)

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2015, 13:31       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Красота, бре колега ! Пу пу.... :D

Изображение

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2015, 10:11       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Уважаеми popov308,

тествахте ли вече новите мерни прибори тип Севини Компетишън и ако да - споделете впечатления, че силно съм замислен над подобна опция.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2015, 09:01       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Beer написа:
Уважаеми popov308,

тествахте ли вече новите мерни прибори тип Севини Компетишън и ако да - споделете впечатления, че силно съм замислен над подобна опция.

Поздрави,

Здравей колега! Мерните прибори са тествани вече с около 400 патрона.
Сега разбирам защо състезателите ги предпочитат. Тънката мушчица с прецизна 1 мм. фиброоптична нишка, в съчетение с големия просвет на мерника и височината му позволяват изключително лесно и бързо намиране на целта. Стелбата ми с този мерник определмено се подобри. Същевременно, прецизната /и по-бавна/ стрелба, напр. за група, не страда по никакъв начин, а напротив - случва се по-лесно именно заради тънката мушка и по-точното "кацане" върху малка цел. Вече не бих се върнал към фабрични мерници или триточкови такива.
За съжаление, наложи се да изхвърля всички текстилни кобури, тъй като мушката има остри ръбове и задира в тях при вадене.
Сега ползвам единствено кайдексов кобур от Павел, който е много добре направен по мое мнение.
След смяна на пружините и полиране механизмите на спусъка, усилието стана 1270 грама и вече кефът е пълен.
Моята стрелба /като съвсем начинаещ стрелец/ не е съвсем показателна, но оръжието беше изпробвано и от дългогодишен състезател, от когото видях към какво трябва да се стремя...
Мерниците заслужават всеки лев, който е похарчен за тях. Оръжието става друго!
Поздрави!

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer