logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2011, 08:53       Заглавие:  Re: IDPA
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2011, 12:19
Мнения: 33
IDPA e много хубав начин на стрелба!На мен също ми харесва! :tu:

_________________
Не е достатъчно да си честен гражданин за да имаш право на оръжие...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2011, 17:55       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Превода както се очакваше върви адски бавно ... но имайте търпение!!!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2011, 22:21       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
tojito написа:
Превода както се очакваше върви адски бавно ... но имайте търпение!!!


Търпим, търпим, ама то вече се не трае PDT_Armataz_01_22

Когато си готов моля те хвърли на пощата.

Ще почерпя.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 01:07       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
За сега мота да хвърля само съдържанието :DD :DD :DD
ама едва ли ти върши работа! :-)
Шегувам се! Все пак и на работа ходя и сме ангажирани бая - първо с Катуница, сега с изборите. Най - късно в началото на м.Декември трябва да съм готов!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:40       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
ubboto написа:
И отново за презареждането - виждал съм на живо как действащи американски военни, също както и израелски инструктори, вдигат пищовите си с цевите нагоре към тавана /дори в затворено стрелбище/ и надзъртат в патронниците им, за да видели дали всичко е наред. Това, че нещо се прави от американец или израелец съвсем не значи, че не може да бъде пълна кретения.


+100

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 10:19       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
tojito написа:
За сега мота да хвърля само съдържанието :DD :DD :DD
ама едва ли ти върши работа! :-)
Шегувам се! Все пак и на работа ходя и сме ангажирани бая - първо с Катуница, сега с изборите. Най - късно в началото на м.Декември трябва да съм готов!


Почерпката те чака и в началото на декември също ;)
Аз мишени ще имам на Герена за IDPA горе-долу тогава. Другите стрелбища също започват да се подготвят с мишени.
Веднага след това обявявам тренировки, семинари и едно не претенциозно състезание, което искам да се проведе в един ден в колкото се може повече стрелбища в България и да се направи едно класиране.
Даже и нещо повече. Класирането може да е, както индивидуално, така и отборно - по градове или по стрелбища , както си поискаме. Вече съм в преговор с две стрелбища и се навиха.
Подхващам скоро още едно, ама и там, като гледам ще стане.
... само да преведеш правилника , та да стане по-достъпно за всички и ще помогнеш на мноооого хора , да знаеш.

Предварително благодаря за усилията ти.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2011, 10:39       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Longbow написа:
Ако си запознат с историята на БФДС,знаеш колко трудно получи тя лиценз от държавата - при положение,че е спорт,който НЕ Е базиран на реалистични сценарии,мишените не наподобяват човешки силует,няма мишени тип "заложник" и т.н.
При това положение що си мислиш,че ИДПА ще пробие по-лесно и ще се наложи?? И че изобщо се пробие като лицензен спорт и федерация??

Ех, Лонгбой...Лонгбой...на това ще ти отговоря с цитат на късния Иво3 долу...а чел ли си на ранния Иво 3 притчите....там за глухата птичка...за слона дето е връзван само за едно колче едвам забито в земята и так дале...ех ех...
ама и ограничения за носене си трябва според тебе...еле па за такива като мене...ех ех...
Ivo III написа:
...ей като почнете така да мятате такива коментари .. :oops: някак си ми става тъжно
незнам .. кой ви е смазал така .. живота ли, работата, жената ..

усмихнете се, погледнете напред, кажете две добри думи за тези които правят нещо .. позитивно!
бтв: на IDPA .. ще е стотици пъти по-лесно да проходи отколкото беше на IPSC!

въпроса е .. дали ще има достатъчно фенове, които да ходят реално да стрелят и да научават по нещо
или само ще цъкат с мишката и пишат по форумите .. как няма да стане


Иначе Деляне всичко е ясно има ли фенове идпеа ще я има...ЕСТЕСТВЕНО е различна от ипесце и точно това е търсено при създаването й!!!....да искаш да е некъв придатък на лиценирани ипесце клубове за мен е непонятно...
Казаха хората от ипесце тук ще помагат - това е...

Ще се намерят и харизматични хора /както подсказва Иво 3/ и умни и работливи и ще дадат своя дан за да проходи ИДПА...

Виждаме какво прави Тоджито...ами какво да кажа...това е монументален труд...от моя страна нека Тоджито ама след месец, като стане ще получи на посочен адрес 10 оки превъзходно червено вино...от идпеа феновете от югозападна България... :tu:
И да ползваме темата да направим една среща на Герена другата седмица е така опознавателна /отлагаме я няколко пъти /... и мр Смит къде е ? Да каже тук кога се прибира да ни позапознае с това онова по тематиката ... се пак модератор е на идпеа секцията тук и обеща назад разни неща...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2011, 11:00       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
... и мр Смит къде е ? Да каже тук кога се прибира да ни позапознае с това онова по тематиката ... се пак модератор е на идпеа секцията тук и обеща назад разни неща...

за съжаление съм още далече и най-рано след 23-24.12. ще съм тука, ама това на никого не трябва да пречи PDT_Armataz_01_22 ето на, още колко други активни хора има, които правят или ще правят нещо по основния въпрос.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2011, 11:44       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ранен, късен ..
докато не го преживееш на свой гръб .. няма как да го разбере

да .. сега е много много по-лесно ...
има всичко - стрелбища, патрони/релоад, мишени, таймери, инвентар, съдии, треньори, подготвени стрелци ... и т.н.


тези които търсеха къде и с какво да стрелят през 2003, 2004 година .. знаят за какво говоря

тези които ги взимаха с патрулки да пишеха отговори на тези въпроси също знаят
http://storage.dynamic-arms.com/bfds/fo ... ratura.pdf

тези които търпяха подигравките на търговците .. също

за днешните стрелци .. нещата стоят по друг начин

===
ПП1: кой беше написал ... първите паднаха в кърви, последните станаха първи :)

ПП2: а късните коментари .. са 2-10К масови стрелци, ... и не за .. IDPA в БГ

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2011, 12:41       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Ех, Лонгбой...Лонгбой...на това ще ти отговоря с цитат на късния Иво3 долу...а чел ли си на ранния Иво 3 притчите....там за глухата птичка...за слона дето е връзван само за едно колче едвам забито в земята и так дале...ех ех...
ама и ограничения за носене си трябва според тебе...еле па за такива като мене...ех ех...


Продължавам да съм на мнение,че си трябват ограничения - СПЕЦИАЛНО за тебе!

Колкото до притчите - чел съм ги. А ти помисли защо имам такова почти радикално мнение за притежание на ОО от индивиди като теб. Поне в това те бива! Ако не успееш - ще ти кажа ,но помисли преди това - полезно е за мозъка.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2011, 13:02       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Poseidon написа:
И да ползваме темата да направим една среща на Герена другата седмица е така опознавателна /отлагаме я няколко пъти /.


Аз вече два пъти предлагах ... но все някой нещо не можеше.
И тъй като нямаше с кого да говоря по въпроса как да действаме сам взех решение.
1. Трябват мишени преди всичко.
Оситурявам сега мишени достъпни, като цена. (тези през федерацията се оказа, че не са много опция, щото някой трябвало да ми ги докара, пък нямало коого , ако не трябва да си ги поръчам ама да платя отделно и транспорт ... много тромава схема. Намерих друг не толкова тромав начин и по - ефтин.
2. Трябва правилник .
Тук заслуга нямам. Евала колегата дето превежда.
3. Трябва семинари, на които да се обяснява.
Това може да става направо на едни импровизирани тренировки - тук при мен стрелят достатъчно ентусиязирани стрелци за IDPA за да го организирам.
4. Трябват тренировки.
Това е същото като горепосоченото.
5. Трябва цел.
Това е състезанието, за което вече имам съгласитео на няколко стрелбища в България - ще видим колко обаче реално ще се включат.

Не съм против среща на Герена (все пак аз я инициирах), но за първия шут на къде и как да бъда ... вече е късно, почнахме.
Въпреки това ще се радвам, ако се организцирате и дойдете - от мен по бира за всеки. Но ще е просто едно виждане, просто да дообсъдим нещата как да продължат или да си побъбрим. Хубаво е наистина да се поопознаем.

По другите неща, които вече обсъдихме в другата тема, моля ви не ме закачайте - идва ми в повечко. Освен писане, трябват и действия.
Е, действаме. :tu:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2011, 08:57       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хубаво...да направим кратка равносметка за развитието на ИДПА у нас към днешна дата:

1. Лонгбоя - ипеес член пита риторично що си мислиме, че спорта дефанзивна пистол стрелба ше пробие лесно у нас!? та мишените приличали на ора...

2. Прецедатела на ипеесце обеща пространна помощ със забележката, че трябват харизматични и умни хора и като се появат тогава ..нали...

2. идепеа фен се интересува как се праи стрелбище и лупа темата в идепеа секцията

3. Делян огранизира идепеа и други атракции на Герана и се интересува мое ли идпеа клубчета да са придатък към ипеесце клъбове...

4. Тоджито се поти в Бургас и наистина единствен бачка превежда идпеа правилника...

5. Аз с едно ченге и още един фен се упражняваме по идпеа класифайъра където сварим...на стрелбища де...

6. Геле с неговите боримечки от НСО също сами се упражняват по тоя класифаър.

7. Мад дога също идпеа фен пита не мое ли да няма състезателен характер всичко това!? Да си е е така приятелски стрелбици..

Вкратце...днес спрямо ипеесце, идпеа в България е некъде около 1972год...с много големи изгледи да се приближим до 1993г след превода на правилника...
Но началото е поставено...време има...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2011, 16:07       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Ако ми позволиш Посейдоне да те перифразирам...в момента ИДПА в България е като твоето вино - всеки знае, че го има, но никой не е пил от него...и няма изгледи скоро да пий, освен ако не се включи в "производствения процес" :D

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2011, 17:48       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Милен написа:
Ако ми позволиш Посейдоне да те перифразирам...в момента ИДПА в България е като твоето вино - всеки знае, че го има, но никой не е пил от него...и няма изгледи скоро да пий, освен ако не се включи в "производствения процес" :D



Право в десятката!! :D :D

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2011, 18:34       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Longbow написа:
Продължавам да съм на мнение,че си трябват ограничения - СПЕЦИАЛНО за тебе!


Х100000000000 :tu:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer