logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 09:38       Заглавие:  Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
Здравейте на всички от Т-клас,
Обръщам се към вас по препоръка на мой приятел с обеснението,че вие сте хората които най-добре може да ме посъветвате при избора на оптика.
Идеята е да си закупя оптика с която да започна да стрелям на по големи дистанций /до около 400-500м и малко нагоре/ но и същевременно да използвам за лов като основния е на хищници.От сега да уточня, че не съм толкова навътре в нещата като вас и нямам вашите познания но имам сериозен ловен опит което пък няма според мен нищо общо с вашите насоки но мисля, че все пак помага.
Не мога да си позволя от скъпите класове и горе долу имам някакви насоки като основната е към Vortex естественно не от моделите Razor или генерация две.Но за това се обръщам за съвет, може би да греша относно марка и т.н.Ида ме ориентирате към увеличение в предвид предназначението.
Ще се ползва на Tikka T3x Tac A1 в 260rem. или 6,5cred. просто сега си уточнявам калибъра.

Ще съм благодарен на всеки които би дал някаква насока!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 18:44       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
byalka написа:
Ида ме ориентирате към увеличение в предвид предназначението.


18 ще те задоволи но 28 е по добре. Vortex е много добър избор. С 28 Vortex стрелям на 600 ярда и дори работи задоволително на 1000.

Правилото на Бързилов - оптиката трябва да е по-скъпа от пушката. Тъй като 6.5 cred е по-популярен от 260 rem, мисля, че ще имаш повече изобор на пазара с cred. Ако ще ловуваш малки хищници .223 (над 70 гр и стъпка поне 1:8) е супер.

На слука.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 14:14       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
Определено се спрях на този модел - Vortex Strike Eagle 4-24×50 EBR-4 SF SFP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 14:32       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
колега, колко е бюджета за оптика?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 14:37       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Напъни се още малко и вземи един Viper Gen.2 в FFP -мрад, по-солидни са от старите вайпъри и общо взето за парите си ти дават всичко което може да ти потрябва и зиро-стопът им е вече доста по-добре измислен , не е с месингови шайби като на първа ген.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 14:47       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
Ivo III написа:
колега, колко е бюджета за оптика?


На този етап мога да си позволя до около 1500лв


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 14:53       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
SSG написа:
Напъни се още малко и вземи един Viper Gen.2 в FFP -мрад, по-солидни са от старите вайпъри и общо взето за парите си ти дават всичко което може да ти потрябва и зиро-стопът им е вече доста по-добре измислен , не е с месингови шайби като на първа ген.


Да знам,че е по-добрия вариант но ми излиза извън бюджета дори и с 10% отстъпка в момента пак ми е малко скъпичко но както се казва има време.
https://www.opticswarehouse.co.uk/produ ... iflescope/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 14:55       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
byalka написа:
SSG написа:
Напъни се още малко и вземи един Viper Gen.2 в FFP -мрад, по-солидни са от старите вайпъри и общо взето за парите си ти дават всичко което може да ти потрябва и зиро-стопът им е вече доста по-добре измислен , не е с месингови шайби като на първа ген.


Да знам,че е по-добрия вариант но ми излиза извън бюджета дори и с 10% отстъпка в момента пак ми е малко скъпичко но както се казва има време.
https://www.opticswarehouse.co.uk/produ ... iflescope/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 15:06       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
точно в този клас .. почти няма оптика в Т-Клас
или се появяват много за кратко .. и се подменят по най-бързия възможен начин
затова много малко колеги спортисти биха могли да дадат мнение за това което питаш

за лов, и удоволствие .. всичко ще ти свърши работа
а и животните са големи - 0,1 МРАД животни няма, или поне не се стрелят, а ловят по друг начин
дистанциите 500 метра, ще ги покрие всяка, още повече, че 6,5 имат по прави траектории
избираш скалите, вида подсветка (цяла скала или точки) и да те кефи марката :)

бих те посъветвал да си оставих парички за здрави монтажи
защото и най-скъпата оптика, ако е с кофти/евтини монтажи .. няма да работи дълго
или ако се налага да ходиш периодично да я настройваш .. ще дадеш повече пари от парите които си икономисал за монтажа

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 16:07       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
Ivo III написа:
точно в този клас .. почти няма оптика в Т-Клас
или се появяват много за кратко .. и се подменят по най-бързия възможен начин
затова много малко колеги спортисти биха могли да дадат мнение за това което питаш

за лов, и удоволствие .. всичко ще ти свърши работа
а и животните са големи - 0,1 МРАД животни няма, или поне не се стрелят, а ловят по друг начин
дистанциите 500 метра, ще ги покрие всяка, още повече, че 6,5 имат по прави траектории
избираш скалите, вида подсветка (цяла скала или точки) и да те кефи марката :)

бих те посъветвал да си оставих парички за здрави монтажи
защото и най-скъпата оптика, ако е с кофти/евтини монтажи .. няма да работи дълго
или ако се налага да ходиш периодично да я настройваш .. ще дадеш повече пари от парите които си икономисал за монтажа


Благодаря за изчерпателния отговор. PDT_Armataz_07
Ще си остана на моя избор /Vortex Strike Eagle 4-24×50 EBR-4 SF SFP/ които за ловни цели смятам че ще е ок.Все пак няма да ходя на състезания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 11:10       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Окт 2013, 07:19
Мнения: 61
Да попитам дали има запознати с марката Delta Optical.
Бях на изложението Greth British Shooting Show и имах възможност да докосна и погледна през доста оптики но Delta ми направи доста добро впечатление в съотношение цена и качество /визирам серията Titanium/ , скалата дори и в FFP е перфектна дори при голяма увеличение, но нямам идея как се справя практически.
Просто събирам мнения защото нямам възможност да купувам всеки ден оптика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 20:16       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
byalka написа:
Да попитам дали има запознати с марката Delta Optical.
Бях на изложението Greth British Shooting Show и имах възможност да докосна и погледна през доста оптики но Delta ми направи доста добро впечатление в съотношение цена и качество /визирам серията Titanium/ , скалата дори и в FFP е перфектна дори при голяма увеличение, но нямам идея как се справя практически.
Просто събирам мнения защото нямам възможност да купувам всеки ден оптика.



и повечето китайски оптики имат отлично съотношение цена/качество и само толкова
това като го чуем за оптика за спорт .. и до там :)

ето ви една тема .. https://precisionrifleblog.com/2014/07/ ... e-line-up/
десетки параметри и много страници тестове и ще разберете, че разберете какво питате :)

най-големия проблем на евтините оптики .. е че се променят с времето


критерия не е само да гледа хубаво и да има скала
ами колко е вярна, как клика, как се връща, как върви по вертикала и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 21:41       Заглавие:  Re: Съвет за оптика
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
byalka написа:
Да попитам дали има запознати с марката Delta Optical.
Бях на изложението Greth British Shooting Show и имах възможност да докосна и погледна през доста оптики но Delta ми направи доста добро впечатление в съотношение цена и качество /визирам серията Titanium/ , скалата дори и в FFP е перфектна дори при голяма увеличение, но нямам идея как се справя практически.
Просто събирам мнения защото нямам възможност да купувам всеки ден оптика.



Делтата са японски прави ги заводът който прави оптиките на над 10 световно известни марки . Добри са като стъкла и механиката става , но не са за активно връткане на корекциите . От серията титаниум , някои от моделите стават за далечна стрелба и механиката им работи добре (3-24х50) , от 4,5-30х50 също стават. Аз смятах по едно време да скачам на страйкъра , но се напънах и взех Vortex Razor Gen 2 от който съм много доволен за момента .От титаниум серията 2,5-15 и другите модели не са много за връткане на корекциите , механиката им е различна . За лов ще ти върши добра работа , пък и ако има нещо по гаранцията , полша е на една ръка разстояние.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer