logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:35       Заглавие:  5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

https://www.pewpewtactical.com/best-pis ... ot-sights/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:47       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Аз бих ги подредим така:
1) Trijicon type-2 RM06 3.25MOA
2) Holosun 407c/507c (и новия 508t)
2) Deltapoint Pro (за него съм чел и негативни коментари, затова е на последната, но отново втора позиция).

Другите ги зачеркнете!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 10 Дек 2019, 01:48, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:47       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
много са големи и високи, ще чакаме новото поколение :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:49       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ето защо RMR e #1
https://youtu.be/MRK-zj6eXKw

И отпреди месец ревю на RMR на вече 20’000 (!) изстрела!!!
https://youtu.be/2yzpJBrLU5U

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:52       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ivo III написа:
много са големи и високи, ще чакаме новото поколение :)
Напротив, даже са малки, с изключение на DPP. По-голям прозорец, по-бързо намиране на точката в неудобни позиции и по-бързи транзиции (както го наричат американците, по-бърз дрифтинг). Сега вълната е да се правят по-големи прозорци, за справка Trijicon SRO - новият хит на Trijicon.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 10 Дек 2019, 02:03, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:54       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
големи са :)

и високо .. и пречат на механиката :danger:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 01:58       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Това, което се задава като хит от новата вълна (разбирай Пт последният месец-два) е Sig ROMEO-3-MAX. За информация Мax = Max Michel, капитана на отбора на Sig в USPSA. За 2019 е Световен Шампион (за пореден път) в дивизия Carry-Optics. Макс лично го е разработвал няколко госини. Понастоящем Мамс стана световен шампион в Steel Challenge, като на някои сцени е поставил нови рекорди за най-добро време.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 02:01       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ivo III написа:
големи са :) и високо .. и пречат на механиката :danger:
Ок, ти си знаеш.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 04:02       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
критериите са различни

дизайна на Шилда е страхотен, но ... явно не е толкова надежден

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 05:25       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
критериите са различни, но ... явно не е толкова надежден

Аз също реших да пробвам това ново чудо на мерниците. Първо купих два различни китайски за никакви пари за да видя какво е. След като реших, че ми харесва потърсих статистика кой е най-предпочитания мерник от IPSC стрелците. Безспорен лидер беше Делтапоинт Про. Купих. За един месец се повредиха и трите. Делтапоинта го пращах в завода за безплатен ремонт, ремонтираха ми го безплатно но за един месец от три мерника да се счупят и трите е прекалено.
Макар ремонта да е безплатен изпращане и връщане до Щатите ми излезе 165 лв. За трите мерника купувах планки за закрепване. Закрепване на слайда, ако не е рязан е ненадежна работа. За демонтиране на планката на Делтапоинта се наложи да срежа свръхскъпата планка за не знам си колко лв.
Хубаво е, забавно е, но все още не са се научили да ги правят.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 13:00       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
moderna написа:
Ivo III написа:
критериите са различни, но ... явно не е толкова надежден

Аз също реших да пробвам това ново чудо на мерниците. Първо купих два различни китайски за никакви пари за да видя какво е. След като реших, че ми харесва потърсих статистика кой е най-предпочитания мерник от IPSC стрелците. Безспорен лидер беше Делтапоинт Про. Купих. За един месец се повредиха и трите. Делтапоинта го пращах в завода за безплатен ремонт, ремонтираха ми го безплатно но за един месец от три мерника да се счупят и трите е прекалено.
Макар ремонта да е безплатен изпращане и връщане до Щатите ми излезе 165 лв. За трите мерника купувах планки за закрепване. Закрепване на слайда, ако не е рязан е ненадежна работа. За демонтиране на планката на Делтапоинта се наложи да срежа свръхскъпата планка за не знам си колко лв.
Хубаво е, забавно е, но все още не са се научили да ги правят.


колко стреляш на месец?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 14:34       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
колко стреляш на месец?

Предполагам въпроса е с бързомереца колко съм стрелял. Най-много стрелях с Делтапоинта. 1000 изстрела и започна при всеки изстрел да си променя интензитета на делтата. От най-ярка до най-слаба с последващо изключване. Включвам и отново 6 изстрела. UGV китаеца си изгасна за около 50 изстрела. На другия китаец след около 200 изстрела точката избледня и сега е изключително бледа. Държи нула, цели но не се вижда.
След ремонта Делтапоинта съм го монтирал на Glock 19 MOS вижда, се цели, държи прострелка но с Glok-a имам около 200 изстрела.
Когато е сезон за стрелба стрелям 4-5 хил. на месец. На твърди мерници.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2019, 14:47       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
moderna написа:
Ivo III написа:
колко стреляш на месец?

Предполагам въпроса е с бързомереца колко съм стрелял. Най-много стрелях с Делтапоинта. 1000 изстрела и започна при всеки изстрел да си променя интензитета на делтата. От най-ярка до най-слаба с последващо изключване. Включвам и отново 6 изстрела. UGV китаеца си изгасна за около 50 изстрела. На другия китаец след около 200 изстрела точката избледня и сега е изключително бледа. Държи нула, цели но не се вижда.
След ремонта Делтапоинта съм го монтирал на Glock 19 MOS вижда, се цели, държи прострелка но с Glok-a имам около 200 изстрела.
Когато е сезон за стрелба стрелям 4-5 хил. на месец. На твърди мерници.


Благодаря, че сподели личен опит

горе долу и при нас така
колегите които интензивно стрелят .. се оплакаха, че им избледнява точката и спря

тези дето стрелят само от състезание на състезание - не са се оплаквали

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2019, 20:25       Заглавие:  Re: 5 Best Pistol Red Dot Sights [2019 Real-Views]
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Никъде не споменавате Docter, затова аз ще го спомена. Ако трябва да го опиша с една дума, то тя е "дуракоустойчив". Опита ми е предимно с поколение две от марката, монтиран върху пистолет. За десет готини използване три е бил на стойка над затвора и седем с монтажна паланка на мястото на мерника. При втория вариант е ползван както за състезания така и за дефанзивна упражнения. Преди три години започна да прекъсва и губи точката. Оказа се лентовия кабел върху който поставих парченце тиксо и така продължи живота си. Същия номер ми го направи и тази година (лошото е, че беше по време на състезание). Пак го излекувах по същия начин. Купих си и "Docter III ". Той е с по контрастна и червена точка (докато на описаният по - горе стана през годините оранжева). Монтирах го на Глока и след пет месеца блъскане напред назад и към 3000 патрона му фръкна стъклото по време на стрелба :-(. Сега е залепено с двукомпунентно китайско лепило, но пък го прехвърлих на състезателното оръжие където е на стойка над затвора и боя е по малък. / А, да ви кажа, че имах за година и Delta Point Pro. Прехвален. По това се подлъгах и аз. Голям и тежък. Осезаемо забавя хода на затвора. Има лек паралакс на който не успях да свикна въпреки, че беше и състезател. ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G930V с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer