logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 19:06       Заглавие:  Re: Къстом серия на Арсенал за Т-Клас
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
На Xитмена е основно компилация от съществуващи серийно детайли. Това може и да се случи. Ама нещо ексклузив като материали и ново на изработка - “не вярвам докато не видя”. Не за друго а защото е мнооого трудно. Поне за 10-15-20 карабини. Още повече, че надали някой ще е склонен да даде 2-3 к лева за Арсенал- или поне няма да са много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 22:16       Заглавие:  Re: Къстом серия на Арсенал за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ако искаме качество от времето на военна приемка - намираме нови изделия от тези години
имал съм възможност да разгледам и да имам изделия от 60те, 70те и 80те ... е .. има разлика
но това едва ли може да се случи някога за нова продукция

дори и руските изделия имат години които са със сериозно качество, даже и не всички, а определени заводи които са ги правили и такива които не са с такова

идеята е да ни съберат и подберат от наличното .. нещо което да няма излишни неща и да има точно което е нужно за базово и от там всеки да гради

ясно е, че по-добро от Ложа Крук - няма за момента, както и права АР тръба (ама наистина права! по осканалната линия) за монтаж на АР приклад ще е стандарт
вече кой каквото иска да си слага .. един иска Магпул, друг ФАБ .. както и за останалите неща

понеже тествах .. доста неща, за мен лично приклада на ФАБ със сериозния грип е най-подходящ за АКтата (при добър компенсатор АКто пропада точно там, и губиш мерна линия)

за мен Магпулите са за по нежни пушчици - като 5,45 или Арки .. но това лесно се сменя, и всеки си има свое виждане

но който ще слага тези неща .. защо да купува ложи, найлонови приклади и да ги изхвърля после?
или поне да са най-ефтините ..

но от голяма към малка резба, как се сменя? и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 06:18       Заглавие:  Re: Къстом серия на Арсенал за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Смяната на резбата става с муфа - има ги (по принцип) ...
Стана ми обаче интересно, защо е необходимо да е с малката резба? Каква е идеята?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 11:24       Заглавие:  Re: Къстом серия на Арсенал за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Смяната на резбата става с муфа - има ги (по принцип) ...
Стана ми обаче интересно, защо е необходимо да е с малката резба? Каква е идеята?


Sent from my iPhone using Tapatalk


на първо място - голям избор на добри американски изделия, както и руски/украински

АК е с голямо дулно налягане, с бороскопа съм видял маса разрушени на дулото цеви от газова ерозия, основно заради кофти надулни устройства
добавяне на муфи и преходи на този голям размер е ... не професионално за сериозни натоварвания

резби, преходи и т.н. са все неща, които са предпоставка за проблеми .. вместо една 14х1

да не говорим че с тоя щифт .. и клатещата се резба да се навие компенсатор
който трака и променя балистика, и се разбива

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer