logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 08:22       Заглавие:  Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Понеже в населеното ми място имеше стрелбище, което обаче беше част от една почивна станция, която се приватизира взеха, че го затвориха. :td: Та мисълта ми е какви са изискванията, за да може да се регистрира открито стрелбище, понеже имам приятели с неизползваеми извънградски терени? Има ли някаква наредба, която да регламентира точно изискванията за открито стрелбище? Ако има някой, който е извъртял процедурата, ще помоля за разяснения. Възможно ли е на стрелбище определено за треноровки с ловно оръжие да се лицензира и за късо? Благодаря предварително :-)

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 11:28       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
В момента се работи по една нова наредба за тези стрелбища.
Кое е населеното място и има ли там клуб по стрелба?
Мисля, че ако стрелбището за Ловно е обезопасено и на съответни дистанции, не би трябвало да има проблем да се узакони са късо нарезно...

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 11:54       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ако става въпрос за Велинград, в мазетата на бившия дворец не се чува...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2011, 12:47       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Става въпрос за Велинград, ловното стрелбище е на доста голямо разстояние от града, ама и на него не му е много сигурно какво е положението. Довечера на събрание на ловците ще питам. Клуб по стрелба още няма, ама не е философия да регистриарм едно ЮЛ с нестопанска цел развиващ IDPA. Доколкото разбрах трябват 7-8 клуба за федерация, за да има как спорта да се практикува законно и на необходимото ниво. В София такъв клуб ще се регистрира най-лесно. Ама трябва да има и по други места както е с IPSC - то. :wink: Тука сме двама голи ентусиасти с пищови, но ако има клуб, стрелбище и патрони, може да станем и повече. :-)

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2011, 22:34       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Федерация не ти трябва.
Всеки клуб по IPSC в България си прави секция IDPA , прави те член на клуба и готово.
Ако "юрисите" тука ти кажат, че така не може (щот като ги знам колко разбират няма да се изненадам ако го кажат) въобще не им обръщай внимание - може и е законно.
IDPA до колкото разбрах не им трябва да имаш отделна федерация.

Ако все пак не се пребориш ... добре дошъл в нашия клуб - Стрелкови клуб Левски.

Ако, обаче и ти мислиш като "юристите" , е тогава няма спасение ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2011, 23:45       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 01:37
Мнения: 353
Местоположение: София
Delian Tsvetanov написа:
Федерация не ти трябва.
Всеки клуб по IPSC в България си прави секция IDPA , прави те член на клуба и готово.
Ако "юрисите" тука ти кажат, че така не може (щот като ги знам колко разбират няма да се изненадам ако го кажат) въобще не им обръщай внимание - може и е законно.
IDPA до колкото разбрах не им трябва да имаш отделна федерация.

Ако все пак не се пребориш ... добре дошъл в нашия клуб - Стрелкови клуб Левски.

Ако, обаче и ти мислиш като "юристите" , е тогава няма спасение ;)


ю-те тва, ю-те онова... ама един ден все кацате на ю-те нали :)

_________________
Marlex, СК Динамик Армс
May the enforcement be with you!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2011, 23:52       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
marlex написа:
ю-те тва, ю-те онова... ама един ден все кацате на ю-те нали :)


+100 :tu:

нашите юристи са най-готините ;)

освен това без тях нямаше да постигнем нищо !!!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 08:22       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Звяра написа:
Тука сме двама голи ентусиасти с пищови, но ако има клуб, стрелбище и патрони, може да станем и повече.


:??: е как да се уреди тва със стрелбището и патроните PDT_Armataz_01_31

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 09:20       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Не съм цитирал имена относно юристите, защото Иво три, като ми казва какво са решили за едно или друго нещо също не цитира имена. Вероятно не става въпрос за всички.

А Марияне - знаеш, че към теб имам само позитиви. Направил си достатъчно за клуба ни ... като човек , не като юрист. Като юрист не те познавам (а и дано не ми се налага да те опознавам, като знам с какво се занимаваш :D ).

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 09:30       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
е това вече ако не е интрига .. здраве да е

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 10:00       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Иво, ако аз не съм човека дето казва нещата в очите на другите, (дали съм прав или не е въпрос на мнение) а не като една част от подопечните ти зад гърба ми ... нека съм интригант. Светльо Костадинов е едно от изключенията - явно сме на много различни мнения, може да не се харесваме, но поне го казва открито. Поне за това му правя евала. :tu:



Ама за да не изкривяваме темата. Човека иска реална помощ.

Ето ти една прекрасна възможност.
ДАЙТЕ ПРАВО НА ИСКАЩИТЕ да стрелят само IDPA без IPSC, като ги направите членове на клубовете си по IPSC. Така както ние от Левски помогнахме на много от IPSC стрелците , когато нямаха федерация и правна норма да имат оръжие.
Не говорим за стрелящите IPSC, които може да стрелят и IDPA. Кажи, че правиш секция в Динамик Армс по IDPA стрелба и вече в клуба могат да влизат хора, които да стрелят само IDPA.
Помагай им както Бранимира Цветанова Ви помагаше.
Е? Ще го направиш ли?

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 10:18       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Деляне,

Горенаписаното от теб е една от основните причини да разчитам само на разрешенията за самоохрана и лов за оръжията си. Криво разбраната цивилизация, че в един стрелкови клуб или федерация трябва да има само "състезатели" нито спомага за развитието на стрелковите спортове, нито за тяхното популяризиране.
Какво ако просто искам да си стрелям IPSC/IDPA без да ходя по състезания? Кое е лошото? Нали за да има пари за "представителните" състезатели, трябва да има членска маса - иначе от къде ще дойдат тези пари? Тука говорим и за спонсорството дори ако щеш.
Проста бизнес логика:
Всяка една фирма плаща пари за да печели пазари- нали се сещаш че между пазар от 5000 стрелци и пазар от 200 има сериозна разлика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 10:40       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
имаше една приказва навремето "100 коча = 200 мъде"

тълкувате нещата много грешно!

1. IPSC e лицензиран спорт вече в България, с всичките си ползи и тежести на това

2. никой който сериозно иска да спортува и да се състезава, според изискванията на закона за спорта, и правилниците на БФДС не е върнат от клубовете на БФДС

3. всеки може да си стреля по правилата на IPSC/IDPA/3gun/4gun и т.н. стига да има оръжие и да го прави на законни стрелбища, спазвайки мерките за безопасност на самите стрелбища

4. държавен шампионат може да организира само лицензираната организация, със всички последствия за това - за нея и за други които се опитат да го правят - справка Закона за спорта

5. за да се участва сериозно на турнир по IPSC се иска много подготовка, четене на правилници и закупуване на необходимата екипировка

6. тези цифри .. 10 000 души по 100 лева такса .. сме ги чували на маса от Д2 .. но попадат в горната поговорка, реалността е друга

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 10:40       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Деляне,

Горенаписаното от теб е една от основните причини да разчитам само на разрешенията за самоохрана и лов за оръжията си. Криво разбраната цивилизация, че в един стрелкови клуб или федерация трябва да има само "състезатели" нито спомага за развитието на стрелковите спортове, нито за тяхното популяризиране.
Какво ако просто искам да си стрелям IPSC/IDPA без да ходя по състезания? Кое е лошото? Нали за да има пари за "представителните" състезатели, трябва да има членска маса - иначе от къде ще дойдат тези пари? Тука говорим и за спонсорството дори ако щеш.
Проста бизнес логика:
Всяка една фирма плаща пари за да печели пазари- нали се сещаш че между пазар от 5000 стрелци и пазар от 200 има сериозна разлика.


Аз за това питам Иво 3.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2011, 10:43       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Е? Ще го направиш ли?


говориш в единствено число .. а става дума за НПО (отнася се за всички клубове)
ако членовете на клуба решат че имат нужда от такава секция .. защо да не се направи
(ако устава клуба го позволява, разбира се)

но на този етап .. имаме други цели и задачи
най-малкото, че ни предстои Европейско първенство .. за което ще трябва доста да поработим

IDPA не е приоритет към днешна дата!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer