logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 10:50       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
То хубаво, че изобщо кандисаха на варианта "спортист". Че както се бяха зачели в немските закони и английските регламенти, трябваше да направиш година и половина редовни състезания с клубно оръжие за да разрешат (евентуално) собствено за спорт. При това само едно в калибър...
Абе мине се не мине време и някой констатира колко е лошо. Няма лошо, ама когато се работеше по закона и можеше реално да се въздейства на процеса - ни вопъл, ни стон...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:01       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Ivo III написа:
Delian Tsvetanov написа:
Е? Ще го направиш ли?


говориш в единствено число .. а става дума за НПО - говоря за всички клубове
ако членовете на клуба решат че имат нужда от такава секция .. защо да не се направи

но на този етап .. имаме други цели и задачи
най-малкото, че ни предстои Европейско първенство .. за което ще трябва доста да поработим

IDPA не е приоритет към днешна дата!


1. Ами питай ги бре ... членовете на клуба . Ето, аз съм един от тях и ти казвам- с двете ръце съм за. Питай другите и да почваме.

2. Добре, че Бранимира не си изми ръцете, като каже, че ще пита на времето Нонка Матова дали да помага на IPSC стрелци да излизат на вън с оръжие все едно отиват на Спортан стрелба или пък да си вадят оръжие за спорт през нашия клуб , като наши членове, че се сещам какъв щеше да е отговора.
Ей, клубовете са самостоятелни юридически лица и дали ще правят секция за друг стрелкови спорт или не е вътрешна работа на клуба и не засяга никого другиго (малко юридически съвети от не юриста).

3. Преди световното пречеше, са европейското... Трябва едно общо събрание и секцията е готова. Няма какво да му се занимаваш повече. Ще ти помогна за това ако искаш. Имаме си чудесен секретар на клуба - с него ще подготвя всичко.

Та отново на темата.
Е? Става ли?

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:06       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Та отново на темата.
Е? Става ли?


може да се опиташ :)
но се съмнявам да успееш да направиш секция по IDPA в СК Динамик Армс ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:31       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Ivo III написа:
Delian Tsvetanov написа:
Та отново на темата.
Е? Става ли?


може да се опиташ :)
но се съмнявам да успееш да направиш секция по IDPA в СК Динамик Армс ;)


Сарказма в отговора ти ми говори достатъчно. Нека не се правим на ударени - и двамата знаем какво значи това.

НЕКА КАТО ЗА ПОСЛЕДНО ДА ТИ РАЗКАЖА ЕДНА КРАТКА ИСТОРИЯ
Преди години си загубих документи и пари.
На другият ден сутринта на вратата се звъни. Отварям аз и какво да видя - един дядо на видима възраст поне на 70г. , дребничък и съсухрен.
Да не обяснявам на дълго но ми открил документите и ми ги носи. Вътре всичко - пари, документи- всичко.
Много щастлив посягам да му дам 20 лева да се почерпи - отказва.
- Ама как, аз просто искам да направя нещо за вас, вземете ги, ако мога поне с нещо друго да помогна.
Тогава , той каза нещо което ще запомня за цял живот.
- Ще направиш нещо за мен, като правиш на хората, това което аз сега направих на теб - помагай им.

Стрелкови клуб Левски помогна на много хора от IPSC-то без да иска нещо в замяна.
Сега IPSC федерацията в България и клуба, на който ти си председател има възможност да върне жеста, не с плакети и много приказки , колко много сме направили за тях, а като помогнат в напълно идентичната ситуация – на други хора. Няма да го направи явно. Не само това, но вече има и надменност и сарказъм.

Доволен съм знаеш ли за кое, че някои, макар и единици на онези, на които помогнахме преди време не мислят като теб.

Явно Левски пак ще помогнем. Дано тези, на които помогнем днес, да го запомнят и след време да помагат на други в подобна ситуация – плакети и пози не ни трябват.


Повече няма какво да добавя по темата.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


Последна промяна Delian Tsvetanov на 19 Окт 2011, 11:47, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:40       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
1. Ами питай ги бре ... членовете на клуба . Ето, аз съм един от тях и ти казвам- с двете ръце съм за. Питай другите и да почваме.

2. Добре, че Бранимира не си изми ръцете, като каже, че ще пита на времето Нонка Матова дали да помага на IPSC стрелци да излизат на вън с оръжие все едно отиват на Спортан стрелба или пък да си вадят оръжие за спорт през нашия клуб , като наши членове, че се сещам какъв щеше да е отговора.
Ей, клубовете са самостоятелни юридически лица и дали ще правят секция за друг стрелкови спорт или не е вътрешна работа на клуба и не засяга никого другиго (малко юридически съвети от не юриста).

3. Преди световното пречеше, са европейското... Трябва едно общо събрание и секцията е готова. Няма какво да му се занимаваш повече. Ще ти помогна за това ако искаш. Имаме си чудесен секретар на клуба - с него ще подготвя всичко.

Та отново на темата.
Е? Става ли?


вижте са, тия клубни върпоси може да си ги обсъждаме на ос на клуба. тая тема беше за друго.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:49       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
...Сега IPSC федерацията в България има възможност да върне жеста, не с плакети и много приказки , колко много сме направили за тях, а като помогнат в напълно идентичната ситуация – на други хора. Няма да го направи явно. Не само това, но вече има и надменност и сарказъм.

Доволен съм знаеш ли за кое, че някои, макар и единици на онези, на които помогнахме преди време не мислят като теб.

Явно Левски пак ще помогнем. Дано тези, на които помогнем днес, да го запомнят и след време да помагат на други в подобна ситуация – плакети и пози не ни трябват.


Повече няма какво да добавя по темата.


деляне,
нема нужда от толко излишен драматизъм.

както става ясно не си информиран за всичките неща и пак бързаш да се изцепиш--сравняваш несравними неща, които са се случили в различно време/периоди, визираш различни хора, които дори не са се познавали към определените моменти. няма да влизам в повече подробности, ама ако ще продължаваш да говориш като ония кандидат-президентите, наистина не добавяй нищо по темата.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:52       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Ivo III написа:
Delian Tsvetanov написа:
Та отново на темата.
Е? Става ли?


може да се опиташ :)
но се съмнявам да успееш да направиш секция по IDPA в СК Динамик Армс ;)


Сарказма в отговора ти ми говори достатъчно. Нека не се правим на ударени - и двамата знаем какво значи това.

НЕКА КАТО ЗА ПОСЛЕДНО ДА ТИ РАЗКАЖА ЕДНА КРАТКА ИСТОРИЯ
Преди години си загубих документи и пари.
На другият ден сутринта на вратата се звъни. Отварям аз и какво да видя - един дядо на видима възраст поне на 70г. , дребничък и съсухрен.
Да не обяснявам на дълго но ми открил документите и ми ги носи. Вътре всичко - пари, документи- всичко.
Много щастлив посягам да му дам 20 лева да се почерпи - отказва.
- Ама как, аз просто искам да направя нещо за вас, вземете ги, ако мога поне с нещо друго да помогна.
Тогава , той каза нещо което ще запомня за цял живот.
- Ще направиш нещо за мен, като правиш на хората, това което аз сега направих на теб - помагай им.

Стрелкови клуб Левски помогна на много хора от IPSC-то без да иска нещо в замяна.
Сега IPSC федерацията в България и клуба, на който ти си председател има възможност да върне жеста, не с плакети и много приказки , колко много сме направили за тях, а като помогнат в напълно идентичната ситуация – на други хора. Няма да го направи явно. Не само това, но вече има и надменност и сарказъм.

Доволен съм знаеш ли за кое, че някои, макар и единици на онези, на които помогнахме преди време не мислят като теб.

Явно Левски пак ще помогнем. Дано тези, на които помогнем днес, да го запомнят и след време да помагат на други в подобна ситуация – плакети и пози не ни трябват.


Повече няма какво да добавя по темата.


чудя се .. ако някои започне открито във форумите да дава акъл и да критикува СК Левски по форумите
как ще постъпите с него :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 11:54       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Не съм цитирал имена относно юристите, защото Иво три, като ми казва какво са решили за едно или друго нещо също не цитира имена. Вероятно не става въпрос за всички.

А Марияне - знаеш, че към теб имам само позитиви. Направил си достатъчно за клуба ни ... като човек , не като юрист. Като юрист не те познавам (а и дано не ми се налага да те опознавам, като знам с какво се занимаваш :D ).


виде са какво става като се изцепиш по рпинцип--после требе да се обясняваш кое как било, ама късно--чси-то вече прави описа :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 12:00       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
...явно сме на много различни мнения, може да не се харесваме, но поне го казва открито...


:??: за мненията - добре, така е. ама за харесването и казването не го разбирам :??: пак ше стане искрено и лично, ама кога и какво съм казал, че такъв извод вадиш? ... не ми отговаряй тука, че и без друга темата се оспами много.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 13:07       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз не виждам .. къде е проблема ???
никои не е казал, че няма да се помага на IDPA стрелците !!! или на 3/4/5guna

нима на Левски му трябваше специална секция .. за да ни помага ?

разбира се че .. ще помагаме .. с каквото можем .. могат да разчитат на нас!
не виждам някои да е на друго мнение по този въпрос, даже се учудвам че някои дори си е помислил друго нещо

но .. за специални секции .. е прекалено рано да се говори

времето ще го покаже ..
дали ще трябва секции или клубове или просто ще си се събират феновете на IDPA
ще се стрелят, ще си помагат и забавляват


но не бива да се вменява че СК ДА или който и да е от IPSC е против IDPA

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 14:15       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Absolut написа:
То хубаво, че изобщо кандисаха на варианта "спортист". Че както се бяха зачели в немските закони и английските регламенти, трябваше да направиш година и половина редовни състезания с клубно оръжие за да разрешат (евентуално) собствено за спорт. При това само едно в калибър...
Абе мине се не мине време и някой констатира колко е лошо. Няма лошо, ама когато се работеше по закона и можеше реално да се въздейства на процеса - ни вопъл, ни стон...



Колега, айде да не бъркаме законодателствата по отношение на носене и притежаване на късо нарезно оръжие и боеприпаси в цитираните от теб държави и в България. Да не кажем, че в момента съотношението разрешителни за самоохрана/спорт е сигурно 1000/1. Отделно- в настоящият момент има възможност да имаш разрешение за притежаване без такова за носене - не знам дали сте в час с този фин момент.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 15:53       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 06 Сеп 2008, 16:16
Мнения: 73
Mad Dog написа:
Деляне,

Горенаписаното от теб е една от основните причини да разчитам само на разрешенията за самоохрана и лов за оръжията си. Криво разбраната цивилизация, че в един стрелкови клуб или федерация трябва да има само "състезатели" нито спомага за развитието на стрелковите спортове, нито за тяхното популяризиране.
Какво ако просто искам да си стрелям IPSC/IDPA без да ходя по състезания? Кое е лошото? Нали за да има пари за "представителните" състезатели, трябва да има членска маса - иначе от къде ще дойдат тези пари? Тука говорим и за спонсорството дори ако щеш.
Проста бизнес логика:
Всяка една фирма плаща пари за да печели пазари- нали се сещаш че между пазар от 5000 стрелци и пазар от 200 има сериозна разлика.


Абсолютно си прав, подкрепям мнението ти, но кой да чуе..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 20:45       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Колега, айде да не бъркаме законодателствата по отношение на носене и притежаване на късо нарезно оръжие и боеприпаси...

T.e.?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 23:04       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Т.е. всяко позоваване на спорт или каквото е да е друго разрушава законното право на всеки не осъждан и отговарящ на условията българин да носи огнестрелно оръжие. Съжалявам, но не мисля, че не съществуващо по закон ограничение трябва тихомълком да се приема с фразата- мрън- искам : "ама то е за спорт"....Защото ако днес приемем да ни ограничат единиците оръжие, в други ден ще искаме разрешение и за вилици


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 23:52       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Т.е. всяко позоваване на спорт или каквото е да е друго разрушава законното право на всеки не осъждан и отговарящ на условията българин да носи огнестрелно оръжие. Съжалявам, но не мисля, че не съществуващо по закон ограничение трябва тихомълком да се приема с фразата- мрън- искам : "ама то е за спорт"....Защото ако днес приемем да ни ограничат единиците оръжие, в други ден ще искаме разрешение и за вилици



Неясно казано.................
Процедурата по издаване Разрешение за първо придобиване, носене на КНО за самоохрана/самоотбрана(двете думички са с различен смисъл).......си е едно голямо приключение......

Ако ти имаш няколко КНО, то ти си общо-взето от категорията на изключенията........в днешната реалност и не можеш да си пример за масата от притежателите на ОО, специално късоцевно оръжие,

ЗАЩОТО:

Позоваването(тоест обосноваването от лицето в хода на производството за издаване на индивидуален административен акт от Административния орган на необходимост от огнестрелно оръжие за осъществяване на спортна дейност, означава кратко и ясно само това-спортна дейност).
Формално-юридически, никой не ти ограничава единиците, обаче напрактика..........специално КНО е тежка работа, дай да не се заблуждаваме.Това не е времето от 1998-2001г., когато беше сравнително лесно, кагото разрешиха на граждани да имат КНО.
Категориите граждански оръжия в закона са ясно нормативно регламентирани............
Има една подробност обаче в практиката..............на много места получаване на разрешение за придобиване и после за носене и употреба на КНО за самоотбана си е невъзможно и за много хора, които отговарят на критериите на закона, боравят безопасно с ОО, имат навици, желание, пари, единствения шанс да имат свое КНО е с доказване на необходимост именно относно спортни цели и дейност........Защо не отчиташ този факт Мед дог???

Не мисля, че позоваването на спортна дейност разрушава правото на гражданина на КНО за самоотбрана..........Просто мотивираш друга необходимост, съответно други цели и дейности, осъществявани правомерно с ОО.
Оръжейното ни законодателство в момента си е доволно, даже твърде рестриктивно..............
Утежнена и усложнена процедура по издаване на разрешение за притежаване, съхранение, носене и употреба на огнестрелно оръжие и т.н.
Хубаво е, че за спортисти и ловци е разрешено презареждането на боеприпаси, но.............режимът за спортно оръжие и придобиване боеприпаси, нужни за спортни дейности е също доволно усложнен......
Виж само как са уредени нещата с боеприпасите за спортни цели????

Кажи ми според теб в момента две/повече КНО за самоотбрана може ли да ти разрешат да придобиеш?
Реално погледнато...Ако и в закона да няма ограничение на брой притежавани стволове КНО, а ограничение на носене само на едно КНО.......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer