logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2016, 18:25       Заглавие:  CZ 455 + Lilja Barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 03:04       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Моят гьнсмит отрича тази комбинация. Каза ,че сама по себе си Лилжата си е супер цеф но....при чз болтовете....допуските са голями и си е чист кьсмет да уцелиш болт който да си подхожда с цевта. При всички положения цевта се лепи перманентно кьм болта. Според него много по-добрия избор е Бенчмарк кьм чз болт. Сьщо така цевта трябва да е между 24-26 ".....за компресор оптималната дьлжина е 18.5". Tова е само когато точноста е приоритет. Имам приятел който купи 2 лилжи и сега ги дьржи в шкафа.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 03:27       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Ринговете така ги сметнах с формулата ,че сега не остана място за капаче отпред . За удьлжение на трьбата вьобще не може и дума да става .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 11:17       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Браво :)

ще ни разкажеш ли повече какво си направил, какви дилеми са те мъчели, как си взел решение за едно или друго
един вид .. малко текст към картинките :))

какъв е приклада? патрони, дистанция ... ще ни е интересно :)

ПП: тая ръкохватка изглежда красиво, но не те ли дере в ръката като презареждаш ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 19:11       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2013, 14:15
Мнения: 89
:shock: :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 02:18       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Моят гьнсмит отрича тази комбинация. Каза ,че сама по себе си Лилжата си е супер цеф но....при чз болтовете....допуските са голями и си е чист кьсмет да уцелиш болт който да си подхожда с цевта.


Витане, хубаво пушкало си спретнал, че и добри групи прави (на какво разстоянив?). И може би си разбрал, но .22 е абсолютно капризен. Какво си избрал за твоятя годеница?

Ако можеш, разкажи защо оръжейника (gunsmith) ти отрича тази комбинация. Всичките цеви идват като едно желязо with grooved bore. Работата на стругаря (the gunsmith) е да я нареже и съедини със receiver-a. Аз не виждам защо всяко едно желязо да не може да се нареже и да се интегрира с receiver-a.

Що се отнася за така наречените "допуски" те се оправят с така неречения процес blue printing (marked price ~ $200).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2017, 04:14       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Пушлето тькмо го взех и вече го пре@бах :happy: Беше ми казано да не спускам на сухо ама докато пусна една вода и останалите львове на тира му се изредили на спуська и след не знам колко ааааа ,лееееееее и тцьк подбили цевта отзад. :shock: Но да започна отзад напред: Смита е диджеа от 22 калибровия форум тук . Който го е чел знае ,че като някой преебе някоя лилжа и се обади за поправка вьв фирмата ако работата е засукана направо ги пращат при диджея.Сьщия прави и кьстьм на Аншуци.... Под такьв ник е там. Та ....Пич отвсякьде , по погрешка му бях платил 2 пьти :DD ама реагира бьрзо и вьрна кинтите на другия ден.Мисля да му ходя на гости някой ден ....ама е на майната си .... С две думи - казах му какво ми трябва и го оставих да действа. Купих пушлето ,пратих му болта и приклада и му казах натам да се оправя както той си знае. Обясних му ,че критерия ми е точност и прецизност. Не ми дреме нито колко ще тежи,нито как ще изглежда.След като уточнихме дали ще я кича с сопресор ( разликата в шума е никаква с по-напомпани патрони-тествано с няколко пушкала) и дали ще и слагам мистьр муха спуськ му казах да ми прати текст като я засили кьм мен. Мина се 2 месеца и пушлето ме чакаше в нас.Сложих и рингове и оптика и това е. Порьчах 10 кутий за да потвьрдя лот теста който той ми направи . Ако и при мен направи една дупка на 50 метра това е амоницията. Порьчвам 100 кутий - за 100 правят отстьпка и слагам край на проблемите за следващите 2-3 години :happy: Но не остава време за пуцане-баш затова си и взех 22: нито ще релоадвам, нито ще бия пьт до майната си за тир и сьстезания, нито ми се губи слуха и вади рамото от рикойл , нито тренировките на тира или таксата участие ще ги усетя-балха ме е ухапала дет се вика. Какво се прецака.....понеже и болта е пипан -друга игла с друга форма и пружина ....като измаа цевта и набива и наранява вьтрешния диаметьр и не може да вкараш патрон. Уреда за поправка струва 25 кинта и го чакам да дойде. Често срещан проблем при старите флоберки. При модерните пушкала може и да можеш да спускаш на сухо....Иглата на моята е много зла :roll: Идеята на по силният и дьлбок удар от иглата е да сьздаде по добро и пьлно изгаряне на барута. Говоря по спомени каквото ми е казал той-нито разбирам от вьншни ,нито от вьтрешни балистики. От него знам ,че ако се тьрси посредственост повечето неща не са значими.Но ако искаш леко да се приближиш до олимпиадата по резултати PDT_Armataz_01 тогава всичко е от значение.Като остане време ще кача още снимки.


п.п. Яне ако си навит за нещо по твой избор при този смит , ще те препорьчам и ще ти дам неговите кординати. Вече му намерих доста клиенти при мен. За услугата ще те глобя една чаша пресно мляко.Несварено.Ако ти се занимава му врьтни една шайба и го питай за детайли какво харесва и защо. Патроните който си хареса чезака са RWS R 50 лот 870 (тези за 75 годишнината на фирмата). 18.50 $ на кутия + шипинг PDT_Armataz_01_30 . Какво е лот на патрони- при пройзводството няма как химическите сьставки да са едни и сьщи на барута да речем-дори и при най- голямите и реномирани фирми има разлики-дори и минимални.Затова като разбьркат рецептата и пуснат конвейра се слага този номер. Другото бьркане на химикалите с друг номер и т.н.Освен това по този лот номер компанията може лесно да проследи и вьрне или спре дадена партида ако нещо не е като хората при тестването и. Така ,че патрони от една и сьща фирма правени в ралични дати да речем и имайки различни лот номера може да имат различни стойности,показатели-скорост и т.н.Ама тия неща ги знаете по добре от мен.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2017, 11:43       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 25 Авг 2008, 16:37
Мнения: 304
cz85 написа:
Моят гьнсмит . Каза ,че сама по себе си Лилжата си е супер цеф но при чз болтовете допуските са голями и си е чист кьсмет да уцелиш болт който да си подхожда с цевта. При всички положения цевта се лепи перманентно кьм болта.Пушлето тькмо го взех и вече го пре@бах :happy: Беше ми казано да не спускам на сухо ама докато пусна една вода и останалите львове на тира му се изредили на спуська и след не знам колко тцьк подбили цевта отзад. :shock: ..като измаа цевта и набива и наранява вьтрешния диаметьр и не може да вкараш патрон. Уреда за поправка струва 25 кинта и го чакам да дойде. Често срещан проблем при старите флоберки. При модерните пушкала може и да можеш да спускаш на сухо....Иглата на моята е много зла :roll: Идеята на по силният и дьлбок удар от иглата е да сьздаде по добро и пьлно изгаряне на барута...Ринговете така ги сметнах с формулата ,че сега не остана място за капаче отпред ...
Честито брадъре за новата играчка..... :-) ...много сипмачично изглеждащо пушле...! :tu:
Явно майстора ти е препилил конуса на иглата така че да излиза повече от нормалното... :wink: ..., при *по старите* колкото и да се щрака нищо не може да се подбие.
Що се отнася до смяна на цев - при мод. 455 е елементарно упражнение , тя си е предвидена като *тейкдаун* за 3 калибъра ...
https://youtu.be/6LPQhFbK-8k

При наличие на заготовка (бланк) , тука всеки полуграмотен сругарофрезист може да я пасне към затворната група без проблем.
За предна капачка на оптиката - виж колко е луфта .... и дали ако се резне капачката отдолу няма да стане работата... :wink:
Изображение

Интересно щеше ако беше изпробвал как стреля с оригиналната и цев .... и доколко си е струвала цялата гимнастика.

Поздрави от България !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2017, 14:48       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
п.п. Яне ако си навит за нещо по твой избор при този смит , ще те препорьчам и ще ти дам неговите кординати. Вече му намерих доста клиенти при мен. За услугата ще те глобя една чаша пресно мляко.Несварено.Ако ти се занимава му врьтни една шайба и го питай за детайли какво харесва и защо. Патроните който си хареса чезака са RWS R 50 лот 870 (тези за 75 годишнината на фирмата). 18.50 $ на кутия + шипинг PDT_Armataz_01_30 . Какво е лот на патрони- при пройзводството няма как химическите сьставки да са едни и сьщи на барута да речем-дори и при най- голямите и реномирани фирми има разлики-дори и минимални.Затова като разбьркат рецептата и пуснат конвейра се слага този номер. Другото бьркане на химикалите с друг номер и т.н.Освен това по този лот номер компанията може лесно да проследи и вьрне или спре дадена партида ако нещо не е като хората при тестването и. Така ,че патрони от една и сьща фирма правени в ралични дати да речем и имайки различни лот номера може да имат различни стойности,показатели-скорост и т.н.Ама тия неща ги знаете по добре от мен.


Да ти е честито новото пушле. Разбира се, прати форума и координатите. Може би ще направя нещо с него за моя Аншунц. До година NRA convention е в Хюстон и може би ще ми дадеш удоволствието да пипна пушлето (няма да го щракам на сухо разбира се :-) )

Пожелавам голям кеф. От къде купи патроните?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2017, 03:10       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Отзад напред: Патроните са оттук http://www.anschutznorthamerica.com/.Пичове са- и си вдигат тела и си гледат имейлите.
Форум: http://www.rimfirecentral.com/forums/. Maйстор: (631)901-6337. Казваш ,че от мен си взел тела или пьк вьобще не ме споменаваш- изборьт е твой.Текстваш му и пича ти казва как може да ти помогне.В NY e , по точно островите на североизток. Пушката може да я пипаш и стреляш колкото ти душа иска. На тия НРА не сьм бил още, с кеф ще го посетиме заедно. Иване, прав си за пробата. Ако ти се занимава по добре да пробваш оригиналната цев и тогава ако има нужда човьркаш.По сьстезанията обаче още оригинална цев не сьм видял. Нещата по пушката не са сложни - ако имаш време и си срьчен ... не ти трябва майстор дет се вика. Но ... си има пенизи който за да ги знаеш...... си трябва поне 100 да си направил :wink: Само постоянно закрепване на цевта ти дава оптимален резултат. За хандспейса си има тайна :smoke:Накрая се ползва и лепило . Предна капачка ....една отиде в боклука след като я срязах...надали имам и 1мм.....ще го мерна ...добре ,че сьм уцелил на жена с малки стьпала....един нейн чорап заспа отгоре.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2017, 03:39       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Какво казва моя смит(Диджея) за измерването на хандспейса http://www.rimfirecentral.com/forums/showthread.php?t=900210
Чистене http://www.rimfirecentral.com/forums/showthread.php?t=896458 Аз лично имам рецепта от смита как да чистя чезака.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2017, 15:20       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Maйстор: (631)901-6337. Казваш ,че от мен си взел тела или пьк вьобще не ме споменаваш- изборьт е твой.Текстваш му и пича ти казва как може да ти помогне.В NY e , по точно островите на североизток.


Страхотен късмет - в момента съм в New York City. Ще му хвърля един телефон и ако може ще го посетя.

Thanks

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2017, 03:43       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Аз му писах днес. Пита ме какьв Аншуц имаш. Направо кьм него се обьрни. Посредникьт е лайно по презумция :-)

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2017, 18:59       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Още за head space - a. Търси се минималното разстояние между болта и дъното (the rim) на патрона. Търси се оптималното (най вероятното възможно най-малкото). И тъй като патроните на различните производители са с различна дебелина на rim-a то head space - a не може да бъде универсален.

Както ти казах, не е в ръцете ми моя Anscutz model 65 и не мога да определя дали въобще имам нужда от gunsmith, това ще го оставя за по късно. Хубавото е, че имам информация. Между другото в Аризона има феноменални машинисти. Един от тях ми спретна едно 17 lbs пушле 260 Remington, което прави дупки като твоето, само че на по-дълго разстояние.

Честит Великден and of course Само Левски.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2017, 00:48       Заглавие:  Re: CZ 455 + Lilja Barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
Страхотен късмет - в момента съм в New York City. Ще му хвърля един телефон и ако може ще го посетя.

Yank написа:
Както ти казах, не е в ръцете ми моя Anscutz model 65 и не мога да определя дали въобще имам нужда от gunsmith, това ще го оставя за по късно.

Нещо се обьрках ама карай.
Yank написа:
Между другото в Аризона има феноменални машинисти.
В БДЖ има сьщо факири.Надуват яко свирката и влизат с гьза в завойте. Но когато говориме за 22 лр гьнсмит стигаме до 2-3 човека в цяла Америка.Поне аз толкова открих.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer