logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 00:50       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Над 15 метра няма смисъл да се стреля. Има мишени и на по големи дистанции, но тогава вече имаме стрелба в движение или придвижване до/към укритие

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 11:21       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
За мен има смисъл да се стреля и на 30 и 40м, макар и по-рядко.
Не разбрах какво ще рече, че има мишени и на по-голями дистанции, но тогава се стрелят ТЕ ли в движение?
Логиката е колкото е по-трудна/далечна/малка е една мишена, толкова по-статично да я стреляш за да имаш по-добри попадения.
Относно конкретни упражнения, аз лично препоръчвам (между още 2 опции) следната:

Вадене от кобур
Пренос от мишена в мишена
Смяна на пълнител
Стрелба силна ръка
Стрелба слаба ръка
Смяна на пълнител при стрелба слаба ръка
Вадене слаба ръка
Взимане от маса
Стрелба от коляно
Стрелба от пределно ниска позиция
Стрелба от позиция легнал
Стрелба в движение
Стрелба в движение със смяна на пълнител
Стрелба по подвижни мишени

Това са само базите, всички тези упражнениея имат своите вариации и нюанси.
По-конкретно можем да си говорим на стрелбището, тук възможностите са все пак ограничени.

Аз лично съветвам всеки, да тренира всички елементи от стрелбата и да набляга на по-трудните неща и тези, които не му вървят.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 13:18       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Mad Dog написа:
Дред - според моят юридически консултант- лицето Хараламби Анчев (ако сте юрист името би трябвало да ви говори нещо) попадение в пъпната област е доста по защитимо в съдебна зала от попадение между очите.... Или не сте на това мнение?

Ами той много правилно Ви е казал колегата - "попадениЕ", а не общо 3 попадениЯ :roll:
Не забравяйте, че на Лисичков именно бройката на попаденията му изяде главата, а не местоположението им. Затова и ме притесни твърдението Ви, че 3 попадения биха минали за неизбежна отбрана.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 13:51       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
модерирано :?

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 14:25       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
kouzi написа:
За мен има смисъл да се стреля и на 30 и 40м, макар и по-рядко.
Не разбрах какво ще рече, че има мишени и на по-голями дистанции, но тогава се стрелят ТЕ ли в движение?
Логиката е колкото е по-трудна/далечна/малка е една мишена, толкова по-статично да я стреляш за да имаш по-добри попадения.
Относно конкретни упражнения, аз лично препоръчвам (между още 2 опции) следната:

Вадене от кобур
Пренос от мишена в мишена
Смяна на пълнител
Стрелба силна ръка
Стрелба слаба ръка
Смяна на пълнител при стрелба слаба ръка
Вадене слаба ръка
Взимане от маса
Стрелба от коляно
Стрелба от пределно ниска позиция
Стрелба от позиция легнал
Стрелба в движение
Стрелба в движение със смяна на пълнител
Стрелба по подвижни мишени

Това са само базите, всички тези упражнениея имат своите вариации и нюанси.
По-конкретно можем да си говорим на стрелбището, тук възможностите са все пак ограничени.

Аз лично съветвам всеки, да тренира всички елементи от стрелбата и да набляга на по-трудните неща и тези, които не му вървят.

Напълно съм съгласен с теб, относно базовите упражнения.
Като цяло можеш да сложиш колкото си искаш мишенина каквато иска дистанция. Аз обаче наблягам на стрелба в движение, с презареждане на пълнители плюс гонене на време. Виж, не съм пробвал до сега презареждане със слаба ръка :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 16:29       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Звяра написа:
модерирано :?


Приемам забележката, не беше особено удачна шегата ;) В случая не мога да разбера какво коментираме упражненията, при положение, че повечето ентусиасти зорлем стреляме тия от класифая. Аз лично с лявата ръка уцелвам до 3 метра . :oops: Да се види, че има достатъчно хора, които го покриват и да се мине на следващите упражнения - седнал, от кола и т.н. Ако търсим приложност на IDPA и по-лесно отърваване пред съда да вземем да си тренираме единични изстрели в таза и бързо бягане, бързо влизане в кола, палене и потегляне. ;) За съжаление това е действителността.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2011, 12:51       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Какво ще кажете за стрелба в движение, докато се отдалечавате от мишените, т.е. назад ама и по диагонал? С презареждане и използване на укритие като през цялото време сте с лице към мишените?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 15:27       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Звяра написа:
Ако търсим приложност на IDPA и по-лесно отърваване пред съда да вземем да си тренираме единични изстрели в таза и бързо бягане, бързо влизане в кола, палене и потегляне. За съжаление това е действителността.



:D :D :D :tu:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 15:58       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
tojito написа:
Какво ще кажете за стрелба в движение, докато се отдалечавате от мишените, т.е. назад ама и по диагонал? С презареждане и използване на укритие като през цялото време сте с лице към мишените?

Приема се

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2012, 19:05       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
JDredd написа:
Mad Dog написа:
Дред - според моят юридически консултант- лицето Хараламби Анчев (ако сте юрист името би трябвало да ви говори нещо) попадение в пъпната област е доста по защитимо в съдебна зала от попадение между очите.... Или не сте на това мнение?

Ами той много правилно Ви е казал колегата - "попадениЕ", а не общо 3 попадениЯ :roll:
Не забравяйте, че на Лисичков именно бройката на попаденията му изяде главата, а не местоположението им. Затова и ме притесни твърдението Ви, че 3 попадения биха минали за неизбежна отбрана.


Защо 3 попадения да не минат за неизбежна отбрана? Лисичков проблема му е 4-я който е попаднал в шията и е бил 100% смъртоносен, а мнението на ВКС е че 3-тия който попаднал в гърдите и предизвикал масиран кръвоизлив е бил достатъчен и след него вече следва "превишаване пределите на неизбежната отбрана"...

Това е Решението на ВКС касаещо Лисичков http://www.vks.bg/vks_p10_127.htm

Интересно е да се прочете ...

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2012, 22:17       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
gre6nik написа:
а мнението на ВКС е че 3-тия който попаднал в гърдите


И като как точно ВКС е изчислил, че точно третият е попаднал в гърдите, а едва четвъртият е във врата? Приели са, че като стреляш и от дулното подвигане всеки следващ куршум "отива" нагоре? Това винаги ми и е било интересно, как някой друг освен стрелящия може да прецени къде и как е стреляно. Съгласен съм. че логиката на мозамбика е точно таква: два в торса и един в главата. Ама кой може да докаже, че съм направил мозамбик? Може да съм се спекъл и да съм натискал докато онзи падне. И от "кълването", което се е увеличавало с всеки следващ изтрел да съм "карал" от горе надолу, т.е. шия гърди, корем.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2012, 22:37       Заглавие:  Re: Упражнения
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
Колега... бъркаш се. Не му е работа на ВКС да изчислява ... той се занимава с друго.

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer