logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 14:40       Заглавие:  CZ 452 Varmint or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.rimfirecentral.com/forums/s ... p?t=746753

двете пушлета се очертават много интересни за новата ни дисциплина T-Class Rimfire

и може да ги разгледаме .. по отблизко

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 16:29       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Аз притежавам втория вариант - 455 Варминт.

То, май вече 452 не се произвежда и може да се купи само втора ръка..

Според мен, са перфектни за нашите цели. Особено за тренировки.. Точността е предостатъчна, може и да не е за финала на бенчрест състезанията, обаче трябва да се има предвид че стреляме с купешки патрони, които може и да не са от най-скъпите :D

Идеята, според мен на 22лр е, че позволява да се тренира стрелбата КОЛИЧЕСТВЕНО... Няма откат, съответно се елиминира умората и на фона на по-ниските разходи ни позволява повече изстрели.

Има и много опции за тунинг на тези модели. Би било идеално, ако човек успее да си сглоби еднакви пушки - една 22 лр и втора - голям калибър - с еднакви шасита, оптики, двуноги и т.н.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 16:32       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
така е, освен всичко което написа, може да се тренира на по къси дистанции, където има много подходящи места за целта

а и едни 200метра са перфектни за ЛР, учене на вятъра и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 17:39       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ivo III написа:
може да се тренира на по къси дистанции


Преди имаше една много хубава идея да ходим да тренираме с 22 лр на закрито стрелбище в София :tu:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 17:46       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
p_markov написа:
Ivo III написа:
може да се тренира на по къси дистанции


Преди имаше една много хубава идея да ходим да тренираме с 22 лр на закрито стрелбище в София :tu:


нямаше желаещи, даже и на Гео Милев ни разрешиха ... но и това ще стане, всяко нещо с времето

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 20:56       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
200 метра и 22 лр си е доста смела мечта. 452 - лепене. 455- резба. 50/50 са хорските предпочитания при мен. Старата изпитана 452 си има още почитатели. Машините на който се прави 455 са кьде кьде по напред в технологийте- оттам и по малки допуски и по добьр финиш. За материалите обаче не е така. Болта е танк- няма трошене а това е единственото което ме интересува. Всичко си е кьсмет на каква ще попаднеш. Оттук и вьпроса заслужава ли си даването на едни 2К$ за ьпгрейд. Преди да се пипа нещо да се сменява трябва да се тества и да се види как стреля. Свидетел сьм на две 455 който нямат нужда от нищо друго освен нов Мр Муха тригьр. Плюса на варминта е приклада. Цевта и тригьра в 99 % се сменяват на момента. Биг предпочел варминта ако ми харесва този приклад. Ако не има други приклади и бих взел най евтината 452 или 455 , задьржайки блота само и подарявайки останалото на приятели ентусиасти. Да се гонят 200 в сьзтезание цевта дори на 455 трябва да е залепена- неподвижна зглобка. Не че няма махане след това с нагряване . За пример в Щатско майсторите на пушки който могат да докарат 22 лр пушка до олимпиадни резултати се броят на прьстите на едната рька. Аз знам за трима само. В сравнение с останалите ? хиляди майстори на другите калибри. 200 метра си плаче за Аншуц с спортен приклад и кожени дрехи :D Питай бьфалото , нали е бил добьр спортяга човекьт, той най-добре знае.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 21:32       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
200 метра и 22 лр си е доста смела мечта


по гонгове - 2-3 МОА мисля че няма да е драма

тази кака .. права го може https://www.youtube.com/watch?v=CUtasDhjpI4 :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 21:56       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 22:42       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Ivo III написа:
по гонгове - 2-3 МОА мисля че няма да е драма

Да , зависи по какво стреляш. На сьстезанията на който ходeх макс.дистанция беше 100 метра.При всички положения е яко фьн и спестяване на пари. 45 стинки на патрон в сравнение с 1-5 кинта патрон на 6 мм, 408 и прочие калибри. Проблема е в скьпата конфигурация. Пушката е около 2-3К сьс скоп около 1.5-2К си е направо много пари за 22лр. Ако ги нямаш вятьра надали ще го научиш :D 300 кинта са ми новите рингове на 22 пушлето. Всеки луд с номера си.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 22:58       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
по гонгове - 2-3 МОА мисля че няма да е драма

600 ярда идват множко, на на 500 ярда удрят гонга и на дублети: https://www.youtube.com/watch?v=2dn-bqyMkfs

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 23:00       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Aз лично сега ако трябваше да избирам бих си взел семи ауто. Това ,че се губи енергия за врьщане на затвора си е направо 0.00001 фактор. Всяко едно пускане на приклада и зареждане на болта освен ,че е губене на време е и разваляне на стойка , хват. Дори в легнала позиция не е сьщото както сьс семи ауто. Семи ауто от хубава марка сьс кьса цев му е майката. Примери:
https://volquartsen.com/departments/22_lr_rifles
http://www.coolguyguns.com/KIDD-22LR-Supergrade-Premium-Rifle-Custom-Build_p_159.html
Тия вторите са ми селски , та скоро може да ги посетя.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2018, 23:15       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
22 лр е супер фьн и няма значение с какво се трьгва , един ден се завьршва с това :
https://www.anschutznorthamerica.com/st ... Stock.html

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 11:11       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ние влагаме с 22ките по различен смисъл

както по горе написа Петър, целта е да се тренира "чист изстрел" без компонента откат/трясък
за да могат да се отработят чисто различни стрелкови техники, и то на близки и лесно достъпни стрелбища с малки дистанции

оръжията .. гледаме да са по близки до истинските с които стреляме

парите - не е за икономия, пак толкова ни излиза, защото стреляме по много, 200-300 изстрела се правят с лекота, че и повече :)

а и като гледам и при вас, колко шасита (версии на истински шасита) има за 455, би следвало да е на почит 455 сред тактическите стрелци

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 11:52       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
по гонгове - 2-3 МОА мисля че няма да е драма

600 ярда идват множко, на на 500 ярда удрят гонга и на дублети: https://www.youtube.com/watch?v=2dn-bqyMkfs


прилича на стрелбата на 2-3км :DD PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 19:52       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
И аз като начинаещ да се включа с cz zkm 452 - 22lr varmint. разстоянието е 100 м. четири групи от по пет изстрела с Winchester HP 40gr. Стрелял съм с двунога и задна торбичка.
Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 102.3 KiB | Прегледано 9070 пъти ]
Прикачени файлове:
2.jpg
2.jpg [ 69.34 KiB | Прегледано 9070 пъти ]
Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 62.16 KiB | Прегледано 9070 пъти ]
Прикачени файлове:
4.jpg
4.jpg [ 67.24 KiB | Прегледано 9070 пъти ]

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer