logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 10:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 18:30       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
тази дискусия ми напомня на селяните как кастрират свинете си ..

със старо бръснарско ножче и малко йод .. няма шиене, няма медикаменти .. и прасето си остава без мъдури
само че тоя метод работи само само за мъжки прасета .. за женски - викат доктора :)

понеже баща ми е ветеринарен доктор и като дете сам се нагледал :) мога да сравня двата метода
да прасето остава без мъдурки .. ама я оцелее я не

знам за случай дето един пишман доктор уж си кастрира женската свинка, ама тя пак забременяла .. какво рязал вътре и той незнаеше :))



та и тук .. говорим за оръжия, към които има едни по сериозно изисквания
там да я затегне с нещо .. колкото да не изпадне и готово, ще работи оръжието щом заключва .. те инжинерите са сметнали цевки, стени, метали, стъпки ..

само че не става дума за това, а за едни по сериозни изисквания, към повтаряемост и други


който не вярва да си развие цевката и да я затяга на око (няколко пъти) и да провери .. стрелбата и след всяко стягане дали работи по същия начин

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 21:41       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
та и тук .. говорим за оръжия, към които има едни по сериозно изисквания
там да я затегне с нещо .. колкото да не изпадне и готово, ще работи оръжието щом заключва .. те инжинерите са сметнали цевки, стени, метали, стъпки ..

само че не става дума за това, а за едни по сериозни изисквания, към повтаряемост и други


Иво, недей да освинваш обекта на дискусията. Тукашната практика е установила отдавна колко да се стяга и майсторите го знаят и го прилагат. Техните пушки стрелят с изключителна добра повтаряемост. Това което се прави по гаражите, от който и да е, не е обект на нашата дискусия.

Пак повтарям, ако някой в БГ има време, и си смята въртящия момент на всяка сглобка, няма нищо лошо в това. Ама да се принизява произведенията на тукашните майстори (пак повтарям те не са дипломирани инжинери и работят с доказан опит и общоприета практика, използват супер технологии, и са топ клас състезатели) мисля, че не е редно.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 22:45       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
та и тук .. говорим за оръжия, към които има едни по сериозно изисквания
там да я затегне с нещо .. колкото да не изпадне и готово, ще работи оръжието щом заключва .. те инжинерите са сметнали цевки, стени, метали, стъпки ..

само че не става дума за това, а за едни по сериозни изисквания, към повтаряемост и други


Иво, недей да освинваш обекта на дискусията. Тукашната практика е установила отдавна колко да се стяга и майсторите го знаят и го прилагат. Техните пушки стрелят с изключителна добра повтаряемост. Това което се прави по гаражите, от който и да е, не е обект на нашата дискусия.

Пак повтарям, ако някой в БГ има време, и си смята въртящия момент на всяка сглобка, няма нищо лошо в това. Ама да се принизява произведенията на тукашните майстори (пак повтарям те не са дипломирани инжинери и работят с доказан опит и общоприета практика, използват супер технологии, и са топ клас състезатели) мисля, че не е редно.


точно същото :)
някой реже мъдури с ръждиво ножче и постига резултати близко до теоретичните или приблизително около тях :D
ама някой преди него е изчислил .. че като му се резнат мъдурите - нереза повече не може да опложда свинки .. и той знае къде да реже :)) :D


нали си техническо грамотен :) не може да приказваш такива неща :oops:

обикновено повечето оръжия си идват с паспортни данни кой болт на колко се стяга
и не всеки е длъжен да изчислява с формули .. ама чете веднъж и прилага .. но това не означава, че някой преди него не го е изчислил .. и не се прави на око и усет :)


може би не те разбираме правилно
предполагам, че си искал да кажеш, че не изчисляват всяка сглобка, защото имат богат опит и са чели/видели .. как се прави и го прилагат
ние пък искаме да кажем, че някой преди това ги е сметнал нещата, и им го е казал/написал

но някой да ми твърди, че производители на цеви не ползва сметки изчисления и т.н. и прави всичко на око .. не е сериозно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 23:12       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
но някой да ми твърди, че производители на цеви не ползва сметки изчисления и т.н. и прави всичко на око .. не е сериозно


Въртим се в затворен кръг - производителите на цеви не знят къде тази цев ше се монтира за да се занимават със изчисления на сглобки. Разбира се, че смятат всичко останало.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 00:03       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
забавено стана :)
как искате да докажете, че щъркела носи бебетата някъде :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 09:49       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Yank написа:
Въртим се в затворен кръг - производителите на цеви не знят къде тази цев ше се монтира за да се занимават със изчисления на сглобки. Разбира се, че смятат всичко останало.

Сега, първо трябва да си изясниш кой какво прави, защото подозирам от постовете ти, че има някакво неразбиране от твоя страна.
Производителите на т. нар. бланкове произвеждат тръби с отвор и нарези, т. е. заготовки и няма как да дават инструкции за монтаж, защото не знаят на каква конфигурация ще се монтира съответната цев.
Голяма част от тези производители обаче, произвеждат и завършени цеви за определени модели оръжия, с резби, патронници и т. н.
Когато цевта е предназначена за конкретно оръжие, т. е. се знае калибъра, резбата, кутията и т. н., цевта се придружава с инструкция за монтаж или поне съвет ДА СЕ МОНТИРА ОТ КВАЛИФИЦИРАН ОРЪЖЕЙНИК. Последното предполага, че оръжейникът не е самоук, ами е с образование предполагащо, че е запознат с инструкциите по монтажа, или ако няма такива, има достатъчно познания да пресметне сам необходимите моменти и да носи отговорност за това! Такава е практиката.
С такива инструкции пристигнаха конфигурираните цеви от Лотар Валтер за две пушки, едната от които я има в сайта ми: http://buffalo.dir.bg/_wm/gallery/?df=768010
http://buffalogt.snimka.bg/tuning/sako- ... rel.737753
В Америка практиката би трябвало да е същата. Ето инструкцията на конфигурираната ми цев на Лиля. Даден е моментът на затягане.
Обърни внимание на забележката в началото отгоре! Отнася се за монтажа към кутии, които се различават от посочената в инструкцията.
Когато оръжейник доработва и завършва цев от бланк, той е длъжен да се съобрази със същите изисквания и още много други (по изработване на патронника, контера, дулото, избягване на разностенността и др), но ще му е по-трудно, защото в повечето случаи, вече няма написани инструкции. Тук има два пътя, в зависимост от квалификацията.
Единият е по аналогия от сорта на "То на Иван дето му слагаха оная цев на флоберката в Германия, немците пишат, че са я затегнали с 30 N.m. Сега на тая пушка .300 Win. Mag. и аз ще я затегна с толкова."
Другият е пътя на изчисленията, така както се правят от производителите, когато се пишат инструкциите. За този път става дума и не разбирам точно за какво спориш.
В днешно време хората работят толкова прецизно, че дори на капачката на масления филтър и на оригиналния ключ за свещите на колата ми има означение на завиващия момент. Само така може да се прогнозира добър резултат, а не на око, щото някой "много му разбирал". Ако даден майстор има наготово обаче, предварително изчислени моменти с доказана достоверност за определени конфигурации (цевна кутия, калибър и т. н.) разбира се, че не е нужно да ги смята отново, защото резултатът би трябвало да е същият.


Прикачени файлове:
IMGP0045.JPG
IMGP0045.JPG [ 848.4 KiB | Прегледано 6327 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 10:44       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2014, 17:47
Мнения: 91
И в инструкцията на моята пушка пише, най-добре да се затегне на 5 до 5.5 Nm.
Не, че вече не тествах разликата в затяганията - на което имаше свидетели. Така, че "вервайте ми" има значение за групираността и повтаряемостта :-)
Затова сега си нося и динамометричната отверка с пушката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 15:38       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
buffalo_gt написа:
Сега, първо трябва да си изясниш кой какво прави, защото подозирам от постовете ти, че има някакво неразбиране от твоя страна.


Жоро, ти наистина ли си мислиш, че съм музикант, дърводелец или нещо друго далече от оръжията, и ми е нужно да си изяснявам, както ти казваш, кой какво прави? Този дълъг пост, който започва с думата ОБАЧЕ, е тотално отклонение от това което съм твърдял и е ненужно повторение на всеки му известната практика за лимитиране на моментите на затяганията по света.

Пак ти повтарям това което съм казал - цевите дето се продават на свободния пазар и които се купуват от мен и хиляди хора в Америка, отиват при майсторите нарязват се и след това се затягат за ресивърите (без каквито и да е формули и сметки) и точността им е супер и в много случаи достигат световни постижения. И аз казах от къде идва това (дълга и отделна тема за еntrepreneurship в Америка) .

Ако това не ти се вярва - добре няма лошо.
Ако ти използваш формули и смяташ затягането и това също добре.
Нека да си спестим дългите и ненужни лекции. ОК?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 15:48       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Yank написа:
Този дълъг пост, който започва с думата ОБАЧЕ, е тотално отклонение от това което съм твърдял и е ненужно повторение на всеки му известната практика за лимитиране на моментите на затяганията по света.

И
Yank написа:
Пак ти повтарям това което съм казал - цевите дето се продават на свободния пазар и които се купуват от мен и хиляди хора в Америка, отиват при майсторите нарязват се и след това се затягат за ресивърите (без каквито и да е формули и сметки) и точността им е супер
:(

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 15:57       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Пак ти повтарям това което съм казал - цевите дето се продават на свободния пазар и които се купуват от мен и хиляди хора в Америка, отиват при майсторите нарязват се и след това се затягат за ресивърите (без каквито и да е формули и сметки) и точността им е супер и в много случаи достигат световни постижения. И аз казах от къде идва това (дълга и отделна тема за еntrepreneurship в Америка) .


Янк моля те спести ни глупавите и неверни твърдения

това е за триене, няма място в сериозен форум!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 16:03       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
Янк моля те спести ни глупавите и неверни твърдения


Yank написа:
Ако това не ти се вярва - добре няма лошо.
Ако ти използваш формули и смяташ затягането и това също добре.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 16:29       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
това е технически раздел - където целта бе да си помагаме, да повишаваме знанията си
поне такава му беше целта, но се превръща в нещо гадно, изпълзяват някакви страсти, някаква агресия се усеща ..
направо .. се замислям за закриването му :punch:

не е нормално, някой да опитва да си сподели опит, нещо технически как се изчислява усилия и т.н. ... т.е. нещо различно от затягане на усет

насреща му ... да се се пишат 20 отговора в това, че .. американските майстори са велики!
те не смятат и отхвърлят всичкия научен труд на инженерите, не ползват динамометрични инструменти и млятат с чукове, не им трябва уред, ами на рака да затягат колкото Нм им трябва

може и така да е .. но ползата за мен е НИКАКВА! защото не сам роден с вградена динамометрична отверка в раката ми, нямам 200 годишен опит, и бих искал да си изчисля усилията с които да затягам МНОГОКРАТНО .. и да го споделя с колеги

но .. насила познание не се набива, набива се едно друго нещо ..

ПП: за съжаление се превърна в поредната засрана тема в този раздел :oops: ... и този раздел го приключваме

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 16:51       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 274
Местоположение: София
Лошото е, че в крайна сметка хората го приемат лично, засягат се взаимно и се отдръпват от форума, от което губим всички..

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 16:59       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
видяхме всички, че нивото ни не е достатъчно за да имаме сериозен технически раздел
ще четем из чужди форуми, където културни хора дискутират тези теми

не сме готови за познание, изражда се смисъла на техническия раздел, и долни страсти заливат всяка смислена тема
резултата се оказа негативен и за пишещи и за четящи


ПП: то вица за българите и казана .. не е случаен, истина е - такъв ни е гена
и в този форум също пишат живи хорица с български ген .. а не извънземни
нямам как да е по различно тук, от това което е бг реалността

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 02:02       Заглавие:  Re: Проект "Бърза смяна на цев за състезателна пушка"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
американските майстори са велики!
те не смятат и отхвърлят всичкия научен труд на инженерите, не ползват динамометрични инструменти и млятат с чукове, не им трябва уред, ами на рака да затягат колкото Нм им трябва


Иво, никога не съм казвал, че са велики, нито съм казвал, че не използват динамометрични инструменти, нито съм, казал, че ОК да млатят с чукове и че го правят на ръка колкото им трябва.

Недей така - единственото което съм казал е, че не ползват изчисления, резултатите са им добри и използват последните технологии за да създават първокласни пушки. Освен това подчертах, че всеки метод даващ приемливи резултати е ОК за мен и научния труд на инжинерите никога не е отхвърлен от мен.

Това най-горното е или лично твое заключение или е емоционална реакция. Разбирам твоята лоялност, но ти който имаш безкрайни постинги за нови неща :tu: би трябвало съвсем спокойно да не се съгласиш с моето мнение и да го дадеш cool.

Надявам се, че нашето 14 годишно приятелство адмирации няма да се засерат (excuse may French :-) ).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Last Man Standing и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer